Netwide Assembler (NASM) byl vydán v nové major verzi 3.00. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
Linuxová distribuce Frugalware (Wikipedie) ke konci roku 2025 oficiálně končí.
Byla vydána nová verze 3.0.6 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP bude brzy k dispozici také na Flathubu.
Americký výrobce čipů AMD uzavřel s americkou společností OpenAI smlouvu na několikaleté dodávky vyspělých mikročipů pro umělou inteligenci (AI). Součástí dohody je i předkupní právo OpenAI na přibližně desetiprocentní podíl v AMD.
Byla vydána nová verze 10.1 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Uživatel je nově varován, když se nepoužívá postkvantovou výměnu klíčů.
Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy z konference LinuxDays 2025.
Na konferenci LinuxDays 2025 byl oficiálně představen nový router Turris Omnia NG.
Přímý přenos (YouTube) z konference LinuxDays 2025, jež probíhá tento víkend v Praze v prostorách FIT ČVUT. Na programu je spousta zajímavých přednášek.
V únoru loňského roku Úřad pro ochranu osobních údajů pravomocně uložil společnosti Avast Software pokutu 351 mil. Kč za porušení GDPR. Městský soud v Praze tuto pokutu na úterním jednání zrušil. Potvrdil ale, že společnost Avast porušila zákon, když skrze svůj zdarma dostupný antivirový program sledovala, které weby jeho uživatelé navštěvují, a tyto informace předávala dceřiné společnosti Jumpshot. Úřad pro ochranu osobních údajů
… více »Google Chrome 141 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 141.0.7390.54 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 21 bezpečnostních chyb. Za nejvážnější z nich (Heap buffer overflow in WebGPU) bylo vyplaceno 25 000 dolarů. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
ENTRY "example.com" URL "/#sh:example.com@klenot.cz:22/" ENTRY "example.com" URL "/#sh:example.com@klenot.cz"ale vrací mi to:
"Není možné změnit adresář"
a nebo v příkazové řádce mc tento příkaz:
cd #sh:kamenfoto.cz@klenot.cz/
ale vrací mi to tohle:
"Adresář nelze změni Input/Output error."
A zkoušel jsem i spoustu různých kombinací přes menu a sHell spojení...
bohužel bez úspěchu, IMHO mi to bere heslo, jelikož když ho zadám špatně tak se mě to dotáže znovu na password, když dobře tak to vyhodí některou z těch hlášek s cestou -- zkoušel jsem různě experimentovat, zadávat už ne/existující adresáře ale bez výsledku.
Díky za tipy, dočasně používám Krusader a ten funguje bez problémů, v jeho adresním řádku je tato adresa:
sftp://example.com@klenot.cz:22/public_html/www
SFTP (SSH File Transfer Protocol), důvod proč to v MC může dělat problémy, ale naštěstí to lze obejít pomocí FUSE - Filesystem in Userspace:
# modprobe fuse # aptitude install sshfs # adduser username fuse $ sshfs username@server.cz:/path /path/to/mount/point
Pak si můžete vesele pracovat v MC a poté odpojíte pomocí:
fusermount -u /path/to/mount/point
FTPS (File Transfer Protocol over SSL):
# aptitude install curlftpfs $ curlftpfs -o no_verify_hostname -o ssl -o user=username:password ftp.server.cz /path/to/mount/point
Tiskni
Sdílej: