abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:44 | Nová verze

    Textový editor Zed dospěl do verze 1.0. Představení v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:44 | Komunita

    Vývojáři svobodného 3D softwaru Blender představili (𝕏, Mastodon, Bluesky) nejnovějšího firemního sponzora Blenderu. Je ním společnost Anthropic stojící za AI Claude a úroveň sponzoringu je Patron, tj. minimálně 240 tisíc eur ročně. Anthropic oznámil sponzorství v tiskové zprávě Claude for Creative Work.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 03:55 | Nová verze

    VNC server wayvnc pro Wayland kompozitory postavené nad wlroots - ne GNOME, KDE nebo Weston - byl vydán ve verzi 0.10.0. Vydána byla také verze 1.0.0 související knihovny neatvnc.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:22 | Nová verze

    Bylo oznámeno vydání Fedora Linuxu 44. Ve finální verzi vychází šest oficiálních edic: Fedora Workstation a Fedora KDE Plasma Desktop pro desktopové, Fedora Server pro serverové, Fedora IoT pro internet věcí, Fedora Cloud pro cloudové nasazení a Fedora CoreOS pro ty, kteří preferují neměnné systémy. Vedle nich jsou k dispozici také další atomické desktopy, spiny a laby. Podrobný přehled novinek v samostatných článcích na stránkách

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 15:44 | Zajímavý článek

    David Malcolm se na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vybraných novinkách v GCC 16, jež by mělo vyjít v nejbližších dnech. Vypíchnuta jsou vylepšení čitelnosti chybových zpráv v C++, aktualizovaný SARIF (Static Analysis Results Interchange Format) výstup a nová volba experimental-html v HTML výstupu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:11 | Nová verze

    Byla vydána verze R14.1.6 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání, podrobnosti v seznamu změn.

    JZD | Komentářů: 0
    včera 12:55 | Komunita

    Jon Seager z Canonicalu včera na Ubuntu Community Hubu popsal budoucnost AI v Ubuntu. Dnes upřesnil: AI nástroje budou k dispozici jako Snap balíčky, vždy je může uživatel odinstalovat. Ve výchozím nastavení budou všechny AI nástroje používat lokální AI modely.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    27.4. 23:11 | IT novinky

    Nový ovladač Steam Controller jde do prodeje 4. května. Cena je 99 eur.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    27.4. 14:22 | Komunita

    Greg Kroah-Hartman začal používat AI asistenta pojmenovaného gkh_clanker_t1000. V commitech se objevuje "Assisted-by: gkh_clanker_t1000". Na social.kernel.org publikoval jeho fotografii. Jedná se o Framework Desktop s AMD Ryzen AI Max a lokální LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    27.4. 04:44 | Komunita

    Ubuntu 26.10 bude Stonking Stingray (úžasný rejnok).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (8%)
     (2%)
     (13%)
     (31%)
     (4%)
     (7%)
     (3%)
     (15%)
     (25%)
    Celkem 1449 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: nelze spustit sezení

    6.5.2007 16:37 1john2 | skóre: 35 | blog: jo12hn | zlín, brno
    nelze spustit sezení
    Přečteno: 184×
    Dobrý den, nainstaloval jsem si fedora core 7 test4(vím že jde o verzi pro vývojáře, tak mě prosím nekamenujte). Snažil jsem se o configuraci samba servru po běžných úpravách smb.conf jsem zjistil že samba vůbec neběží. takže jsem ji ručně spustil, a zároveň vytvořil script pro spouštění v rc.local. po restartu celého systému(nejen Xservru pomocí ctrl+alt+backspace). my normálně naběhla přihlašovací obrazovka, vyplnil jsem jméno a heslo,vybral default gnome okamžitě po odklepnutí vyskočí chyba: "nelze spustit sezení, kvůli nějaké interní chybě" dám ok. nabídne mi další chybovou hlášku a výpis že byl proveden zápis do logu ~/X-session-error. tento soubor(ani žádný podobný) jsem bohužel v domovském adresáři nenašel protože jsem mysleel že poškozeno je pouze gnome, z příkazové řádky jsem doinstaloval kdebase, kde libs, a další věci, které si vyžádaly závislosti. bohužel mě "příjemně" překvapila stejná hláška. tušíte kde hledat chybu? spouštěcí script z rc.local jsem odstranil. používám grafiku radeon 9250. vůbec netuším do kterého logu se podívat=( díky za každou radu a omlouvám se za dlouhý popis, ale snažil jsem se napsat vše, co vím.

    Odpovědi

    6.5.2007 16:42 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nelze spustit sezení
    samba se spousti pomoci standardnich skriptu, ktere jsou dodane s balickem pri instalaci, zapnuti se provadi nastrojem chkconfig nebo ntsysv

    logy hledej v adresari /var/log/

    Ses si jisty, ze ti to zahlasilo "kvuli nejake interni chybe"?
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    6.5.2007 16:46 1john2 | skóre: 35 | blog: jo12hn | zlín, brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nelze spustit sezení
    jo tou chybovou hlaskou sem si jisty=( prijemna a vserikajici co?=(( jdu se mrknout po tech log souborech
    6.5.2007 17:03 1john2 | skóre: 35 | blog: jo12hn | zlín, brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nelze spustit sezení
    takže ve var/log bohužel žádný log není=(( opsal jsem hlášku která mi skočí po pokusu o přihlášení, první je ona všeříkající o nějaké chybě. druhá je zajímavější: log by se měl jmenovat ~/.Xsession/errors a chyba je: session_child_run: nemohu spustit /etc/xinit/xsession default
    6.5.2007 17:51 1john2 | skóre: 35 | blog: jo12hn | zlín, brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nelze spustit sezení
    tusite nekdy co s tim? preinstalovavat system se mi nechce=(

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.