abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:11 | IT novinky

    Společnost Jolla spustila kampaň na podporu svého nového telefonu Jolla Phone se Sailfish OS. Dodání je plánováno na první polovinu příštího roku. Pokud bude alespoň 2 000 zájemců. Záloha na telefon je 99 €. Cena telefonu v rámci kampaně je 499 €.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 15:11 | IT novinky

    Netflix kupuje Warner Bros. včetně jejích filmových a televizních studií HBO Max a HBO. Za 72 miliard dolarů (asi 1,5 bilionu korun).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 14:11 | IT novinky

    V Las Vegas dnes končí pětidenní konference AWS re:Invent 2025. Společnost Amazon Web Services (AWS) na ní představila celou řadu novinek. Vypíchnout lze 192jádrový CPU Graviton5 nebo AI chip Trainium3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:33 | Nová verze

    Firma Proxmox vydala novou serverovou distribuci Datacenter Manager ve verzi 1.0 (poznámky k vydání). Podobně jako Virtual Environment, Mail Gateway či Backup Server je založená na Debianu, k němuž přidává integraci ZFS, webové administrační rozhraní a další. Datacenter Manager je určený ke správě instalací právě ostatních distribucí Proxmox.

    |🇵🇸 | Komentářů: 6
    včera 23:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.4.66 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 5 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:00 | IT novinky

    Programovací jazyk JavaScript (Wikipedie) dnes slaví 30 let od svého oficiálního představení 4. prosince 1995.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byly zveřejněny informace o kritické zranitelnosti CVE-2025-55182 s CVSS 10.0 v React Server Components. Zranitelnost je opravena v Reactu 19.0.1, 19.1.2 a 19.2.1.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 02:44 | Komunita

    Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.18 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2027. LTS jader je aktuálně šest: 5.10, 5.15, 6.1, 6.6, 6.12 a 6.18.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:22 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 3.23.0, tj. první z nové řady 3.23, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    3.12. 18:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 6.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (47%)
     (19%)
     (18%)
     (23%)
     (15%)
     (25%)
     (16%)
     (18%)
    Celkem 431 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 2.12. 18:34
    Rozcestník

    Dotaz: Jaky HW pro mobilni internet v Mandrive

    26.11.2007 01:31 ok2zar | skóre: 19
    Jaky HW pro mobilni internet v Mandrive
    Přečteno: 303×
    Zdravim, mam ponekud blbou otazku, nezapadajici primo do teto skupiny diskusi.

    Holka dostane k vanocum notenbook (Acer Extensa 5220). Chceme ji poridit jeste nejake pripojeni, aby mohla na intru na NET. Prochazel jsem nabidky mobilnich operatoru, ale drive nez se pro cokoli rozhodnu, chci prodiskutovat funkcnost daneho reseni v Mandrive, kterou bude mit na notesu instalovanu.

    Nikdy jsem mobilni internet neresil. Tedy parkrat a to nouzove GPRS pres modrozuba. To ovsem nepovazuji za reseni, ktere by uspokojilo mne, natoz pak mladou holku :-) Ptam se tedy, zda nekdo z Vas, nema zkusenosti s pripojenim od mobilnich operatoru a pripadne jake HW reseni muzete doporucit. Nejlepe samo nejakou PCMCIA kartu :-)

    Pro uplnost uvadim, ze se jedna o lokalitu v Brne a je nam jedno, pres jakeho operatora to bude (prestoze cela rodina vlastnime Vodafone). Cenova predstava se pohybuje v rozmezi 500-900 a cena za porizeni cca do 1500. To pro uplnost.

    Diky za Vas cas i odpovedi.

    Odpovědi

    26.11.2007 05:12 hank | skóre: 19
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaky HW pro mobilni internet v Mandrive
    Kolega si pořídil tarif O2 Internet Mobil s USB modemem Anydata od O2, který používá technologii CMDA. Pokrytí de facto po célé ČR. Pod Mandrivou 2008 stačilo modem připojit přes USB k notebooku a nastavit připojení v klikátku kppp. Šlape to krásně.

    Mimochodem, instalace téhož pod Windows znamenala instalaci snad 60 MB softwaru a stejně to pořád palo, že modem nevidí...
    Ilfirin avatar 26.11.2007 08:02 Ilfirin | skóre: 32 | blog: ilfblog | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaky HW pro mobilni internet v Mandrive
    Není úplně k tématu, ale akce T-Mobile. Pokud by jejich hardware (tak karta do PCMCIA) fungovala (holt hledat, třeba i zde v poradně), dalo by se dost ušetřit za železo.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.