abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1989 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: irdadump nereaguje, gammurc chybí

    15.6.2007 22:21 1john2 | skóre: 35 | blog: jo12hn | zlín, brno
    irdadump nereaguje, gammurc chybí
    Přečteno: 587×
    dobrý večer,

    pokouším se připojit telefon K300i k F7 pomocí irda. zavedl jsem modul ircomm, dal irattach, rozhraní se objevilo a je na něm aktivita(Tx, Rx packets). když zadám irdadump, žádný výpis se neobjeví, ani při vyplém, ani při zaplém telefonu. SElinux jsem prohlížel, bohužel jsem nenašel nic, co by mohlo souviset=(

    příkaz cat /proc/net/irda/discovery mi telefon indetifikuje správně

    nainstaloval jsem gammu, ale nepodařilo se mi najít jeho konfigurační soubor ani v ~/.gammurc ani v /etc/gammurc,podle http://www.gammu.org/wiki/index.php?title=Gammu:Setting_configuration_file takže jsem nemohl zkusit jestli funguje komunikace=( po nainstalovani wammu, mi při hledání telefonu vždy spadne, v konzoli vypíše neoprávněný přístup do paměti(SIGSEGV), ale to bych nechal do dalšího postu, až poběží irdadump a gammu, píšu to jen pro úplnost.

    tušíte kde hledat chybu? jak rozběhnout irdadump a gammu?

    díky moc za každou radu

    Odpovědi

    15.6.2007 22:44 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: irdadump nereaguje, gammurc chybí
    ~/.gammurc by měl vypadat takto:
    [gammu]
    device = /dev/ircomm0
    connection = at
    
    Je potřeba mít natažený i modul ircomm-tty.

    Segfault při hledání bych rád opravil, ale bez backtrace to asi nepůjde...
    16.6.2007 06:45 RimmerRD | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: irdadump nereaguje, gammurc chybí
    Mám taky SE K300i a bez problemů přenáším takto:

    irattach irda -s
    obexftp -i -l

    Zkoušel jsem i zmíněnou gammu a mohu říct, že obexftp se mi lépe osvědčil, ale nerad bych nějaký flame, takže to ber jen jako můj postřeh k tématu.
    16.6.2007 08:08 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: irdadump nereaguje, gammurc chybí
    Přes OBEX se nedostaneš k některým věcem (třeba SMS), na ty na které se dostaneš, Gammu stejně OBEX používá :-).
    16.6.2007 14:31 RimmerRD | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: irdadump nereaguje, gammurc chybí
    Ano vlastně to máš pravdu. Nicméně jde o to co kdo chce - mě jde o export fotek a import vyzvánění, aplikací, her a themů. Sms ani tel. seznam mě nezajímají.
    MaT avatar 16.6.2007 16:02 MaT | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: irdadump nereaguje, gammurc chybí
    Já měl za to, že je to "to" gammu, takže ne "zmíněnou gammu", to by musela být "ta gamma". :-)

    Jinak s gammu se dá dostat skoro na vše v telefonu (kalendář, to do, SMSky, zmeškaná volání, telefonní seznam), přes obexftp asi jen k souborům. To už si můžu telefon připojit na USB a tahat to přes usb mass storage, s tim je asi vůbec nejméně problémů a je to obvykle i nejrychlejší...
    Open source software for open minded people. :-)
    MaT avatar 16.6.2007 02:25 MaT | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: irdadump nereaguje, gammurc chybí
    Doporučuji si jako základ zkopírovat odněkud z /usr/share/doc/gammu-verze příklad konfiguračního souboru (měl by být někde v podadresáři examples/config) a stavět konfiguraci na něm. Je pěkně okomentovaný...
    Open source software for open minded people. :-)
    16.6.2007 22:15 1john2 | skóre: 35 | blog: jo12hn | zlín, brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: irdadump nereaguje, gammurc chybí
    moduly snad mám všechny, zkrácený výpis lsmod:

    ircomm_tty 26896 2

    ircomm 17284 1 ircomm_tty

    stir4200 16268 0

    irda 119272 5 irnet,sir_dev,ircomm_tty,ircomm,stir4200

    vzal jsem referencni konfigurak gammu a upravil

    [gammu]

    port = /dev/ircomm0: ;zkoušel jsem s dvojteckou i bez, v jednom navodu jsem ji videl

    connection = at ;zkoušel jsem i irda

    logfile = gammulog

    logformat = textall

    v navodu jsem našel, že je nutno přidat řádky do modprobe.conf

    options nsc-ircc dongle_id=0x09

    alias irda0 nsc-ircc

    gammu --identify bud zatuhne a nejde sestrelit,pomocí control+c, nebo vypíše Error opening device. Unknown/busy or no permissions.

    hlavní problém vidím v tom, že irdadump mi stále nic nevypisuje=( ifconfig, pise ze spojeni je aktivni, bez chyb. netuším, kde hledat chybu
    17.6.2007 12:45 1john2 | skóre: 35 | blog: jo12hn | zlín, brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: irdadump nereaguje, gammurc chybí
    tušíte prosím někdo jak pokračovat dál?
    22.7.2007 16:57 1john2 | skóre: 35 | blog: jo12hn | zlín, brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: irdadump nereaguje, gammurc chybí
    takže se mi to podařilo rozběhnout občas to chce vratit se a zkusit to znova po delší době.. sice už je to tu několikrát ale snad se to někomu bude hodit vypis: lsmod | grep irda

    irda 118009 3 ircomm_tty,ircomm,stir4200

    crc_ccitt 6337 1 irda

    vypis .gammurc

    [gammu]

    port=/dev/ircomm0

    connection=at115200

    name=Sony Ericsson K300

    model=

    ozivil jsem to primo pomoci wammu, pri automatickem vyhledani zhavaroval, takže použijte vedené nastavení. irda a pak vyberte at prikazy, hlasky mezitim jsou myslim jasne. tak hodne stesti tem co se irdu jeste uci nahodit jako ja doted...
    23.7.2007 19:01 1john2 | skóre: 35 | blog: jo12hn | zlín, brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: irdadump nereaguje, gammurc chybí
    takže připojení bohužel opět přestalo fungovat. povede se pouze nahodne jednou za cas. irdadump při neúspěšném připojení vypisuje pořád dokola obdobné řádky: 16:49:06.191637 xid:rsp e27864dc < 00004105 S=6 s=5 K300 series hint=9124 [ PnP Modem IrCOMM IrOBEX ] (28)

    16:49:06.205558 xid:cmd e27864dc > ffffffff S=6 s=* localhost hint=8404 [ Computer IrCOMM ] (26) 16:49:06.205636 snrm:cmd ca=fe pf=1 e27864dc > 00004105 new-ca=32 LAP QoS: Baud Rate=4000000bps Max Turn Time=500ms Data Size=2048B Window Size=7 Add BOFS=0 Min Turn Time=1000us Link Disc=12s (33)

    16:49:06.359595 ua:rsp ca=32 pf=1 e27864dc < 00004105 LAP QoS: Baud Rate=115200bps Max Turn Time=500ms Data Size=256B Window Size=2 Add BOFS=0 Min Turn Time=1000us Link Disc=12s (31)

    16:49:06.359760 rr:cmd > ca=32 pf=1 nr=0 (2)

    16:49:06.376591 rr:rsp < ca=32 pf=1 nr=0 (2)

    16:49:06.376616 i:cmd > ca=32 pf=1 nr=0 ns=0 LM slsap=56 dlsap=00 CONN_CMD (6)

    16:49:06.386588 i:rsp < ca=32 pf=1 nr=1 ns=0 LM slsap=00 dlsap=56 CONN_RSP (6)

    16:49:06.386615 i:cmd > ca=32 pf=1 nr=1 ns=1 LM slsap=56 dlsap=00 GET_VALUE_BY_CLASS: "IrDA:IrCOMM "Parameters" (28)

    16:49:06.399584 i:rsp < ca=32 pf=1 nr=2 ns=1 LM slsap=00 dlsap=56 GET_VALUE_BY_CLASS: Success

    IrCOMM Parameters Service Type=NINE_WIRE THREE_WIRE Port Type=SERIAL (19) 6:49:06.399642 i:cmd > ca=32 pf=0 nr=2 ns=2 LM slsap=56 dlsap=00 DISC (6)

    16:49:06.400433 i:cmd > ca=32 pf=1 nr=2 ns=3 LM slsap=57 dlsap=00 CONN_CMD (6)

    16:49:06.411582 rr:rsp < ca=32 pf=1 nr=4 (2)

    16:49:06.411606 rr:cmd > ca=32 pf=1 nr=2 (2)

    #sekce "rr:rsp < ca=32 pf=1 nr=4 (2) " ma přibližně 20 řádků.

    ve výpisu tail -f /var/log/messages se po neúspěšném pokusu o připojení přes wammu objevuje zpráva

    Jul 23 18:35:47 localhost kernel: irda_extract_integer: invalid parameter length! Expected 4 bytes, but value had 0 bytes!

    Jul 23 18:35:47 localhost kernel: irda_extract_integer: buffer to short for parsing! Need 194 bytes, but len is only 21

    na internetu jsem našel odkaz:

    http://www.gelato.unsw.edu.au/lxr/source/net/irda/parameters.c?a=i386

    tak nějak sem vytušil že to co popisují je nejspíš nějaký modul pro práci s irdou a že zřejmě z nějakého důvodu má nastaven menší buffer než by můj ir příjimač(stir4200) a SE K300i potřebovali.

    napadá vás nějaké řešení tohoto problému? pomohla by rekompilace toho modulu s nastavením bufferu na 194 bytes, nebo si to představuju jako hurvínek válku a podobná věc je problém? nebo je mu možné tento parametr předat i jinak?

    děkuju za každou radu, rád bych už tento problém vyřešil

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.