Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Fedora...Zda se mi dost malo inovativni.
...teď jsem se docela nakop, asi pošlu mladou ke tchíni, vychladim pár staráčů co mi kolega přivez z CZ a konečně prubnu ten DebianROFL
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
...používám Dappera, protože novější verze mi přijdou rozežrané a nedotažené...A právě proto je Dapper Long-Term-Support verzí. Rozhodně není zastaralý. Nahrazen má týt až verzí Gutsy+1 LTS, takže příští jaro. Aby mohla být příští LTS verze opět tak dotažená, musí být nějaké předchozí verze dotaženy o něco míň. Tak prostě funguje vývoj. Tím že Ubuntu vydává často přičemž přináší novinky (pro někoho dotažené dost, pro někoho míň), dle mého skromného názoru, popohání pokrok. Ti co nechtějí být krysami tohoto pokroku, mohou sáhnout po Ubuntu LTS, nebo po stabilním Debianu.
A právě proto je Dapper Long-Term-Support verzí. Rozhodně není zastaralý. Nahrazen má týt až verzí Gutsy+1 LTS, takže příští jaro. Aby mohla být příští LTS verze opět tak dotažená, musí být nějaké předchozí verze dotaženy o něco míň. Tak prostě funguje vývoj. Tím že Ubuntu vydává často přičemž přináší novinky (pro někoho dotažené dost, pro někoho míň), dle mého skromného názoru, popohání pokrok. Ti co nechtějí být krysami tohoto pokroku, mohou sáhnout po Ubuntu LTS, nebo po stabilním Debianu.Jak jste na to přišel? Běžná a LTS vydání jsou kvalitativně stejná, rozdíl je pouze v době podpory.
The next Ubuntu release, code-named Hardy Heron and set for a 2008 release,will be what Canonical refers to as a Long Term Support (LTS) release and will be supported for five years. Though the next release will receive more support, Shuttleworth was quick to note that it doesn't mean that the Gutsy Gibbon isn't as good a release. "For LTS we make a concerted effort to certify ISV applications and server models," Shuttleworth said. "There is no quality difference; it's just a supported timeframe difference."Ubuntu's Gutsy Move (InternetNews)
Mandriva: + lepsi prace se zavislostmi + detailnejsi moznosti nastaveni + vice balicku v balickovaci - pomalejsi balickovac - nevzhledne prostredi - ani po uporne praci se mi nepodarilo zprovoznit pouhe ovladace graficke karty NVidia, natoz akcelerovany desktop, ci neco podobneho - stale s tim byly nejake problemy SuSE: + vlastni menu (pozice Windows startu, omlouvam se, ze to neumim nazvat linuxovym pojmem) - prehledne, integrovane vyhledavani, nedovedu si vynachvalit + bezproblemova instalace grafickych ovladacu, pomerne jednoduche zprovozneni xgl a Compiz Fusion - mys Logitech MX 518 sice rozezna, ale tlacitka proste nefunguji, jak by mely - naprava vyzadovala pro me pomerne dlouhe vyhledavani a rucni upravu configu - pomaly boot, je tam nejaka chyba s ata2 zarizenim (pravdepodobne integrovany IDE radic JMicron me desky Asus P5W DH Deluxe zaziva nejaky konflikt) - zatim nejak nemam cas ani potrebu to resit, ale boot 2 minuty by byl pro me neprijemny, kdybych pouzival SuSE jako primarni system - pri instalaci vytvoril GRUB spatny odkaz na disk a SuSE tedy nemohlo nabootovat - musel jsem "hadat", jak si instalator disky oznacil a pak az jsem byl schopen nabootovat a nasledne upravit konfiguracni soubor na spravnou hodnotuIkdyz mam tedy u SuSE vice minusu, musim rici, ze je pro me jeho pouzivani o nekolik trid pohodlnejsi a nebyt navykly na komercni konkurenci, byl bych schopen jej pouzivat i jako primarni system (po doreseni pomaleho bootu).
Tiskni
Sdílej: