abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:33 | Humor

    Momo je fenka cavapoo, která svými náhodnými stisky kláves bezdrátové klávesnice vytváří jednoduché počítačové hry. Technicky to funguje tak, že Raspberry Pi s připojenou bluetooth klávesnicí posílá text do Claude Code, který pak v Godotu píše hry a sám je i testuje pomocí screenshotů a jednoduchých simulovaných vstupů. Za stisky kláves je Momo automaticky odměňována pamlsky. Klíčový je pro projekt prompt, který instruuje AI, aby i

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 5
    dnes 02:22 | Nová verze

    GNU awk (gawk), implementace specializovaného programovacího jazyka pro zpracování textu, byl vydán ve verzi 5.4.0. Jedná se o větší vydání po více než dvou letech. Mezi četnými změnami figuruje např. MinRX nově jako výchozí implementace pro regulární výrazy.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    včera 16:22 | IT novinky

    Internetový prohlížeč Ladybird ohlásil tranzici z programovacího jazyka C++ do Rustu. Přechod bude probíhat postupně a nové komponenty budou dočasně koexistovat se stávajícím C++ kódem. Pro urychlení práce bude použita umělá inteligence, při portování první komponenty prohlížeče, JavaScriptového enginu LibJS, bylo během dvou týdnů pomocí nástrojů Claude Code a Codex vygenerováno kolem 25 000 řádků kódu. Nejedná se o čistě autonomní vývoj pomocí agentů.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 4
    včera 15:55 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 148.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Nově lze snadno povolit nebo zakázat jednotlivé AI funkce. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 148 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 22.1.0, tj. první stabilní verze z nové řady 22.1.x, překladačové infrastruktury LLVM (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání: LLVM, Clang, LLD, Extra Clang Tools a Libc++.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | Humor

    X86CSS je experimentální webový emulátor instrukční sady x86 napsaný výhradně v CSS, tedy bez JavaScriptu nebo dalších dynamických prvků. Stránka 'spouští' assemblerovový program mikroprocesoru 8086 a názorně tak demonstruje, že i prosté CSS může fungovat jako Turingovsky kompletní jazyk. Zdrojový kód projektu je na GitHubu.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 6
    včera 12:11 | Nová verze

    Po šesti letech byla vydána nová verze 1.3 webového rozhraní ke gitovým repozitářům CGit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.1 linuxové distribuce Lakka (Wikipedie), jež umožňuje transformovat podporované počítače v herní konzole. Nejnovější Lakka přichází s RetroArchem 1.22.2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:11 | Nová verze

    Matematický software GNU Octave byl vydán ve verzi 11.1.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vedle menších změn rozhraní jsou jako obvykle zahrnuta také výkonnostní vylepšení a zlepšení kompatibility s Matlabem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 1
    23.2. 21:44 | Nová verze

    Weston, referenční implementace kompozitoru pro Wayland, byl vydán ve verzi 15.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti Collabora. Vypíchnout lze Lua shell umožňující psát správu oken v jazyce Lua.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (18%)
     (6%)
     (0%)
     (11%)
     (27%)
     (2%)
     (5%)
     (1%)
     (12%)
     (26%)
    Celkem 954 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Dotaz: Ati 2600 a Crossfire. Je to realne ?

    29.8.2007 05:02 Zdenek Sl.
    Ati 2600 a Crossfire. Je to realne ?
    Přečteno: 858×
    Ahoj, Resim novou grafickou kartu, nejspis Ati HD2600xt GDDR4 512Mb. Mam desku s podporou crossfire, ale nedari se mi najit dostatecne cerstve informace o tom, jestli tato feature beha i pod Linuxem. Ted mam ATI X1650 Pro a ze ctyr pokusu rozchodit 3D skoncily dva spatne.

    Momentalne mam na tom stroji jenom Windows, ale mam pripraveny dalsi disk pro Linux. Pravdepodobne tam pujde Mandriva, ale vyber distribuce zatim neresim.

    V diskusi je prekvapive malo dotazu na toto tema, tak nevim, jestli to proste funguje, nebo to nechodi vubec :-) Dik za Tipy, pripadne odkazy.

    Odpovědi

    29.8.2007 08:46 Olsen
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ati 2600 a Crossfire. Je to realne ?
    Ono na linuxu nejdou hry, takže v podstatě není žádný důvod, proč si to crossfire/SLI pořizovat. A ATi ovladače mají výkonové problémy i bez toho, tak bych to radši nezkoušel.

    Toť jen můj názor, že by to byla docela škoda peněz. A kromě toho většina lidí pro linux DŮRAZNĚ doporučuje nVidii.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 29.8.2007 11:27 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ati 2600 a Crossfire. Je to realne ?
    Ono na linuxu nejdou hry
    (dusím v sobě zlost) Ne, to není pravda. Sám mám MultiGPU (obdoba SLI) a využívám to výkonnostně na plné obrátky.

    Crossfire na Linuxu nefunguje a i kdyby fungovalo, tak proprietární ovladače ATI jsou na nic. Pokud chcete výkonné OpenGL řešení (třeba i s SLI) na Linuxu, volte nVidii.
    svido avatar 29.8.2007 12:02 svido | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ati 2600 a Crossfire. Je to realne ?
    Presne tak. Kdyz grafiku, tak nVidii. S nejsou problemy. Jen si nejsem jisty temi DDR4. Podle me je to jen reklamni trik.
    29.8.2007 19:36 Zdenek Sl.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ati 2600 a Crossfire. Je to realne ?
    Diky za reakce!

    Ad GDdR4), podle nekolika clanku na Guru3d, vykonu v testech a take podle rychlosti, na kterych ty pameti bezi to nvypada na trik.

    Bohuzel je pravda, ze nainstalovat binarni ovladac od Nvidie je obvykle mene problemove (vlastne se mi jeste nestalo, ze bych nekdy mel neresitelny problem).

    Ati drivery se resi tady v poradne tak posledni pul rok ? a Nvidiu s Akceleraci jsem mel uz nekdy 2005 ? Bohuzel s X1650 mam potize :-( . Podarilo se mi nainstalovat driver, vsechno vypadalo dobre, bohuzel jenom do restartu.(dale neresim, budu upgradovat)

    Ad Doli), Zrejme zalezi na konkretnim GPU na karte. Na moje hrani her by ta karta mela stacit i s omezenym vykonem v Linuxu (Existuji 3D hry i pro Linux), to nema cenu diskutovat, a asi 50% z tech free se mi podarilo rozbehnout bez vetsich problemu) i s Ati X550 na Gentoo.

    Muj pocitac neni urcen primarne na hry, ale chtel bych mit moznost si obcas zahrat a s ntfsg3 uz neresim ani dualboot.(Zvalaste, pokud clovek dostane k pocitaci i EOM Wokna)

    Timto povazuji muj dotaz za VYRESEN. SLI a Crossfire zatim v Linuxu Ne.

    Diky.
    Václav 29.8.2007 20:30 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ati 2600 a Crossfire. Je to realne ?
    Jojo, takže až vyjde Unreal 3, určitě na to crossfire/SLI nevyužije. O všech UT platí totéž. A to není zdaleka vše.
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    30.8.2007 01:50 Olsen
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ati 2600 a Crossfire. Je to realne ?
    Ještě jednou - nevyplatí se to. Z ovladačů ATi vytlučete tak polovinu výkonu co ve windows. Já bych taky radši ATi, protože je mám rád, ale na linux jsou to vyhozené peníze - kupte radši za poloviční peníze nvidii. Stejná věc platí pro SLI/crossfire.

    Problém není ani tak ten, že ovladače ATi se těžko zprovozňují, ale v tom, že drasticky škrtí výkon.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 30.8.2007 10:16 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ati 2600 a Crossfire. Je to realne ?
    Stejná věc platí pro SLI/crossfire.
    Jen pro ATI Crossfire, NVIDIA SLI je podporováno a je podporováno docela dobře. Sice to přepínání režimů není moc pohodlné, ale funguje to.
    29.8.2007 12:05 vodic | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ati 2600 a Crossfire. Je to realne ?
    Vzhledem k tomu, ze neexistuji ovladace pro ATI 2xxx pod Linuxem, pochybuju, ze na tom Crossfire neco zmeni :)
    21.3.2008 21:44 stanko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ati 2600 a Crossfire. Je to realne ?
    NVIDIA JE SHIT NEKUPOVAT JI

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.