Byl vydán Mozilla Firefox 152.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 152 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.7 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.
Hříčka xsnow, která na ploše spustí sněžení, je protestware. Pokud jste v Rusku (LANG=ru), zobrazuje ukrajinské vlajky.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala beta verzi Ubuntu Touch 24.04-2.0. Nová verze již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.
V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.
Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Byla vydána nová verze 3.27.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 5 zranitelností.
Řídící výbor GCC schválil záměr do GCC začlenit backend WebAssembly.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.0 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.1. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a časem také na Linux Kernel Newbies.
Cheat Engine (Wikipedie) je s verzí 7.7 k dispozici už také pro Linux. Jedná se o proprietární skener/debugger paměti používaný především k cheatování v počítačových hrách.
#!/bin/sh
###############################################################################
#
## LIFLG Startup Script
#
###############################################################################
#
# The game binary
GAME_BINARY="Game.exe"
# Subdirectory
SUBDIR="."
# Which wine do you want to use?
#WINE_NAMES="cedega cvscedega wine winex3 cvswinex winex"
WINE_NAMES="wine"
###############################################################################
## DO NOT EDIT BELOW THIS LINE
###############################################################################
readlink() {
local path=$1 ll
if [ -L "$path" ]; then
ll="$(LC_ALL=C ls -l "$path" 2> /dev/null)" &&
echo "${ll/* -> }"
else
return 1
fi
}
script=$0
count=0
while [ -L "$script" ]
do
script=$(readlink "$script")
count=`expr $count + 1`
if [ $count -gt 100 ]
then
echo "Too many symbolic links"
exit 1
fi
done
GAME_DIR=`dirname $script`
if [ -z "$WINE_EXEC" ]
then
WINE_EXEC=`type -p $WINE_NAMES | head -n 1`
fi
if [ -e "$WINE_EXEC" ]
then
cd $GAME_DIR
cd $SUBDIR
$WINE_EXEC $GAME_BINARY "$@" &
sleep 2 &&
renice 10 -p `pgrep wineserver`
else
echo "Wine(X)/Cedega not in your PATH"
exit 1
fi
Tiskni
Sdílej: