abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 18:55 | IT novinky

    Společnost Valve publikovala přehled To nej roku 2025 ve službě Steam aneb ohlédnutí za nejprodávanějšími, nejhranějšími a dalšími nej hrami roku 2025.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 16:11 | Komunita

    Byly publikovány výsledky průzkumu mezi uživateli Blenderu uskutečněného v říjnu a listopadu 2025. Zúčastnilo se více než 5000 uživatelů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 03:33 | Bezpečnostní upozornění

    V dokumentově orientované databázi MongoDB byla nalezena a v upstreamu již opravena kritická bezpečností chyba CVE-2025-14847 aneb MongoBleed.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:11 | IT novinky

    Při úklidu na Utažské univerzitě se ve skladovacích prostorách náhodou podařilo nalézt magnetickou pásku s kopií Unixu V4. Páska byla zaslána do počítačového muzea, kde se z pásky úspěšně podařilo extrahovat data a Unix spustit. Je to patrně jediný známý dochovaný exemplář tohoto 52 let starého Unixu, prvního vůbec programovaného v jazyce C.

    🇨🇽 | Komentářů: 1
    včera 15:55 | Komunita

    FFmpeg nechal kvůli porušení autorských práv odstranit z GitHubu jeden z repozitářů patřících čínské technologické firmě Rockchip. Důvodem bylo porušení LGPL ze strany Rockchipu. Rockchip byl FFmpegem na porušování LGPL upozorněn již téměř před dvěma roky.

    🇨🇽 | Komentářů: 7
    včera 15:44 | Zajímavý software

    K dispozici je nový CLI nástroj witr sloužící k analýze běžících procesů. Název je zkratkou slov why-is-this-running, 'proč tohle běží'. Klade si za cíl v 'jediném, lidsky čitelném, výstupu vysvětlit odkud daný spuštěný proces pochází, jak byl spuštěn a jaký řetězec systémů je zodpovědný za to, že tento proces právě teď běží'. Witr je napsán v jazyce Go.

    🇨🇽 | Komentářů: 1
    včera 15:33 | Zajímavý software

    Yazi je správce souborů běžící v terminálu. Napsán je v programovacím jazyce Rust. Podporuje asynchronní I/O operace. Vydán byl v nové verzi 25.12.29. Instalovat jej lze také ze Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.12. 18:44 | Komunita

    Od soboty do úterý probíhá v Hamburku konference 39C3 (Chaos Communication Congress) věnovaná také počítačové bezpečnosti nebo hardwaru. Program (jiná verze) slibuje řadu zajímavých přednášek. Streamy a záznamy budou k dispozici na media.ccc.de.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.12. 13:22 | Zajímavý software

    Byl představen nový Xserver Phoenix, kompletně od nuly vyvíjený v programovacím jazyce Zig. Projekt Phoenix si klade za cíl být moderní alternativou k X.Org serveru.

    🇨🇽 | Komentářů: 7
    26.12. 13:11 | Nová verze

    XLibre Xserver byl 21. prosince vydán ve verzi 25.1.0, 'winter solstice release'. Od založení tohoto forku X.Org serveru se jedná o vůbec první novou minor verzi (inkrementovalo se to druhé číslo v číselném kódu verze).

    🇨🇽 | Komentářů: 0
    Kdo vám letos nadělí dárek?
     (33%)
     (1%)
     (23%)
     (1%)
     (2%)
     (1%)
     (10%)
     (11%)
     (18%)
    Celkem 193 hlasů
     Komentářů: 21, poslední dnes 18:58
    Rozcestník

    Dotaz: NTP a SNTP protokol a ntpdate

    24.4.2007 22:55 Vtipnéř | skóre: 39 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
    NTP a SNTP protokol a ntpdate
    Přečteno: 1701×
    Přeji hezký den všem!

    Na lokální síti v zaměstnání nám zrušili NTP server, podle kterého jsem jednou za den synchronizoval čas pomocí ntpdate. Zkoušel jsem synchronizaci na různé servery v ČR (např. tik.cesnet.cz) i ve světě, ale nefungovalo to. Po dotazu na sysmana mi byl ve firewallu povoleno NTP spojení, ale synchronizace pořád nefungovala. Následně mi sysman sdělil, že zjistil, že program ntpdate používá protokol SNTP (Simple NTP) a proto mi nefunguje synchronizace, jelikož servery používají protokol NTP.

    Zkusil jsem si nainstalovat NTP server, ale podle výpisu z ntpq -p neprobíhá synchronizace ani s jedním z pěti nastavených serverů. Abych pravdu řekl, argumentace sysmana se mi nějak nezdá, hlavně proto, že v dokumentaci k ntpdate a k ntp serveru není o SNTP ani slovo. Proto bych se rád zeptal na názor ostatních.

    Používám Debian testing.

    Jirka
    Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.

    Odpovědi

    Josef Kufner avatar 24.4.2007 23:13 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NTP a SNTP protokol a ntpdate
    Používám server ntp.cesnet.cz, balík ntpdate z Debianu a problém jsem neměl nikdy.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    8.5.2007 01:31 Peter Šantavý | skóre: 22 | blog: Obcasnik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NTP a SNTP protokol a ntpdate
    Taktiez: ntp.cesnet.cz, balik ntpdate vo Fedore/CentOs - bez problemov.
    8.5.2007 01:40 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NTP a SNTP protokol a ntpdate
    Opravdu potrebujete vsichni pouzivat stratum 1 NTP server (pokud se nepletu jediny verejny u nas)? :/

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.