Od soboty do úterý probíhá v Hamburku konference 39C3 (Chaos Communication Congress) věnovaná také počítačové bezpečnosti nebo hardwaru. Program (jiná verze) slibuje řadu zajímavých přednášek. Streamy a záznamy budou k dispozici na media.ccc.de.
Byl představen nový Xserver Phoenix, kompletně od nuly vyvíjený v programovacím jazyce Zig. Projekt Phoenix si klade za cíl být moderní alternativou k X.Org serveru.
XLibre Xserver byl 21. prosince vydán ve verzi 25.1.0, 'winter solstice release'. Od založení tohoto forku X.Org serveru se jedná o vůbec první novou minor verzi (inkrementovalo se to druhé číslo v číselném kódu verze).
Wayback byl vydán ve verzi 0.3. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána verze 4.0.0 programovacího jazyka Ruby (Wikipedie). S Ruby Box a ZJIT. Ruby lze vyzkoušet na webové stránce TryRuby. U příležitosti 30. narozenin, první veřejná verze Ruby 0.95 byla oznámena 21. prosince 1995, proběhl redesign webových stránek.
Všem čtenářkám a čtenářům AbcLinuxu krásné Vánoce.
Byla vydána nová verze 7.0 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). S kódovým názvem Echo. Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Vývojáři postmarketOS vydali verzi 25.12 tohoto před osmi lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell on Mobile, KDE Plasma Mobile, Phosh a Sxmo.
Byla vydána nová verze 0.41.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 6.1 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.
Byla vydána nová verze 5.5 (novinky) skriptovacího jazyka Lua (Wikipedie). Po pěti a půl letech od vydání verze 5.4.
exec mailcount_sent /bin/cat /var/tmp/mailsenta soubor /var/tmp/mailsent existuje a obsahuje cislo. ja bych prave tohle cislo potreboval vypsat pomoci SNMP ale nejak se mi to nedari. pristupuji k tomu takhle
snmpget -v 2c -c public localhost UCD-SNMP-MIB::extTablea nevypise mi to zadnyt vysledek jen tohle
UCD-SNMP-MIB::extTable = No Such Object available on this agent at this OIDprosim jak tam dostat ten vystup popripade jak zjistim OID ke kteremu mam pristupovat
snmpwalk HOST iso.org.dod.internet.private.enterprises.ucdavis.extTable
A potom vycist, pod kterym indexem a promennou to najdete.
Ja to mam jako iso.org.dod.internet.private.enterprises.ucdavis.extTable.1.extOutput.2
snmpwalk -v 2c -c public 192.168.1.5 iso.org.dod.internet.private.enterprises.ucdavis.extTable.mailcount_senttak dostanu vzpis
iso.org.dod.internet.private.enterprises.ucdavis.extTable.mailcount_sent: Unknown Object Identifier (Sub-id not found: extTable -> mailcount_sent)co na tom delam spatne. zapis v snmpd.conf mam pridanz tenhle radek
exec mailcount_sent /bin/cat /var/tmp/mailsent
snmpwalk -v 2c -c public 192.168.1.5 iso.org.dod.internet.private.enterprises.ucdavis.extTable
Dostanete co ?
To by mel byt zacatek stromu s "exec"
grep mailcount by mel identifikovat index (v pripade, ze je N prikazu exec)
snmpwalk -v 2c -c public 192.168.1.5 iso.org.dod.internet.private.enterprises.ucdavis.extTable.N.extOutput.N
je vypis STDOUT N-teho EXEC prikazu ``
extResult.N je navratovy kod N-teho prikazu
extNames.N je Nazev N-teho prikazu (tedy mailcount_sent)
N se pocita od jedne
potom snmpget ... iso.org.dod.internet.private.enterprises.ucdavis.extTable.1.extOutput.1 by mela byt ta hodnota
snmpwalk -v 2c -c public 192.168.1.5 iso.org.dod.internet.private.enterprises.ucdavis.extTabletak mi to vypise nasledujici
UCD-SNMP-MIB::extTable = No more variables left in this MIB View (It is past the end of the MIB tree)to sdame pise jiz pri zadani
snmpwalk -v 2c -c public 192.168.1.5 iso.org.dod.internet.privatecoz mi pripada ze ten strom tam jiz neni. co bych mel mit v konfiguraku aby se mi to zobrazovalo.
.1.3.6.1.4.1.2021.8.1.100.N je RESULT (navrat. kod) .... 101.N je OUTPUTtedy snmpwalk ... HOST .1.3.6.1.4.1.2021.8.1.100 funguje ?
SNMPv2-SMI::private = No more variables left in this MIB View (It is past the end of the MIB tree)pro jakekoliv vyssi cislo je to to same
Tiskni
Sdílej: