abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1979 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: logování přístupu uživatelů z vnitřní sítě na web

    12.11.2007 22:12 Hugo
    logování přístupu uživatelů z vnitřní sítě na web
    Přečteno: 2002×
    Ahoj,

    hledám nástroj, který by mi umožnil monitoring přístupů uživatelů na webové servery - porty 80 i 443. Většina vnitřních IP se překládá na jednu veřejnou. Jde mi o to, abych mohl zpětně dohledávat, kdo kdy a kam "šel". Ideálně, aby každá vnitřní IP měla svůj samostatný log, který by zaznamenával všechny přístupy v podobě jakou má log apache - tedy čas a link.

    Děkuji za případné rady

    Odpovědi

    12.11.2007 22:15 cronin | skóre: 49
    Rozbalit Rozbalit vše Re: logování přístupu uživatelů z vnitřní sítě na web
    Zakázať firewallom priamy prístup na porty 80 a 443 smerom von a všetok trafic pustiť cez proxy server.
    the.max avatar 13.11.2007 03:58 the.max | skóre: 46 | blog: Smetiště
    Rozbalit Rozbalit vše Re: logování přístupu uživatelů z vnitřní sítě na web
    resim to stejne.. jen jsem nastavil Squida jako transparentni proxy, tazke na routeru vsechny pozadavky na 80 presmerovavam na 8080.
    KERNEL ULTRAS Fan Team || Sabaton - nejlepší učitel dějepisu || Gentoo - dokud nás systemd nerozdělí.
    13.11.2007 06:55 petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: logování přístupu uživatelů z vnitřní sítě na web
    No stačí když budou všichni přistupovat přes Squida, no a pak stačí koukat do /var/log/squid/access.log. A je tam jak IP ze kterého se přistupovalo (tedy stanice uvnitř Vaší sítě), tak adersa na kterou se lezlo.. viz výpis níže. Případně to můžeš grepovat. TCP_MISS/200 8619 GET http://ad2.bbmedia.cz/logos/b47620_4.swf? - DIRECT/62.168.44.120 application/x-shockwave-flash 1194932947.788 185 192.168.0.65 TCP_MISS/200 12279 GET http://www.abclinuxu.cz/forum/EditDiscussion/199909? - DIRECT/195.70.150.7 text/html 1194932947.982 1 192.168.0.65 TCP_IMS_HIT/304 263 GET http://spir.hit.gemius.pl/gemiusaudience.html - NONE/- text/html 1194932948.043 57 192.168.0.65 TCP_MISS/200 1837 GET http://sf.impact.as/if/imshow.php? - DIRECT/62.209.193.162 text/html 1194932948.112 53 192.168.0.65 TCP_MISS/200 355 GET http://spir.hit.gemius.pl/_1194932951837/reppdot.js? - DIRECT/195.47.116.3 application/x-javascript 1194932948.176 47 192.168.0.65 TCP_MISS/200 1118 GET http://sf.impact.as/if/imshow.php? - DIRECT/62.209.193.162 application/x-javascript 1194932948.236 45 192.168.0.65 TCP_MISS/200 383 GET http://gdecz.hit.gemius.pl/_1194932951962/redot.gif? - DIRECT/217.11.237.209 image/gif 1194932948.300 87 192.168.0.65 TCP_MISS/200 1734 GET http://adarbo2.bbmedia.cz/please/showit/0/0/0/1/? - DIRECT/62.168.11.130 application/x-javascript 1194932948.520 129 192.168.0.65 TCP_MISS/200 4228 GET http://sfad1.impact.as/338_20.gif - DIRECT/62.209.193.162 image/gif 1194932948.762 3 192.168.0.65 TCP_DENIED/403 1269 NONE error:request-too-large - NONE/- text/html
    13.11.2007 07:19 cronin | skóre: 49
    Rozbalit Rozbalit vše Re: logování přístupu uživatelů z vnitřní sítě na web
    No stačí když budou všichni přistupovat přes Squida, no a pak stačí koukat do /var/log/squid/access.log. A je tam jak IP ze kterého se přistupovalo (tedy stanice uvnitř Vaší sítě), tak adersa na kterou se lezlo.. viz výpis níže. Případně to můžeš grepovat.
                                                                                               
    TCP_MISS/200 8619 GET http://ad2.bbmedia.cz/logos/b47620_4.swf? - DIRECT/62.168.44.120 application/x-shockwave-flash
    1194932947.788    185 192.168.0.65 TCP_MISS/200 12279 GET http://www.abclinuxu.cz/forum/EditDiscussion/199909? - DIRECT/195.70.150.7 text/html
    1194932947.982      1 192.168.0.65 TCP_IMS_HIT/304 263 GET http://spir.hit.gemius.pl/gemiusaudience.html - NONE/- text/html
    1194932948.043     57 192.168.0.65 TCP_MISS/200 1837 GET http://sf.impact.as/if/imshow.php? - DIRECT/62.209.193.162 text/html
    1194932948.112     53 192.168.0.65 TCP_MISS/200 355 GET http://spir.hit.gemius.pl/_1194932951837/reppdot.js? - DIRECT/195.47.116.3 application/x-javascript
    1194932948.176     47 192.168.0.65 TCP_MISS/200 1118 GET http://sf.impact.as/if/imshow.php? - DIRECT/62.209.193.162 application/x-javascript
    1194932948.236     45 192.168.0.65 TCP_MISS/200 383 GET http://gdecz.hit.gemius.pl/_1194932951962/redot.gif? - DIRECT/217.11.237.209 image/gif
    1194932948.300     87 192.168.0.65 TCP_MISS/200 1734 GET http://adarbo2.bbmedia.cz/please/showit/0/0/0/1/? - DIRECT/62.168.11.130 application/x-javascript
    1194932948.520    129 192.168.0.65 TCP_MISS/200 4228 GET http://sfad1.impact.as/338_20.gif - DIRECT/62.209.193.162 image/gif
    1194932948.762      3 192.168.0.65 TCP_DENIED/403 1269 NONE error:request-too-large - NONE/- text/html
    
    :-)
    13.11.2007 09:53 Hugo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: logování přístupu uživatelů z vnitřní sítě na web
    Díky všem za rady!
    13.11.2007 11:07 B0biN | skóre: 21 | blog: B0biN bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: logování přístupu uživatelů z vnitřní sítě na web
    Tady je ta transparentni proxy cache
    #vnejsi eth rozhrani (WAN)
    INET_IFACE="eth0"
    #IP vnejsiho rozhrani
    INET_IP="x.x.x.x"
    
    #cesta k iptables
    IPTABLES="/sbin/iptables"
    
    $IPTABLES -t nat -A PREROUTING -p tcp -i ! $INET_IFACE -d ! $INET_IP --dport 80 -j REDIRECT --to-port 3128
    $IPTABLES -t nat -A PREROUTING -p tcp -i ! $INET_IFACE -d ! $INET_IP --dport 443 -j REDIRECT --to-port 3128
    
    cd /pub | more beer

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.