Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.
… více »Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
(II) NVIDIA(0): NVIDIA GPU GeForce4 420 Go at PCI:1:0:0 (GPU-0) (--) NVIDIA(0): Memory: 32768 kBytes (--) NVIDIA(0): VideoBIOS: 04.17.00.41.c7 (II) NVIDIA(0): Detected AGP rate: 4X (--) NVIDIA(0): Interlaced video modes are supported on this GPU (--) NVIDIA(0): Connected display device(s) on GeForce4 420 Go at PCI:1:0:0: (--) NVIDIA(0): Nvidia Default Flat Panel (DFP-0) (--) NVIDIA(0): Nvidia Default Flat Panel (DFP-0): 224.0 MHz maximum pixel (--) NVIDIA(0): clock (--) NVIDIA(0): Nvidia Default Flat Panel (DFP-0): Internal Dual Link LVDS (II) NVIDIA(0): Assigned Display Device: DFP-0 (WW) NVIDIA(0): No valid modes for "1024x768"; removing. (WW) NVIDIA(0): (WW) NVIDIA(0): Unable to validate any modes; falling back to the default mode (WW) NVIDIA(0): "nvidia-auto-select". (WW) NVIDIA(0): (II) NVIDIA(0): Validated modes: (II) NVIDIA(0): "nvidia-auto-select" (II) NVIDIA(0): Virtual screen size determined to be 800 x 600 (--) NVIDIA(0): DPI set to (63, 58); computed from "UseEdidDpi" X config (--) NVIDIA(0): option (--) Depth 24 pixmap format is 32 bpp (II) do I need RAC? No, I don't.Ovladač nvidia se nahraje korektně stejně jako jsem provedl ostatní nezbytné úpravy v xorg.conf pro provoz grafických karet od NVidie. V sekci Screen mám pouze 24bit barevnou hloubku a pouze rozlišení 1024x768 pro tuto hloubku. V sekci Monitor mám zadány hodnoty vertikální a horizontální obnovovací frekvence pro můj display, se kterými mi fungovaly ovladače z balíku nvidia-71xx. Nesetkal jste se s tím náhodou někdo? Pokud se to tady už někde řešilo, tak mi stačí odkaz na příslušnou diskusi (omlouvám se, ale nějak to tady nemůžu najít
).
.
Ještě mě napadlo, že jsem nezkoušel Xka pod rootem, případně ještě přidat svého usera do skupiny video (případně do jiné skupiny, která se tam při onstalaci driverů mohla vytvořit).
Jinak mě už nic jiného nenapadá
(II) Setting vga for screen 0. (**) NVIDIA(0): Depth 24, (--) framebuffer bpp 32 (==) NVIDIA(0): RGB weight 888 (==) NVIDIA(0): Default visual is TrueColor (==) NVIDIA(0): Using gamma correction (1.0, 1.0, 1.0) (**) NVIDIA(0): Option "ConnectedMonitor" "DFP" (**) NVIDIA(0): Enabling RENDER acceleration (**) NVIDIA(0): ConnectedMonitor string: "DFP" (II) NVIDIA(0): Support for GLX with the Damage and Composite X extensions is (II) NVIDIA(0): enabled. (II) NVIDIA(0): NVIDIA GPU GeForce4 420 Go at PCI:1:0:0 (GPU-0) (--) NVIDIA(0): Memory: 32768 kBytes (--) NVIDIA(0): VideoBIOS: 04.17.00.41.c7 (II) NVIDIA(0): Detected AGP rate: 4X (--) NVIDIA(0): Interlaced video modes are supported on this GPU (--) NVIDIA(0): Connected display device(s) on GeForce4 420 Go at PCI:1:0:0: (--) NVIDIA(0): Nvidia Default Flat Panel (DFP-0) (--) NVIDIA(0): Nvidia Default Flat Panel (DFP-0): 224.0 MHz maximum pixel (--) NVIDIA(0): clock (--) NVIDIA(0): Nvidia Default Flat Panel (DFP-0): Internal Dual Link LVDS (II) NVIDIA(0): Assigned Display Device: DFP-0 (WW) NVIDIA(0): No valid modes for "1024x768@60"; removing. (WW) NVIDIA(0): (WW) NVIDIA(0): Unable to validate any modes; falling back to the default mode (WW) NVIDIA(0): "nvidia-auto-select". (WW) NVIDIA(0): (II) NVIDIA(0): Validated modes: (II) NVIDIA(0): "nvidia-auto-select" (II) NVIDIA(0): Virtual screen size determined to be 800 x 600 (--) NVIDIA(0): DPI set to (63, 58); computed from "UseEdidDpi" X config (--) NVIDIA(0): option (--) Depth 24 pixmap format is 32 bpp (II) do I need RAC? No, I don't.Jednom mě zaráží, že ačkoliv nenačítám modul dri, tak ho Xka načítají:
(II) LoadModule: "dri" (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/extensions//libdri.so (II) Module dri: vendor="X.Org Foundation" compiled for 1.4.0, module version = 1.0.0 ABI class: X.Org Server Extension, version 0.3 (II) Loading extension XFree86-DRI (II) LoadModule: "nvidia" (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/drivers//nvidia_drv.so (II) Module nvidia: vendor="NVIDIA Corporation" compiled for 4.0.2, module version = 1.0.0 Module class: X.Org Video DriverNo vypadá to, že se vrátím ke starým ovladačům a na compiz můžu zapomenout
.
Tiskni
Sdílej: