abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 17:11 | IT novinky

    Společnost Jolla spustila kampaň na podporu svého nového telefonu Jolla Phone se Sailfish OS. Dodání je plánováno na první polovinu příštího roku. Pokud bude alespoň 2 000 zájemců. Záloha na telefon je 99 €. Cena telefonu v rámci kampaně je 499 €.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 15:11 | IT novinky

    Netflix kupuje Warner Bros. včetně jejích filmových a televizních studií HBO Max a HBO. Za 72 miliard dolarů (asi 1,5 bilionu korun).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:11 | IT novinky

    V Las Vegas dnes končí pětidenní konference AWS re:Invent 2025. Společnost Amazon Web Services (AWS) na ní představila celou řadu novinek. Vypíchnout lze 192jádrový CPU Graviton5 nebo AI chip Trainium3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:33 | Nová verze

    Firma Proxmox vydala novou serverovou distribuci Datacenter Manager ve verzi 1.0 (poznámky k vydání). Podobně jako Virtual Environment, Mail Gateway či Backup Server je založená na Debianu, k němuž přidává integraci ZFS, webové administrační rozhraní a další. Datacenter Manager je určený ke správě instalací právě ostatních distribucí Proxmox.

    |🇵🇸 | Komentářů: 6
    4.12. 23:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.4.66 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 5 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.12. 14:00 | IT novinky

    Programovací jazyk JavaScript (Wikipedie) dnes slaví 30 let od svého oficiálního představení 4. prosince 1995.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.12. 04:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byly zveřejněny informace o kritické zranitelnosti CVE-2025-55182 s CVSS 10.0 v React Server Components. Zranitelnost je opravena v Reactu 19.0.1, 19.1.2 a 19.2.1.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    4.12. 02:44 | Komunita

    Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.18 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2027. LTS jader je aktuálně šest: 5.10, 5.15, 6.1, 6.6, 6.12 a 6.18.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.12. 02:22 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 3.23.0, tj. první z nové řady 3.23, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    3.12. 18:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 6.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (47%)
     (19%)
     (18%)
     (22%)
     (15%)
     (24%)
     (16%)
     (18%)
    Celkem 433 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 2.12. 18:34
    Rozcestník

    Dotaz: Fixní mount point v /media

    12.6.2007 23:04 kuka
    Fixní mount point v /media
    Přečteno: 270×
    Zdravím, po instalaci Fedory 7 jsem byl nemile překvapen tím, že při práci v Gnome vytváří při automatickém připojení adresáře pro připojovaná média dle jejich labelu, například /media/nazev_filmu. Byl jsem zvyklý na /media/cdrecorder, /media/usbdisk a současný stav mi naprosto nevyhovuje, například kvůli skriptům, které používám na různé činnosti s daty na médiích. Rád bych ale používal automatické mountování. Podle toho, co jsem našel, by asi "stačilo" sesmolit nějaká pravidla pro hal, zdá se mi to ale hrozně složité a celkem obtížně udržovatelné, čekal bych, že to půjde nějak snadno nastavit (například "běžný uživatel" pravidla pro hal určitě nenapíše), ale nepodařilo se mi postup nikde dohledat. Může někdo poradit, jak co nejjednoduššeji dosáhnout stavu, kdy se zařízení automaticky připojují vždy do stejného místa dle fstab? Díky.

    Odpovědi

    12.6.2007 23:12 Radek Trnka | skóre: 26 | blog: Jen_tak | kousek od ČB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fixní mount point v /media
    Domnívám se, že pokud chceš používat automatické připojování tak to bez těch pravidel asi nepůjde.
    Černé díry jsou tam, kde Bůh dělil nulou. -- Steven Wright one Liners
    12.6.2007 23:18 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fixní mount point v /media
    Ja nevim, pmount-0.9.13 normalne mountuje podle fstab, pokud se to zarizeni shoduje. :-) Nebo si ten hal vypni.
    12.6.2007 23:42 Radek Trnka | skóre: 26 | blog: Jen_tak | kousek od ČB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fixní mount point v /media
    No a to je podle mě ono, ve výchozí instalaci totiž pmount není v FC použit, pokud se nemýlím tak je v extras. Osobně jsem o něm ani nevěděl. Takže je několik řešení - smířit se s tím stavem co máš, napsat pravidla pro hal, nebo použít jiný prostředek pro automatické připojování (třeba zmiňovaný pmount).
    Černé díry jsou tam, kde Bůh dělil nulou. -- Steven Wright one Liners

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.