Apple představil nové čipy M5 Pro a M5 Max, MacBook Pro s čipy M5 Pro a M5 Max, MacBook Air s čipem M5 a Studio Display a nový Studio Display XDR.
Bylo spuštěno hlasování o přednáškách a workshopech pro letošní Installfest, jenž proběhne o víkendu 28. a 29. března v Praze na Karlově náměstí 13.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) třetí RC verze GIMPu 3.2. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.
Apple představil iPhone 17e a iPad Air s čipem M4.
Byla vydána verze 1.0 editoru kódů Gram. Jedná se o fork editoru Zed bez telemetrie a umělé inteligence.
Byla oznámena spolupráce GrapheneOS s Motorolou. Podrobnosti v tiskové zprávě. GrapheneOS (Wikpedie) je varianta Androidu zaměřující se na bezpečnost a soukromí.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 26.2.1. Přehled novinek v Changelogu.
Volí se dvě místa v Radě openSUSE. Seznamte se se čtyřmi kandidáty. Členové projektu openSUSE mohou hlasovat od 1. do 8. března. Výsledky budou oznámeny 9. března.
Společnost OpenAI uzavřela dohodu s americkým ministerstvem obrany o poskytování technologií umělé inteligence (AI) pro utajované sítě americké armády. Firma to oznámila několik hodin poté, co prezident Donald Trump nařídil vládě, aby přestala využívat služby společnosti Anthropic.
Technologická společnost Anthropic v noci na dnešek oznámila, že se obrátí na soud kvůli rozhodnutí ministerstva obrany označit ji za bezpečnostní riziko dodavatelského řetězce poté, co nevyhověla jeho požadavkům týkajícím se používání umělé inteligence (AI). Prezident Donald Trump krátce před tím uvedl, že nařídil federálním úřadům postupně ukončit využívání jejích AI technologií. Spor mezi firmou vyvíjející chatbot Claude a
… více »Co vim, tak kdyz to natvrdo napises do /etc/hosts, tak squid prvni jde tam a pak se teprve diva na DNS. Tak by se vas problem dal obejit.
Take bych zkontroloval DNS v /etc/resolv.conf (na squid serveru) jake mate nameservery a nastavil bych ten, kde tu zmenu delate. Jestli tam mate jiny, tak propagace vezme dlouho.
Jinak se ptam co vam na tom squidu cachuje DNS?
Co vim, tak kdyz to natvrdo napises do /etc/hosts, tak squid prvni jde tam a pak se teprve diva na DNS. Tak by se vas problem dal obejit.Toto by sa mohlo riadit v /etc/nsswitch.conf. Ake je defaultne nastavenie, zalzezi na systeme. Zatial co Linux ma zvycajne nastavene "files dns", taky Solaris ma len "dns" a teda /etc/hosts uplne ignoruje. Squid si robi vlastne cachovanie DNS zaznamov, vid konfiguracny subor.
Ne nejak mozne takovou cache vylistovat? Tedy nahlednout jake zaznamy tam jsou?
cachemgr.cgi. Žádná další možnost, co by to mohlo umět, mne nenapadá.
Tiskni
Sdílej: