abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1989 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Po updatu mi prestala fungovat Java.

    26.4.2007 14:04 anon123 | skóre: 35 | blog: ganomi
    Po updatu mi prestala fungovat Java.
    Přečteno: 508×

    Ahoj. Udelal jsem update dvou pocitaci (Debian Unstable) a na jednom zjich mi prestala fungovat java.

    Mel jsem Sun Java 6. Pouzival jsem Netbeans a nyni se nespustilo. Take jsem vyzkousel test javy na sun strankach - take nic. Pak jsem zkusil reinstalaci a take to nepomohlo.

    Muzete poradit.

    Odpovědi

    26.4.2007 14:26 Michal Kašpar | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Po updatu mi prestala fungovat Java.
    Nepoužíváte X z experimental? To by to pak mohlo být použitím xcb místo xlib, viz zde.
    26.4.2007 15:10 anon123 | skóre: 35 | blog: ganomi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Po updatu mi prestala fungovat Java.

    V sources.list mam unstable. Tak nevim, ale link prostuduju.

    26.4.2007 14:29 Mirek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Po updatu mi prestala fungovat Java.
    Pokud pouzivate i novou verzi xlibs svazanou s knihovnou xcb, je potreba mit nastavenou promenou prostredi LIBXCB_SLOPPY_LOCK ( zprava).
    26.4.2007 15:41 anon123 | skóre: 35 | blog: ganomi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Po updatu mi prestala fungovat Java.

    Tak nevim. Prostudoval jsem vase linky i dalsi linky jako treba http://bugs.sun.com/bugdatabase/view_bug.do?bug_id=6532373 , ale myslim, ze me se to netyka. Mam asi jiny problem. XCB nainstalovanou nemam, alespon myslim.

    Mam dva stejne systemy a na jednom v pohode a na druhem to nejde.

    Vyzkousel jsem jconsole z CLI, jak je to v tom linku nahore, ale dostavam uplne jinou hlasku nez tu, co je uvedena. Dostavam toto:

    global@als01:~/ jconsole
    Exception in thread "main" java.lang.ExceptionInInitializerError
            at java.lang.Class.forName0(Native Method)
            at java.lang.Class.forName(Class.java:169)
            at java.awt.Toolkit$2.run(Toolkit.java:836)
            at java.security.AccessController.doPrivileged(Native Method)
            at java.awt.Toolkit.getDefaultToolkit(Toolkit.java:828)
            at sun.swing.SwingUtilities2$AATextInfo.getAATextInfo(SwingUtilities2.java:120)
            at javax.swing.plaf.metal.MetalLookAndFeel.initComponentDefaults(MetalLookAndFeel.java:1556)
            at javax.swing.plaf.basic.BasicLookAndFeel.getDefaults(BasicLookAndFeel.java:130)
            at javax.swing.plaf.metal.MetalLookAndFeel.getDefaults(MetalLookAndFeel.java:1591)
            at javax.swing.UIManager.setLookAndFeel(UIManager.java:537)
            at javax.swing.UIManager.setLookAndFeel(UIManager.java:577)
            at javax.swing.UIManager.initializeDefaultLAF(UIManager.java:1331)
            at javax.swing.UIManager.initialize(UIManager.java:1418)
            at javax.swing.UIManager.maybeInitialize(UIManager.java:1406)
            at javax.swing.UIManager.getLookAndFeel(UIManager.java:490)
            at sun.tools.jconsole.JConsole.updateLafValues(JConsole.java:62)
            at sun.tools.jconsole.JConsole. clinit>(JConsole.java:57)
    Caused by: java.lang.ArrayIndexOutOfBoundsException: 1
            at sun.awt.X11GraphicsEnvironment.getDefaultScreenDevice(X11GraphicsEnvironment.java:218)
            at sun.awt.X11.XToolkit.  clinit>(XToolkit.java:93)
            ... 17 more
    

    29.4.2007 08:18 anon123 | skóre: 35 | blog: ganomi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Po updatu mi prestala fungovat Java.

    Tak mam porad smulu a potreboval bych s timto pomoci.

    Vsechny java packages jsem odstranil a znova nainstaloval - porad stejny problem.

    Kdyz napriklad spustim firefox z CLI a zajedu na test javy, tak toto mi vypisuje:

    PLUGIN ERROR
                          ************
    Java process caught exception: java.lang.ExceptionInInitializerError
    
    
    java.lang.ExceptionInInitializerError
            at sun.plugin.JavaRunTime.initEnvironment(JavaRunTime.java:84)
            at sun.plugin.navig.motif.Plugin.doit(Plugin.java:131)
            at sun.plugin.navig.motif.Plugin.start(Plugin.java:104)
    Caused by: java.lang.ArrayIndexOutOfBoundsException: 1
            at sun.awt.X11GraphicsEnvironment.getDefaultScreenDevice(X11GraphicsEnvironment.java:218)
            at java.awt.Window.init(Window.java:354)
            at java.awt.Window. init>(Window.java:407)
            at java.awt.Frame. init>(Frame.java:402)
            at java.awt.Frame. init>(Frame.java:367)
            at sun.plugin.AppletViewer. clinit>(AppletViewer.java:108)
            ... 3 more
    Java process: caught exception from sun.plugin.navig.motif.Plugin.start
    Exception in thread "main" java.lang.ArrayIndexOutOfBoundsException: 1
            at sun.awt.X11GraphicsEnvironment.getDefaultScreenDevice(X11GraphicsEnvironment.java:218)
            at java.awt.Window.init(Window.java:354)
            at java.awt.Window. init>(Window.java:407)
            at java.awt.Frame. init>(Frame.java:402)
            at java.awt.Frame. init>(Frame.java:367)
            at sun.plugin.viewer.LifeCycleManager.destroyCachedAppletPanels(LifeCycleManager.java:230)
            at sun.plugin.navig.motif.Plugin.onExit(Plugin.java:399)
            at sun.plugin.navig.motif.Plugin.doit(Plugin.java:389)
            at sun.plugin.navig.motif.Plugin.start(Plugin.java:104)
    Could not read ack from child process
    Plugin: Java VM process has died.
    plugin: java process exited with status 0
    Could not start JavaVM!
    
    VM did not start up properly
    
    

    29.4.2007 09:03 anon123 | skóre: 35 | blog: ganomi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Po updatu mi prestala fungovat Java.

    Tak uz jsem trosku dale. Mam totiz dva monitory v Xinerame. Na hlavnim java funguje, ale na tom druhem ne. Zajimave. Predtim vse fungovalo.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.