Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
# # $Id: auto.master,v 1.4 2005/01/04 14:36:54 raven Exp $ # # Sample auto.master file # This is an automounter map and it has the following format # key [ -mount-options-separated-by-comma ] location # For details of the format look at autofs(5). #/misc /etc/auto.misc --timeout=60 #/smb /etc/auto.smb #/misc /etc/auto.misc #/net /etc/auto.netvubec tomu nerozumim prosim jeste o radu
/smb /etc/auto.smb --timeout=60 /net /etc/auto.net --timeout=60První sloupec je adresář, kam se to bude připojovat, druhý je script/konfigurák, který slouží ke generování adresářů na požádání a třetí jsou nějaké volby, v tomto připojení timeout po 60 sec, což znamená, že po minutě po posledním programu, který opustí adresář se to zas odpojí a zmizí.
//jmeno_vzdaleneho_stroje/nazev_pripojeni /home/uzivatel/nejaky_adresar smbfs \ rw,noauto,users,uid=dalibor,gid=users,umask=002,username=uzivatel,password=heslo 0 0protoze heslo vyplnovat musim.... ale etc/fstab nemam, staci tu slozku jen rucne vytvorit ??
smbfs
bych pouzil novejsi cifs
. Ale pozor: cifs
ma to omezeni, ze je mozne mountovat pouze do /mnt
./etc/fstab
, ktery je read pro vsechny. Misto toho je lepsi pouzit option credentials
s odkazem na soubor, obsahujici jmeno a heslo. Vice je v manualove strance.
Ale pozor:To fakt? Nechcem nikoho urazit, ale kto preboha mohol taku **** vymysliet? Ved cela myslienka jedneho flexibilneho stromu je tym IMHO dost narusena...cifs
ma to omezeni, ze je mozne mountovat pouze do/mnt
.
//jmeno_vzdaleneho_stroje/nazev_pripojeni /home/uzivatel/nejaky_adresar smbfs \ rw,noauto,users,uid=dalibor,gid=users,umask=002,username=uzivatel,password=heslo 0 0(bez zpětného lomítka)
Tiskni
Sdílej: