Jack Dorsey představil (𝕏) open source týmovou komunikační platformu Buzz (GitHub) s cílem snížit závislost na Slacku a GitHubu.
Poštovní klient Thunderbird byl vydán v nové verzi 153 s kódovým názvem Meadow. Jedná se o ESR (Extended Support Release) vydání. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vylepšuje OAuth. Thundermail lze používat bez instalace doplňku.
AI tento rok naplno vtrhla do vývoje softwaru a výrazně ovlivňuje také open source projekty. Jiří Eischmann v příspěvku Jak mění AI open source na svém blogu rozebírá několik trendů, které v open source v poslední době v souvislosti s AI pozoruje, a jak tyto trendy svět otevřeného softwaru mění (Inflace projektů, Zahlcení kontroly, Klesající motivace zveřejňovat kód).
Evropská komise (EK) vyměřila americké internetové společnosti Google pokutu 890 milionů eur (21,5 miliardy Kč) za porušení unijního nařízení o digitálních trzích (DMA). Firma se podle unijní exekutivy provinila tím, že ve vyhledávači Google Search upřednostňovala vlastní služby a že podnikům ukládala omezení, která jim bránila nasměrovat spotřebitele k alternativním, často levnějším nákupním kanálům na platformě Google Play.
… více »Samsung na akci Galaxy Unpacked July 2026 (YouTube) představil své nové telefony Galaxy Z Fold8 Ultra, Fold8 a Flip8, hodinky Galaxy Watch Ultra2 a Watch9 a chytré brýle ve spolupráci s Gentle Monster a Warby Parker.
Po pěti letech vývoje vyšla česká počítačová hra Scarlet Deer Inn (ProtonDB). Scarlet Deer Inn je vyšívaná temná středověká pohádka. Zatímco život ve zdánlivě obyčejné vesnici se točí kolem běžných povinností a sousedských drbů, v podzemí se skrývají zlověstná tajemství.
Představen byl Raspberry Pi Touch Display 2 s uhlopříčkou 10 palců a rozlišením 1200 × 1920 pixelů. Cena je 80 dolarů.
RPCS3 (Wikipedie), tj. open source emulátor Sony PlayStation 3, snížil minimální požadavky. Nově jsou podporovány starší grafické karty ATI Radeon řady HD 2000, 3000 a 4000 z let 2007 až 2009. Na PC běží už 75 % všech her pro PlayStation 3. V budoucnu bude RPCS3 fungovat bez firmwaru z PS3. V RPCS3 byl implementován systémový modul cellSysmodule (𝕏).
Vyšel open-source nástroj winetop (MIT) — nativní CLI/TUI pro sledování a ukončování Wine, Proton, Lutris, Heroic a Bottles sezení. Seskupuje procesy podle WINEPREFIX / Steam AppId, umí bezpečně zabít jen hru (včetně Steam reaperu) a nabízí i skriptovatelné příkazy (list, kill, orphans, …). Balíčky jsou mimo jiné na crates.io, Copru (dnf copr enable kovariadam/winetop), PPA ppa:kovariadam/winetop a AUR (winetop-bin).
Ve spolupráci společností OpenAI a Work Louder byla představena (𝕏) hardwarová klávesnice Codex Micro pro práci s AI agenty. Cena klávesnice je 230 dolarů.
Konfugurace pocitace : lsusb : Bus 003 Device 002: ID 0a12:0001 Cambridge Silicon Radio, Ltd Bluetooth Dongle (HCI mode) HCI Tool ver 3.7 KbluetoothD 0.99-beta1 Linux 2.6.17-11-386 #2 Thu Feb 1 19:50:13 UTC 2007 i686 GNU/Linux KUbuntu 6.10Problem je tento. Drive mi na tomto pocitaci fungoval bluetooth zcela spolehlive. Telefon dokazal najit pocitac a pocitac dokazal najit telefon. Pouzival jsem nastroje z KDEbluetooth ( kbluetoothd a bluetooth file transfer ). Ted bohuzel telefon neni schopen pocitac najit a ani pocitac neni schopen nalez telefon ( graficke frontedy v KDE ). Pokud pouziji hcitool scan, telefony to najde. Demon hcid bezi. Telefon i pocitac je nastaven, ze ma byt viditelny. Pres hcitool se lze s telefonem spojit
hcitool cc XX:XX....Konfigurace hci.config
options {
autoinit yes;
security user;
pairing multi;
passkey "1234";
}
device {
name "%h-%d";
class 0x3e0100;
iscan enable; pscan enable;
discovto 1;
lm accept;
lp rswitch,hold,sniff,park;
}
Setkal jste se nekdo s podpobnym problemem ? Pokud ano, povedlo se vam problem vyresit ? Krome reinstalace Kubuntu na starsi ( funkcni ) verzi ? Byl bych vdecny za jakoukoliv radu, jelikoz az na KUbuntu mi bluetooth fungoal na 100% a moc dlouho jsem si toho neuzil
. Dik
Tiskni
Sdílej: