Wings 3D, tj. open source 3D modelovací program naprogramovaný v programovacím jazyce Erlang zaměřený na modelování pomocí subdivision a inspirovaný programy Nendo a Mirai od Izware, byl vydán v nové opravné verzi 2.4.1. Ke stažení již také ve formátu Flatpak z Flathubu.
Webový prohlížeč Dillo byl vydán ve verzi 3.2.0. Přidává podporu vzorců v SVG, obrázků ve WebP, změny velikosti stránky či možností posouvání. Nedávno oslavil 25. výročí vzniku.
Hra Mini Thief je na Steamu zdarma napořád, když aktivaci provedete do 24. ledna do 19.00 [ProtonDB].
Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
otazka nebola o vybere distribucie, ani najlepsej, panove ctete!!Máte pravdu, ona totiž žádná otázka ani nebyla položena.
Ak vobec take nieco existuje.Ne, nic takového neexistuje.
Podle mě perspektivní znamená staré a velké distro. To znamená Fedora, Mandriva, openSUSE, Ubuntu. A ne takovéty nové, speciální, forky.Právě jste jmenoval relativně mladé forky. Když jsem začínal s Linuxem, tak ani jedna z nich neexistovala.
mno me neprijde ze by s Gentoo byo vic prace. Uprimne, za tu dobu co ho pouzivam jsem znacne zakrnel a zlenivel Uz sia ni nevzpominam kdy naposledy jsem resil neco toho typu ze si chci nainstalovat balicek ktery distribuce nenabizi a taksi ho zkompiluji ze zdrojaku, ale configure po me chce novejsi knihovnu nez mam,nicmen kvuli opatu te jedne knihovny musim diky dalsim zavislostem prekopatZvláštní, já Gentoo opustil pro Arch a SUSE a přesně jak píšete vy se mi začíná po tom "krnění a lenivění" stýskat. Protože ty obě binárně distribuované distribuce jsou sice relativně pohodlné - ovšem když se chováte tak, jak autoři distribuce a balíčků předpokládali. Běda jak chcete něco nestandardního nebo někde je problém. Např. fungování scim (skim) v Archu anebo teď v SUSE wifi contra jádro 2.6.22 (anebo předtím jádro 2.6.18 contra cryptoloop) ... já se k tomu Gentoo asi brzo vrátím
Tiskni Sdílej: