Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
potřeboval bych nějak vyřešit problém, jak přesměrovat http požadavake na určitý port, přičemž údaje o tom, který požadavek má jít na který port budou uloženy v nějaké databázi a pro změnu nastavení by nemělo být nutné restartovat danou službu (nejspíš proxy, že?) Třeba takhle:
<VirtualHost ip_adresa:port> … ProxyRequests Off <Proxy *> Order allow,deny Allow from all <Proxy> <Location /dir/> Redirect /dir/css/ http://někam/jinam/css/ ProxyPass http://jinačí_server/ ProxyPassReverse http://jinačí_server/ Order allow,deny Allow from all </Location> </VirtualHost>
To mě taky napadlo, ale radši bych něco, kde nastavení budou v databázi. Taky by se hodilo něco méně těžkotonážního, používat Apache jako proxy mi přijde jako lehký overkill (i když i tuto možnost samozřejmě uvažuju). Na tomto řešení mi vadí hlavně to, že bych musel pro každého VirtualHosta zasahovat do konfiguráku a Apache restartovat.
Tak jsem "našel" tinyproxy, která umí, co potřebuji, ale vždy se musí měnit konfigurák a proxy restartovat. Takže - za každou radu budu pořád rád :)
Hmm, tak to nevím. Protože já nepotřebuju měnit hlavičky požadavku, já se na ně jenom potřebuju podívat a nějak v konfiguráku nastavit, který požadavek má jít kam. Jinak jsem zapomněl zmínit, že by to měla být reverzní proxy, ale tak se dá snad nastavit všechny proxy (relativně snadno). Pokud jsem mimo, zkus prosím napsat nějaký příklad konfigurace, jak to s Privoxy použít. mě to prostě nedocvaklo ...
$HTTP["host"] == "a.example.org" { proxy.server = ( "" => ( ( "host" => "127.0.0.1, "port" => 8080 ))) }
Super, to je taky dobré. Sice je pravda, že použití lighttpd jen pro tento účel je dosti podobné jako třeba použití Apache, kterého jsem se chtěl vyvarovat a stejně jako v předchozím případě (Tinyproxy, Apache) tohle řešení vyžaduje restart služby, ale přesto moc děkuji :)
Aha, super. Jenom mě to trošku zaráží - pokud přidám do Apache VHost, tak taky stačí znovunačíst konfiguraci? Protože spousta lidí na různých fórech si stěžuje, že při každém přidání VHosta do Apache ho musí restartovat a že to shodí requesty, které Apache obsluhuje a podobně. Takže ... dobře, věci jsou jinak :) Díky za informaci.
OK, díky moc :)
Tiskni
Sdílej: