Google kupuje společnost Wiz za 32 miliard dolarů.
Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy jednotlivých přednášek z letošního Installfestu.
Společnost Bambu Lab spustila na Kickstarteru kampaň CyberBrick: Beyond Bricks. Jedná se o modulární systém programovatelných a dálkově ovládaných hraček. Objednat si lze jenom moduly s čipy a hračky si vytisknout na 3D tiskárně.
Mikrokontroléry RP2350A a RP2350B jsou již volně v prodeji. Představeny byly v srpnu loňského roku společně s Raspberry Pi Pico 2.
GIMP 3.0 byl oficiálně vydán (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Od 6. do 19. dubna proběhne volba vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie) na další funkční období. Kandidují Gianfranco Costamagna, Julian Andres Klode, Andreas Tille a Sruthi Chandran.
Korespondenční seminář z programování (KSP) pražského Matfyzu pořádá i letos jarní soustředění pro začátečníky. Zváni jsou všichni středoškoláci a starší základoškoláci, kteří se chtějí naučit programovat, lépe uvažovat o informatických úlohách a poznat nové podobně smýšlející kamarády. Úplným začátečníkům bude určen kurz základů programování a kurz základních algoritmických dovedností, pokročilejším nabídneme různorodé
… více »Joe Brockmeier z Linux Weekly News vyzkoušel různé forky webového prohlížeče Mozilla Firefox: především GNU IceCat, Floorp, LibreWolf a Zen. V článku shrnuje, v čem se liší od výchozí konfigurace Firefoxu, co mají za vlastní funkcionalitu, jak a kým jsou udržované atd.
Byl vydán Debian 12.10, tj. desátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Byla vydána nová verze 4.5 svobodného notačního programu MuseScore (Wikipedie). Představení novinek v oznámení v diskusním fóru a také na YouTube.
Jestli jsem Tě správně pochopil tak Ti jde o to, aby jsi mohl z "monitoru A" presunout okno tahem myší na "monitor B". Toto opravdu v režimu, který používáš nelze (lze to např. v režimu Xinerama, ale ten je pro Tvé účely nevhodný, protože potřebuješ různé rozlišení), ale můžeš spustit na "monitoru A" příkaz, který Ti spustí přehrávaní videa na "monitoru B".
Beru zpět, lze použít i režim Xinerama. Okna pak lze přetahovat myší, různé rozlišení nevadí. A mplayer lze spustit příkazem z prvního monitoru na druhý (-vo sdl to asi z principu bere přes obě obrazovky):
$ mplayer -xineramascreen 1 -vo xv -fs film.avi
Ten kdo používá Fvwm to má poměrně jednoduché.
U Xine a MPlayeru nebudeme zobrazovat titulek okna a zapneme u něj "špendlík" tj. přilepíme ho na všechny plochy, aby byl obraz na TV stále film a já se mohl přesunovat mezi plochami na LCD:
Style "*xine*" NoTitle, Sticky
Style "*MPlayer*" NoTitle, Sticky
Do některého z menu si přidám položku:
+ "ResizeMove 800x600 +1400+0" ResizeMove +800p +600p 1400p 0
Po restartu Fvwm stačí spustit Xine či MPlayer (odpadá problém se SDL fullscreen jmenovaný výše), nastavit si vše potřebné, vybrat z menu položku ResizeMove
a kliknout do okna s přehrávaným filmem.
Na LCD používám rozlišení 1400x1050, na TV 800x600 a režim Xinerama (tj. jedna velká plocha přes dvě obrazovky), takže volbou z menu okno s filmem zvětším na velikost TV a přesunu na pozici 1400 tj. start TV obrazovky.
DISPLAY=:0.1 vlc -f test.avi, len nie xine, ale vlc. Vďaka
Tiskni
Sdílej: