abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 19:44 | Nová verze

    Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:44 | IT novinky

    Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:44 | Nová verze

    Google Chrome 149 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 149.0.7827.53 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 10:55 | Nová verze

    Pluto.jl, reaktivní notebook pro programovací jazyk Julia, dospěl do verze 1.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 12.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:44 | IT novinky

    Počítačovou hru Gravity Circuit (ProtonDB) lze do 14. června do 19:00 získat na Steamu zdarma. Napořád.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:00 | Bezpečnostní upozornění

    Nejnovější X.Org X server 21.1.23 a Xwayland 24.1.12 řeší 9 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.6. 22:33 | Bezpečnostní upozornění

    npm balíčky @redhat-cloud-services byly kompromitovány.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    1.6. 22:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byly publikovány informace o zranitelnosti CVE-2026-46243 pojmenované CIFSwitch v Linuxu od roku 2007. Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). V upstreamu je již opraveno.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.6. 19:22 | IT novinky

    Nvidia na své konferenci NVIDIA GTC Taipei 2026 představila řadu novinek. Společně s Microsoftem představili superčip NVIDIA RTX Spark (až 6 144 jader GPU, 20 jader CPU, 1 petaflop AI výkonu v FP4 a 128 GB jednotné paměti). První notebooky a stolní počítače s tímto čipem od Nvidie místo Intelu nebo AMD by se měly na trh dostat na podzim letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1809 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Pomale Gnome

    30.10.2007 21:07 ziki18 | skóre: 9
    Pomale Gnome
    Přečteno: 396×
    Ahojte..pred tym ako som mal problem s gnome..Teraz sa mi ho podarilo nahodit..na cisto..Ale je troska pomale..Iba ako sa spusta..Inak praca je pohodova..Cim to moze byt?

    Odpovědi

    30.10.2007 23:07 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomale Gnome
    ????? A podle čeho posuzujete že je pomalé ? Čím jste to měřil ? Není to pouze subjektivní názor ?

    Řešení pro start PC po vypínejte nepoužívané služby.

    Jinak KDE i GNOME jsou žrouti jak na rychlost tak na RAM, pokud chcete větší rychlost použijte něco jiného jak KDE nebo GNOME.
    31.10.2007 06:45 J. M. | skóre: 23 | blog: JMblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomale Gnome
    Pokud uvažujete v relacích z roku 1997, pak se možná o žravosti RAM dá hovořit, na dnešní poměry jsou ale nároky KDE na RAM směšně nízké. Já mám po spuštění grafického prostředí KDE obsazeno méně než 50 RAM (komplet celý systém, ne jenom KDE). Pokud je něco opravdovým žroutem RAM, jsou to webové prohlížeče, OpenOffice.org apod., v tom vám ale nijak zvlášť nepomůže, když nebudete používat KDE. Naopak KDE přináší výraznou úsporu paměti, pokud v něm budete spouštět KDE aplikace (a ne třeba ten Firefox nebo OpenOffice.org), protože se používají knihovny KDE, spotřeba paměti tedy se spouštěnými aplikacemi tolik neroste. GNOME je na tom hůře, jak spotřebou paměti, tak celkové rychlosti, nicméně je pravda, že z dotazu není zřejmé, co a jak přesně je pomalé, takže buď je to standardní pomalost GNOME a jeho spouštění (žádný rychlík to není, to je známá věc), nebo nějaká anomálie způsobená něčím, co z dotazu není identifikovatelné, tudíž se na to nedá normálně odpovědět.
    31.10.2007 06:46 J. M. | skóre: 23 | blog: JMblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomale Gnome
    (Má tam být „méně než 50 MB RAM”.)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.