Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Problém uzavřenosti zdr. kódu mě netrápíto přece mluví za všechno. V tom případě je pro tebe VMWARE lepší.
to přece mluví za všechno. V tom případě je pro tebe VMWARE lepší.Nemluví ;)
Tohle – shared folders – podporuje VMware player.
A netvrďte mi tu nikdo, že nemá cenu ho používat, když existuje server. Právě naopak, má některé funkce, a mezi nejdůležitější určitě patří shared folders, které server nemá, jestli se nepletu, tak je i o něco menší.
Sice můžete argumentovat, že už musíte mít vytvořený image, ale to se dá obejít. Buď složitě pomocí vmware serveru, nebo jednodušeji pomocí VMX builderu/creatoru, kde stačí si naklikat potřebné funkce a pak do image souboru v pohodě nainstalovat OS. Na tvorbu prázdného image jde také použít qemu. Možná bych o využití playeru měl napsat nějaký menší článek.
Mám VMWare server 1.03 a když v něm spustím virtuální w2k, tak se přes "okolní počítače" na hostitelský systém (PCLinuxOS), resp. na diskový oddíl dostanu, ale nikoliv přes shared folders. Nezkoumal jsem proč, ale mám nasdílený adresář po jiná PC v síti a pokud do něj v Krusaderu vstoupím, ve vmwarovském w2k se mi v \\Síť Microsoft Windows ukáže podsložka mdkgroup a uvnitř už vidím nasdílenou složku. Proč se na to musí tak složitě, netuším, pro mě je hlavní, že to sdílení funguje ;)Tohle – shared folders – podporuje VMware player.
A netvrďte mi tu nikdo, že nemá cenu ho používat, když existuje server. Právě naopak, má některé funkce, a mezi nejdůležitější určitě patří shared folders, které server nemá...
A co konfigurace virtualniho stroje?Rád bych ti odpověděl, ale nevím kde hledat. V konfiguraci samotného VMware ani v konfigu dané virt. mašiny nevidím nic k nastavování shared folders.
sharedFolder0.enabled = "TRUE" sharedFolder0.present = "TRUE" sharedFolder0.writeAccess = "FALSE" sharedFolder0.readAccess = "TRUE" sharedFolder0.hostPath = "/mnt/media" sharedFolder0.guestName ="media" sharedFolder0.eXpiration = "never" sharedFolder.maxNum = "1"
vmnet1.hostonlyaddress = "172.16.124.1" serverd.init.fullpath = "/usr/lib/vmware/serverd/init.pl" authd.client.port = "902" control.fullpath = "/usr/bin/vmware-cmd" authd.fullpath = "/usr/sbin/vmware-authd" loop.fullpath = "/usr/bin/vmware-loop" libdir = "/usr/lib/vmware" vmware.fullpath = "/usr/bin/vmware" vmnet1.hostonlynetmask = "255.255.255.0" vmdir = "/var/lib/vmware/Virtual Machines" dhcpd.fullpath = "/usr/bin/vmnet-dhcpd" serverd.fullpath = "/usr/sbin/vmware-serverd" datastore.name = "local" datastore.localpath = "/var/lib/vmware/Virtual Machines/"Sdílený adresář, který vidím ve virtuální mašině, jsem naklikal v nastavení Samby. Nic jiného jsem nedělal.
Tiskni
Sdílej: