abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 17:22 | Nová verze

    Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:22 | Komunita

    Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 19:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 18:00 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 01:22 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 00:55 | Zajímavý projekt

    PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.

    vlk | Komentářů: 0
    7.5. 19:44 | Nová verze

    Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.5. 17:33 | Nová verze

    Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.5. 05:33 | Komunita

    Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (57%)
     (1%)
     (8%)
     (22%)
     (4%)
     (2%)
     (2%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 575 hlasů
     Komentářů: 26, poslední 8.5. 09:58
    Rozcestník

    Dotaz: rychlost GTK+ přes vzdálená X

    7.6.2007 10:42 vice | skóre: 21
    rychlost GTK+ přes vzdálená X
    Přečteno: 181×
    Setkávám se s katastrofální rychlostí GTK aplikací při vzdáleném přístupu - například synaptics je v podstatě nepoužitelný ani na lokální síti.

    Máte s tím někdo zkušenost, je-li to obecná vlastnost toolkitu, nebo špatně nastavené prostředí, nebo nevhodně napsaná aplikace ?

    Není důležité co se stane, ale jak se to vysvětlí.

    Odpovědi

    7.6.2007 10:49 Ondra
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rychlost GTK+ přes vzdálená X
    Já se setkávám s katastrofální rychlostí GTK aplikací i při lokálním přístupu.:-) Teď vážně. Se slabším strojem je opravdu znát, že je GTK pomalejší než třeba QT. Při vzdáleném přistupu nemám problém nepoužitelnosti, ale ten rozdíl oproti QT je ještě daleko znatelnější -- pomalé překreslování menu apod. Tedy můj přízpěvek má smysl v tom, že tě ujišťuji, že s podobným zjištěním nejsi sám.
    7.6.2007 18:14 MichalC
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rychlost GTK+ přes vzdálená X
    To je zvláštní. Na 100kové síti si žádného rozdílu mezi GTK+ a Qt aplikacemi nevšímám. Navíc odezva moc nesouvisí s použitým toolkitem, ale je to obecně záležitost (nenažraného) X-protokolu.

    Nemáš pro GTK+ nastavený nějaký náročný téma ? Zkus přepnout na to defaultní.

    Projevuje se ten rozdíl v rámci jednoho sezení, když máš spuštěný vedle sebe srovnatelnou Qt a GTK aplikaci ?

    7.6.2007 22:26 J. M. | skóre: 23 | blog: JMblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rychlost GTK+ přes vzdálená X
    Samozřejmě že odezva hodně záleží na toolkitu, daleko víc než na X protokolu. Je řada toolkitů, které jsou pod X bleskurychlé, ale GTK+ 2.x je prostě notoricky známé svojí mimořádnou pomalostí, a to i pod MS Windows. To, že je daleko pomalejší než Qt (tedy verze 1-3, 4 už je bohužel podstatně horší), je již řadu let velmi dobře známý fakt.
    8.6.2007 14:25 MichalC
    Rozbalit Rozbalit vše Re: rychlost GTK+ přes vzdálená X
    Samozřejmě že odezva hodně záleží na toolkitu, daleko víc než na X protokolu.
    Šlo by to nějak rozvést ? AFAIK XDMCP klient posílá po síti na X server už jen syrová data. Myslím tím žádosti o vykreslení primitiv X Window, které předtím konvertoval z těch nadstaveb - widgetů např. Qt nebo Gtk. Z toho plyne, že ten objem dat posílaných po síti bude zhruba stejně velký a její propustnost má srovnatelný dopad bez ohledu na toolkit.

    Nevím co máte za distro, ale na Debianu Etch s XOrg 7.1, Gtk+ 2.8 a Qt 3.3 jsem ještě testoval přes pomalejší 10MB wifi síť. Měl jsem puštěný Inkscape, GQView, QtDesigner a Scribus. Rozdíl v odezvách při práci neznatelný včetně zmiňovaného procházení menu. Tak nevím, asi každý používáme úplně jiné Gtk.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.