Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
potřeboval bych nějak vyřešit problém, jak přesměrovat http požadavake na určitý port, přičemž údaje o tom, který požadavek má jít na který port budou uloženy v nějaké databázi a pro změnu nastavení by nemělo být nutné restartovat danou službu (nejspíš proxy, že?) Třeba takhle:
<VirtualHost ip_adresa:port> … ProxyRequests Off <Proxy *> Order allow,deny Allow from all <Proxy> <Location /dir/> Redirect /dir/css/ http://někam/jinam/css/ ProxyPass http://jinačí_server/ ProxyPassReverse http://jinačí_server/ Order allow,deny Allow from all </Location> </VirtualHost>
To mě taky napadlo, ale radši bych něco, kde nastavení budou v databázi. Taky by se hodilo něco méně těžkotonážního, používat Apache jako proxy mi přijde jako lehký overkill (i když i tuto možnost samozřejmě uvažuju). Na tomto řešení mi vadí hlavně to, že bych musel pro každého VirtualHosta zasahovat do konfiguráku a Apache restartovat.
Tak jsem "našel" tinyproxy, která umí, co potřebuji, ale vždy se musí měnit konfigurák a proxy restartovat. Takže - za každou radu budu pořád rád :)
Hmm, tak to nevím. Protože já nepotřebuju měnit hlavičky požadavku, já se na ně jenom potřebuju podívat a nějak v konfiguráku nastavit, který požadavek má jít kam. Jinak jsem zapomněl zmínit, že by to měla být reverzní proxy, ale tak se dá snad nastavit všechny proxy (relativně snadno). Pokud jsem mimo, zkus prosím napsat nějaký příklad konfigurace, jak to s Privoxy použít. mě to prostě nedocvaklo ...
$HTTP["host"] == "a.example.org" { proxy.server = ( "" => ( ( "host" => "127.0.0.1, "port" => 8080 ))) }
Super, to je taky dobré. Sice je pravda, že použití lighttpd jen pro tento účel je dosti podobné jako třeba použití Apache, kterého jsem se chtěl vyvarovat a stejně jako v předchozím případě (Tinyproxy, Apache) tohle řešení vyžaduje restart služby, ale přesto moc děkuji :)
Aha, super. Jenom mě to trošku zaráží - pokud přidám do Apache VHost, tak taky stačí znovunačíst konfiguraci? Protože spousta lidí na různých fórech si stěžuje, že při každém přidání VHosta do Apache ho musí restartovat a že to shodí requesty, které Apache obsluhuje a podobně. Takže ... dobře, věci jsou jinak :) Díky za informaci.
OK, díky moc :)
Tiskni
Sdílej: