Singularity (YouTube) je nejnovější otevřený film od Blender Studia. Jedná se o jejich první 4K HDR film.
Vyšla hra Život Není Krásný: Poslední Exekuce (Steam, ProtonDB). Kreslená point & click adventura ze staré školy plná černého humoru a nekorektního násilí. Vžijte se do role zpustlého exekutora Vladimíra Brehowského a projděte s ním jeho poslední pracovní den. Hra volně navazuje na sérii Život Není Krásný.
Společnost Red Hat představila Fedora Hummingbird, tj. linuxovou distribuci s nativním kontejnerovým designem určenou pro vývojáře využívající AI agenty.
Hru The Legend of Zelda: Twilight Princess od společnosti Nintendo si lze nově díky projektu Dusklight (původně Dusk) a reverznímu inženýrství zahrát i na počítačích a mobilních zařízeních. Vyžadována je kopie původní hry (textury, modely, hudba, zvukové efekty, …). Ukázka na YouTube. Projekt byl zahájen v srpnu 2020.
Byla vydána nová major verze 29.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Detailní přehled novinek na GitHubu.
Po zranitelnostech Copy Fail a Dirty Frag přichází zranitelnost Fragnesia. Další lokální eskalace práv na Linuxu. Zatím v upstreamu neopravena. Přiřazeno ji bylo CVE-2026-46300.
Sovereign Tech Agency (Wikipedie) prostřednictvím svého fondu Sovereign Tech Fund podpoří KDE částkou 1 285 200 eur.
Google na včerejší akci The Android Show | I/O Edition 2026 (YouTube) představil celou řadu novinek: Gemini Intelligence, notebooky Googlebook, novou generaci Android Auto, …
Evropská komise by do léta mohla předložit návrh normy omezující používání sociálních sítí dětmi v zájmu jejich bezpečí na internetu. Prohlásila to včera předsedkyně EK Ursula von der Leyenová, podle níž řada zemí Evropské unie volá po zavedení věkové hranice pro sociální sítě. EU částečně řeší bezpečnost dětí v digitálním prostředí v již platném nařízení o digitálních službách (DSA), podle německé političky to však není dostatečné a
… více »Multiplatformní open source aplikace scrcpy (Wikipedie) pro zrcadlení připojeného zařízení se systémem Android na desktopu a umožňující ovládání tohoto zařízení z desktopu, byla vydána v nové verzi 4.0.
Ahoj. Udelal jsem update dvou pocitaci (Debian Unstable) a na jednom zjich mi prestala fungovat java.
Mel jsem Sun Java 6. Pouzival jsem Netbeans a nyni se nespustilo. Take jsem vyzkousel test javy na sun strankach - take nic. Pak jsem zkusil reinstalaci a take to nepomohlo.
Muzete poradit.
Tak nevim. Prostudoval jsem vase linky i dalsi linky jako treba http://bugs.sun.com/bugdatabase/view_bug.do?bug_id=6532373 , ale myslim, ze me se to netyka. Mam asi jiny problem. XCB nainstalovanou nemam, alespon myslim.
Mam dva stejne systemy a na jednom v pohode a na druhem to nejde.
Vyzkousel jsem jconsole z CLI, jak je to v tom linku nahore, ale dostavam uplne jinou hlasku nez tu, co je uvedena. Dostavam toto:
global@als01:~/ jconsole
Exception in thread "main" java.lang.ExceptionInInitializerError
at java.lang.Class.forName0(Native Method)
at java.lang.Class.forName(Class.java:169)
at java.awt.Toolkit$2.run(Toolkit.java:836)
at java.security.AccessController.doPrivileged(Native Method)
at java.awt.Toolkit.getDefaultToolkit(Toolkit.java:828)
at sun.swing.SwingUtilities2$AATextInfo.getAATextInfo(SwingUtilities2.java:120)
at javax.swing.plaf.metal.MetalLookAndFeel.initComponentDefaults(MetalLookAndFeel.java:1556)
at javax.swing.plaf.basic.BasicLookAndFeel.getDefaults(BasicLookAndFeel.java:130)
at javax.swing.plaf.metal.MetalLookAndFeel.getDefaults(MetalLookAndFeel.java:1591)
at javax.swing.UIManager.setLookAndFeel(UIManager.java:537)
at javax.swing.UIManager.setLookAndFeel(UIManager.java:577)
at javax.swing.UIManager.initializeDefaultLAF(UIManager.java:1331)
at javax.swing.UIManager.initialize(UIManager.java:1418)
at javax.swing.UIManager.maybeInitialize(UIManager.java:1406)
at javax.swing.UIManager.getLookAndFeel(UIManager.java:490)
at sun.tools.jconsole.JConsole.updateLafValues(JConsole.java:62)
at sun.tools.jconsole.JConsole. clinit>(JConsole.java:57)
Caused by: java.lang.ArrayIndexOutOfBoundsException: 1
at sun.awt.X11GraphicsEnvironment.getDefaultScreenDevice(X11GraphicsEnvironment.java:218)
at sun.awt.X11.XToolkit. clinit>(XToolkit.java:93)
... 17 more
Tak mam porad smulu a potreboval bych s timto pomoci.
Vsechny java packages jsem odstranil a znova nainstaloval - porad stejny problem.
Kdyz napriklad spustim firefox z CLI a zajedu na test javy, tak toto mi vypisuje:
PLUGIN ERROR
************
Java process caught exception: java.lang.ExceptionInInitializerError
java.lang.ExceptionInInitializerError
at sun.plugin.JavaRunTime.initEnvironment(JavaRunTime.java:84)
at sun.plugin.navig.motif.Plugin.doit(Plugin.java:131)
at sun.plugin.navig.motif.Plugin.start(Plugin.java:104)
Caused by: java.lang.ArrayIndexOutOfBoundsException: 1
at sun.awt.X11GraphicsEnvironment.getDefaultScreenDevice(X11GraphicsEnvironment.java:218)
at java.awt.Window.init(Window.java:354)
at java.awt.Window. init>(Window.java:407)
at java.awt.Frame. init>(Frame.java:402)
at java.awt.Frame. init>(Frame.java:367)
at sun.plugin.AppletViewer. clinit>(AppletViewer.java:108)
... 3 more
Java process: caught exception from sun.plugin.navig.motif.Plugin.start
Exception in thread "main" java.lang.ArrayIndexOutOfBoundsException: 1
at sun.awt.X11GraphicsEnvironment.getDefaultScreenDevice(X11GraphicsEnvironment.java:218)
at java.awt.Window.init(Window.java:354)
at java.awt.Window. init>(Window.java:407)
at java.awt.Frame. init>(Frame.java:402)
at java.awt.Frame. init>(Frame.java:367)
at sun.plugin.viewer.LifeCycleManager.destroyCachedAppletPanels(LifeCycleManager.java:230)
at sun.plugin.navig.motif.Plugin.onExit(Plugin.java:399)
at sun.plugin.navig.motif.Plugin.doit(Plugin.java:389)
at sun.plugin.navig.motif.Plugin.start(Plugin.java:104)
Could not read ack from child process
Plugin: Java VM process has died.
plugin: java process exited with status 0
Could not start JavaVM!
VM did not start up properly
Tak uz jsem trosku dale. Mam totiz dva monitory v Xinerame. Na hlavnim java funguje, ale na tom druhem ne. Zajimave. Predtim vse fungovalo.
Tiskni
Sdílej: