Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube). Na Linuxu je vedle Qt frontendu nově k dispozici také GTK4 / libadwaita frontend.
Neziskové průmyslové konsorcium Khronos Group vydalo verzi 3.1 specifikace OpenCL (Open Computing Language). OpenCL je průmyslový standard pro paralelní programování heterogenních počítačových systémů.
Homebridge pro integraci chytrých domácích zařízení byl vydán ve verzi 2.0.0. Nově vedle protokolu HomeKit Accessory Protocol (HAP) podporuje standard chytré domácnosti Matter.
Omarchy je linuxová distribuce s dlaždicovým správcem oken Hyprland. Založena je na Arch Linuxu. Vydána byla v nové verzi 3.7.0 - The Gaming Edition. Z novinek lze vypíchnout příkaz omarchy a celou řadu herních možností.
CyberChef byl vydán v nové major verzi 11. Přehled novinek v Changelogu. CyberChef je webová aplikace pro analýzu dat a jejich kódování a dekódování, šifrování a dešifrování, kompresi a dekompresi, atd. Často je využívaná při kybernetických cvičeních a CTF (Capture the Flag).
Byla vydána nová verze 2.4.67 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 11 zranitelností.
Brush (Bo(u)rn(e) RUsty SHell) je v Rustu napsaný shell kompatibilní s Bash (Bourne Again SHell). Vydána byla verze 0.4.0.
Google zveřejnil seznam 1 141 projektů (vývojářů) od 184 organizací přijatých do letošního, již dvaadvacátého, Google Summer of Code. Přihlášeno bylo celkově 23 371 projektů od 15 245 vývojářů ze 131 zemí.
Na čem pracovali vývojáři GNOME a KDE Plasma minulý týden? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Open source počítačová hra na hrdiny NetHack (Wikipedie, GitHub) byla vydána v nové verzi 5.0.0. První verze této hry byla vydána v roce 1987.
host www.seynam.cz). Pokud IP adresu routeru, máte někde asi kešovací DNS server, který vám tohle dělá. Jinak by to asi také mohl dělat proxy server (i když se mi zdá divné, že by přesměrovával na web server místo poslání vlastní hlášky).
chap@chap-laptop:~$ host www.seynam.cy www.seynam.cy.chap.cz has address 213.226.215.68tak toto mi to vrati. Vypadato, ze to doplnuje jakoby na domenu tretiho radu. v Apachi mam toto NameVirtualHost chap.cz:80
pocitac.example.com ve stejné doméně stačí zadat jen pocitac. No a vy máte nastavenu hvězdičkovou doménu pro chap.cz, takže na jakékoli neexistující jméno pod chap.cz dostane každý zmíněnou ip adresu, která shodou okolností vede na ten váš router. Řešením by asi mohlo být zrušit tu hvězdičkovou doménu, nebo zrušit vyhledávání domén – zkuste v /etc/resolv.conf nastavit prázdné search (nevím, zda to přebije defaultní hodnotu – vyhledávat v domain).
Tiskni
Sdílej: