Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Máte s tím někdo zkušenost, je-li to obecná vlastnost toolkitu, nebo špatně nastavené prostředí, nebo nevhodně napsaná aplikace ?
Nemáš pro GTK+ nastavený nějaký náročný téma ? Zkus přepnout na to defaultní.
Projevuje se ten rozdíl v rámci jednoho sezení, když máš spuštěný vedle sebe srovnatelnou Qt a GTK aplikaci ?
Samozřejmě že odezva hodně záleží na toolkitu, daleko víc než na X protokolu.Šlo by to nějak rozvést ? AFAIK XDMCP klient posílá po síti na X server už jen syrová data. Myslím tím žádosti o vykreslení primitiv X Window, které předtím konvertoval z těch nadstaveb - widgetů např. Qt nebo Gtk. Z toho plyne, že ten objem dat posílaných po síti bude zhruba stejně velký a její propustnost má srovnatelný dopad bez ohledu na toolkit.
Nevím co máte za distro, ale na Debianu Etch s XOrg 7.1, Gtk+ 2.8 a Qt 3.3 jsem ještě testoval přes pomalejší 10MB wifi síť. Měl jsem puštěný Inkscape, GQView, QtDesigner a Scribus. Rozdíl v odezvách při práci neznatelný včetně zmiňovaného procházení menu. Tak nevím, asi každý používáme úplně jiné Gtk.
Tiskni
Sdílej: