Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Zdravim, taky resim uz delsi dobu stejny problem s programatorem uP Atmel. Po delsim jednani s tvurcem PAtmelu jsem od nej ziskal zdrojove kody k PAtmel2 i k PAtmelX...
Mym planem bylo napsat patmel znovu pomoci QT4 knihoven cimz by vznikla verze bezici na widlich i na linuxu (mac nemam jak odladit).
Po zbeznem nahlednuti do zdrojaku (psano ve visual basicu) moc prehled o praci programu, coz praci zpomali.
Jake funkce u programatoru vyuzivate? Jake procesory? Umoznit editaci hex souboru primo v PAtlemu nebo piplat se s podradnymi dialogy na vyplnovani pameti nemam v umyslu...
Nasel by se nejaky tester s vice typy programatoru (verze 2, 3, 4) ochotny trpelive programovat ruzne typy svabu a odchytavat spatne casovani? Ja mam k dispozici jen verzi 2 a par nejpouzivanejsich typu uP.
stty -a -F /dev/ttyS0
vypíše veškerá nastavení toho portu) Možná by stálo zato se podívat, jestli zapnuté něco, co vadí (defaultně třeba bývá zapnuté echo, takže co se do toho portu vyšle, to se z něj zase vrátí)
Tiskni Sdílej: