abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:44 | Zajímavý článek

    Firefox 149 dostupný od 24. března přinese bezplatnou vestavěnou VPN s 50 GB přenesených dat měsíčně (s CZ a SK se zatím nepočítá) a zobrazení dvou webových stránek vedle sebe v jednom panelu (split view). Firefox Labs 149 umožní přidat poznámky k panelům (tab notes, videoukázka).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:33 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 7.9 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 146. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:11 | Zajímavý software

    Dle plánu byla vydána Opera GX pro Linux. Ke stažení je .deb i .rpm. V plánu je flatpak. Opera GX je webový prohlížeč zaměřený na hráče počítačových her.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:22 | Nová verze

    GNUnet (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 0.27.0. Jedná se o framework pro decentralizované peer-to-peer síťování, na kterém je postavena řada aplikací.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:00 | Bezpečnostní upozornění

    Byly publikovány informace (technické detaily) o bezpečnostním problému Snapu. Jedná se o CVE-2026-3888. Neprivilegovaný lokální uživatel může s využitím snap-confine a systemd-tmpfiles získat práva roota.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 03:33 | Zajímavý software

    Nightingale je open-source karaoke aplikace, která z jakékoliv písničky lokálního alba (včetně videí) dokáže oddělit vokály, získat text a vše přehrát se synchronizací na úrovni jednotlivých slov a hodnocením intonace. Pro separaci vokálů využívá UVR Karaoke model s Demucs od Mety, texty písní stahuje z lrclib.net (LRCLIB), případně extrahuje pomocí whisperX, který rovněž využívá k načasování slov. V případě audiosouborů aplikace na

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 2
    18.3. 18:22 | Nová verze

    Po půl roce vývoje od vydání verze 49 bylo vydáno GNOME 50 s kódovým názvem Tokyo (Mastodon). Podrobný přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    18.3. 17:22 | Nová verze

    Článek na stránkách Fedora Magazinu informuje o vydání Fedora Asahi Remixu 43, tj. linuxové distribuce pro Apple Silicon vycházející z Fedora Linuxu 43.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    18.3. 13:33 | Pozvánky

    Byl zveřejněn program konference Installfest 2026. Konference proběhne o víkendu 28. a 29. března v Praze na Karlově náměstí 13. Vstup zdarma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    18.3. 03:55 | Nová verze

    Byla vydána Java 26 / JDK 26. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 10. Odstraněno bylo Applet API.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (16%)
     (7%)
     (1%)
     (11%)
     (29%)
     (2%)
     (5%)
     (1%)
     (13%)
     (24%)
    Celkem 1115 hlasů
     Komentářů: 27, poslední 17.3. 19:26
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    Dotaz: Rozchozeni Epsonu Perfection 2480

    1.4.2007 22:33 JirkaK | skóre: 15 | blog:
    Rozchozeni Epsonu Perfection 2480
    Přečteno: 273×
    Zdravim, pred nejakou dobou jsem doma mel scanner Epson Perfection 2480, ktery jel pod WinXP (na tatovo pocitaci). Po koupi noveho PC+instalaci novych Win uz byl pouze detekovan jako nezname zarizeni. Zkousel jsem ho doma i na jinych PC, ovsem se stejnym vysledkem. A tak mi az doted lezel na skrini. Jiz nejakou dobu mi v hlave lezel napad rozjet ho pres domaci router/server, ktery jede na linuxu, a tak jsem se do toho pustil. Zjistil jsem, ze by mel byt bezne podporovan v SANE, jedine, co jsem po nejakem tom laborovani potreboval, bylo doplnit firmware a patricnou cestu k nemu do /etc/sane.d/snapscan.conf. Sane-find-scanner mi ho nasel, scanimage -L taktez. A tak jsem zkusil scanimage, co z nej vyleze. Na prvni pokus se ze scanneru jen ozval podivny zvuk a konec. Na dalsi pokus jsem se jiz podival, co ze se v nem deje (mel jsem dojem, jestli se treba ta pohybliva cast neposunuje uplne az na hranici), ale vypadalo to, ze se pohybuje spravnym smerem, spis jen je trochu "zasekla". Tak jsem ho otevrel a zahybal s tim a jal se dal zkoumat. Ovsem kazdy pokus o skenovani skonci tak, ze scanimage vypise

    [snapscan] Scanner warming up - waiting 8 seconds.

    [snapscan] Scanner warming up - waiting 33 seconds.

    scanimage: sane_start: Error during device I/O

    a scanner vypne lampu a v rychlem sledu na nem cervene blika kontrolka na pravem tlacitku. Nevite nekdo, v cem by mohl byt problem? Za kazdou radu bych byl moc vdecny.
    ** Počítač bez window$, to je jako ryba bez bicyklu... ** echo 'Kdo neskáče, není Čech!'|sed s/Čech/cvičená\ opice/

    Odpovědi

    Shadow avatar 8.4.2007 22:20 Shadow | skóre: 25 | blog: Brainstorm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozchozeni Epsonu Perfection 2480
    No, s tímto scannerem zkušenosti nemám, takže v tomhle vám asi moc neporadím. Nicméně, Google mi vyhodil tohle. Je tam problém podobný vašemu, sice nevyřešený, ale je tam pár triků, jak se dozvědět více, co se vlastně děje.
    If we do not believe in freedom of speech for those we despise we do not believe in it at all.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.