Byla vydána nová verze 5.13 svobodného multiplatformního softwaru pro konverzi a zpracování digitálních fotografií primárně ve formátů RAW RawTherapee (Wikipedie). Vedle zdrojových kódů je k dispozici také balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Jean-Baptiste Kempf na svém blogu představil novou verzi 9.0 "Lei" kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie).
Richard Hughes oznámil, že službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzoruje také společnost NVIDIA.
Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil svou aplikaci SlideRshow (GitHub). Funguje jako prohlížeč fotek, ale i jako jejich organizér a prezentátor. Neinstaluje se, běží přímo v prohlížeči. Bez serveru. Offline.
Kermit, tj. protokol pro přenos souborů, vznikl před 45 lety. Při této příležitosti byla po 15 letech od vydání poslední stabilní verze 9.0.302 vydána nová stabilní verze 11 implementace C-Kermit. S podporou IPv6.
První verze konverzního nástroje Pandoc byla vydána před 20 lety. Jeho autor John MacFarlane při tomto výročí rekapituluje jednotlivé etapy vývoje a přidávání nových funkcí – rozšíření nejen Markdownu a podporu mnoha dalších formátů.
Srpen přinesl nejen další spalující vedro, ale také Virtuální Bastlírnu s neméně žhavými novinkami. Využijte tedy předpovědi na deštivý čtvrteční večer a od 20:00 se připojte online k tomuto neformálnímu setkání kutilů, techniků a vědců, kde se strahovskými bastlíři proberete nejzajímavější věci, na které jste narazili za poslední měsíc. Pokud jde o novinky, řeč zcela jistě přijde na systém INDX pro tiskárny Průša, který na konci
… více »Firma T-Mobile blokovala „dezinformační web“ AC24 bez toho, aniž by k tomu měla závazný pokyn orgánů veřejné moci. Píše to ve svém rozsudku Městský soud v Praze, který po čtyřech letech uzavřel kauzu blokace zmíněného webu. Operátor musí uhradit škodu ve výši 35 tisíc korun. Advokát společnosti T-Mobile se snažil i u odvolacího senátu argumentovat tím, že firma jednala v dobré víře, když na stránky omezila přístup poté, co ji k tomu vyzvalo
… více »Padla obžaloba v bitcoinové kauze. Státní zástupkyně chce pro Blažka 6,5 roku vězení, pro Titze 8 let.
Z aktuálních globálních statistik společnosti Statcounter: na desktopu má Linux celosvětově podíl 7,53 % (USA 11,92 %, Česko 4,31 %, Slovensko 4,36 %) a Firefox celosvětově podíl 6,51 % (USA 10,86 %, Česko 11,07 %, Slovensko 13,61 %).
Jenže když spustím test (speaker-test -t wav -D plug:surround51 -c 6), Tak mám přeházene bedničky a to takto 1 levý je levýUž nevím ani co mám zadat do vyhledávání . Má zvuková karta je :2 Center je v realu zadní levý 3 prvý je opravdu pravý 4 Pravý zadní je LFE 5 a LFE je v realu zadní pravý
00:11.5 Multimedia audio controller: VIA Technologies, Inc. VT8233/A/8235/8237 AC97 Audio Controller (rev 50)Děkuji za pomoc . Ps mechanické zapojení je spravne pac ve widlích to hraje normálně .
pcm_slave.sltest {
pcm "hw:0,1"
channels 6
}
pcm.via51 {
type plug
ttable.0.0 1
ttable.1.1 1
ttable.2.4 1
ttable.3.5 1
ttable.4.2 1
ttable.5.3 1
slave sltest
}
nebo
pcm.!default {
type plug
slave.pcm "surround51"
slave.channels 6
route_policy duplicate
}
pcm.ch51dup {
type route
slave.pcm surround51
slave.channels 6
ttable.0.0 1
ttable.1.1 1
ttable.2.4 1
ttable.3.5 1
ttable.4.2 1
ttable.5.3 1
}
a nevím co delam spatne
pcm.!default {
type plug
slave.pcm ch51dup
slave.channels 6
route_policy duplicate
}
pcm.ch51dup {
type route
slave.pcm surround51
slave.channels 6
ttable.0.0 1
ttable.1.1 1
ttable.2.4 1
ttable.3.5 1
ttable.4.2 1
ttable.5.3 1
}
Jenže zvuk je docel "hnusnej" ve frontach to chraptí a je to docela potichu wypada to jako by to "nezvlada" zvukovka přičemž ve windows to hraje normalne .
aplay -I aplay: playbackv:2295: Musíte upřesnit 1 soubory
**** Seznam PLAYBACK Hardwarových zařízení **** karta 0: V8235 [VIA 8235], zařízení 0: VIA 8235 [VIA 8235] Podzařízení: 4/4 Podzařízení #0: subdevice #0 Podzařízení #1: subdevice #1 Podzařízení #2: subdevice #2 Podzařízení #3: subdevice #3 karta 0: V8235 [VIA 8235], zařízení 1: VIA 8235 [VIA 8235] Podzařízení: 1/1 Podzařízení #0: subdevice #0
Tiskni
Sdílej: