abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×

    dnes 12:33 | Komunita

    Minulý týden proběhla openSUSE Conference 2023. Mimo jiné bylo oznámeno přejmenování systému MicroOS Desktop. MicroOS Desktop GNOME byl přejmenován na openSUSE Aeon a MicroOS Desktop Plasma na openSUSE Kalpa.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 09:00 | Komunita

    Thom Holwerda z OSnews si všímá, že vývoj operačního systému MINIX je prakticky mrtvý. Jeho hlavní autor, Andrew Tanenbaum, formálně odešel do důchodu v roce 2014 a příspěvky do kódu v následujících letech vůbec ustaly. Stav projektu shrnuje diskuze z roku 2020. Sice vyšlo najevo, že Intel používal MINIX v Management Engine, ale změny nezveřejňoval.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
    dnes 07:00 | Nová verze

    Google Chrome 114 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 114.0.5735.90 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Vypíchnut je CHIPS (Cookies Having Independent Partitioned State). Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:33 | Komunita

    Byly zveřejněny prezentace a videozáznamy přednášek a fotografie z česko-slovenského setkání poskytovatelů přístupu k internetu, provozovatelů telekomunikačních sítí, registrátorů domén a provozovatelů počítačových sítí a technických nadšenců CSNOG 2023 (Czech and Slovak Network Operators Group) konaného 16. a 17. května ve Zlínu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:00 | Pozvánky

    Soutěž amatérských robotů Robotický den 2023 proběhne v neděli 4. června v Kongresovém centru Praha.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:11 | IT novinky

    V Tchaj-peji probíhá počítačový veletrh COMPUTEX 2023. Firmy představují své novinky. Nvidia například superpočítač DGX GH200 AI.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:11 | Nová verze

    Vyšla nová verze XMPP (Jabber) klienta Gajim. Nejvýznamnější novinkou je integrace OMEMO pluginu přímo do jádra aplikace, takže již není třeba plugin samostatně instalovat. Přehled dalších novinek je dostupný na oficiálních stránkách. Gajim je vytvořen v jazyce Python s využitím knihovny GTK a vedle Linuxu jej lze vyzkoušet i na platformách MacOS a Windows.

    sonicpp | Komentářů: 0
    29.5. 22:22 | Komunita

    Komunita KDE představila stránku KDE for Developers pro vývojáře používající KDE aplikace. Postupně byly představeny stránky pro umělce KDE for Creators, děti KDE for Kids a vědce KDE for Scientists.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    29.5. 16:00 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.5. 22:00 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Obnovovací frekvenci obrazovky (LCD) preferuji
     (74%)
     (20%)
     (4%)
     (2%)
    Celkem 822 hlasů
     Komentářů: 13, poslední 25.5. 07:25
    Rozcestník

    Dotaz: Jak nastavit bitrate v K3b?

    3.10.2007 12:37 Václav Kareš
    Jak nastavit bitrate v K3b?
    Přečteno: 645×
    Prosím o radu. Kde lze najít vzory textových příkazů k zadání bitrate při převodu CD do mp3?

    V K3b je u nastavení pouze několik příkladů.

    Odpovědi

    3.10.2007 18:13 bluemoon
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit bitrate v K3b?
    pouzij tohle: http://bluemoon.nazory.cz/view.php?nazevclanku=rippujeme-zvukova-cd&cisloclanku=2007090021
    Jiří Poláček avatar 3.10.2007 22:51 Jiří Poláček | skóre: 47 | blog: naopak | Sivice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit bitrate v K3b?
    man lame nestačí?
    Sudoku omrzelo? Zkuste bobblemaze! | Statistiky jsou jak bikiny. Napoví hodně, všechno ale neukážou.
    4.10.2007 10:24 Václav Kareš
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit bitrate v K3b?
    Lame používám. Nevím však jak např. zadat, aby výsledné mp3 bylo VBR v rozsahu 128-256kbps, příp. jak změnit "samplerate" na jiné než 44.1kHz. CDEx, který jsem používal ve Win uměl nastavit i VBR Method a VBR Quality.

    V nápovědě KDE jsou pro kaudiocreator uvedeny následující příklady (platí i pro K3b):

    '--preset extreme' = 224 to 256 kbps VBR, compression rate up to 6.3 . Uses up to 320 kbps for complex music parts and way less for less complex parts of the song. Good enough for high quality home HiFi systems. First choice!

    '--preset extreme -b 256 = 256 kbps CBR, compression rate around 5.5 . Uses always 256 kbps for complex and not so complex music parts of the song. Some older players need CBRs. Good enough for high quality home HiFi systems.

    '-h' = 128 kbps CBR joint stereo, compression rate about 11 . 128 kbps for all parts of the song. Good enough for kids music, portable players and, well, car stereos. Not good enough for better home Hifi systems, though.

    A já hledám odkaz na stránky, kde by byly uvedeny buď všechny varianty, nebo vysvětlení co který příkaz znamená abych byl schopen nastavit CBR - VBR, bitrate, samplerate, VBR Method a VBR Quality. Na stránkách Lame ani na stránkách K3b jsem nic takového neobjevil, možná jsem však nehledal dost důkladně. A když to umí Lame v CDEx, tak není důvod, aby to neuměl v K3b - jen vědět jak na to.
    4.10.2007 12:22 graviton
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit bitrate v K3b?
    http://lame.cvs.sourceforge.net/*checkout*/lame/lame/USAGE

    -b [MIN] -B [MAX] --resample [N]

    osobne bych spis nez vrtani se v min a max bitrate doporucil spis --preset standard (vbr, odhadem tak 192 prumer) nebo --preset [N] (abr, prumer N).
    4.10.2007 15:55 Václav Kareš
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nastavit bitrate v K3b?
    Díky, něco takového jsem marně hledal.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.