Zero Day Initiative zveřejnila informace o 6 bezpečnostních chybách (1, 2, 3, 4, 5, 6) v MTA Exim. Nejvážnější z nich CVE-2023-42115 má CVSS 9.8. Na opravě chyb se pracuje.
Knihovna libvpx byla vydána ve verzi 1.13.1. Řešena je kritická bezpečnostní chyba CVE-2023-5217 (heap buffer overflow in vp8 encoding). Chyba je již opravena také v Chrome / Chromium 117.0.5938.132 a Firefoxu 118.0.1.
Balíček kmod s nástroji pro práci s linuxovými moduly byl vydán ve verzi 31. Nově umí modprobe zavést modul nacházející se v libovolném adresáři (# modprobe ./drivers/gpu/drm/i915/i915.ko).
Adventura Trüberbrook je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 2. října.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.7.0. Z novinek lze vypíchnout podporu platformy AMD Van Gogh.
Richard Stallman v den oslav 40. výročí GNU oznámil, že má rakovinu (YouTube).
DIY trackball Ploopy má novou variantu Adept, na rozdíl od předchozích používá 44mm kouli, má symetrický tvar a šest tlačítek, snímač zůstává PMW-3360, novinkou je použití Raspberry Pi Pico, na kterém běží firmware QMK s podporou grafické konfigurační aplikace VIA. Předobjednávky jsou otevřeny za ceny 80-105 CAD.
Probíhá Meta Connect 2023. Společnost Meta představuje své novinky v oblasti AI a virtuální, smíšené a rozšířené reality. Představeny byly nové chytré brýle Ray-Ban | Meta a headset Meta Quest 3.
Eben Upton oficiálně představil (YouTube) nové Raspberry Pi 5 (YouTube). Je více než 2x výkonnější než jeho předchůdce, model 4B.
Byl vydán (YouTube) Counter-Strike 2. Nativně také pro Linux. Jedná se o největší technologický skok v historii této populární herní série.
check root=bootarg cat /proc/cmdline or missing module, devices cat /proc/modules ls /dev
ALERT! /dev/disk/by-uuid/11747e3b-1913-40b3-9946-766bb6843 does not exist
Droping to a shell
Popravde ja z toho nejsem nijak moudrej. Tak kdyby nekdo z vas ucenyh vedel, budu velice rad za radu.
Predem diky
Mitch
/proc/partitions
jak vlastně vidí váš systém vaše disky (jestli jako hd nebo sd) No a taky si tu už konečně vyhledejte něco o fstab kruci..
sudo update-alternatives --config usplash-artwork.so
a nastavit tam zpatky ubuntu spash...
Ale nevim jak ho spustit bud z LiveCD a nebo Ubuntu 7.04 co mam na disku, ale tak aby neupravoval ten splash v 7.04 nebo na liveCD ale v tom Gutsy Gibbon Ubuntu(ten co nechce nabbotova). Nevite nekdo jak ho spustit?
title Ubuntu 7.10, kernel 2.6.22-14-386
root (hd0,3)
kernel /boot/vmlinuz-2.6.22-14-386 root=UUID=d453efd7-d628-44c1-882c-f69f77f49b72 ro quiet splash
initrd /boot/initrd.img-2.6.22-14-386
root=/dev/hda4 ro quiet spash
(příklad), třeba se to pak chytne :) Hlavně si ten soubor nějdřív někam zálohuj.
sudo update-alternatives --config usplash-artwork.so
kde vyberu zase ten původni splash. Problém je v tom, že když to zadáv v Ububtu 7.04, tak se bude upravovat jeho splash a né toho porouchanýho Ubuntu 7.10. Zkoušel jsem i sudo chroot /media/UBGG/
, ale vyhodí to error chroot /media/UBGG/
. Nevíte proč?
Kdyby někoho něco napadlo, prosim poraďte.
Předem Diky, Mitch
chroot: cannot run command `/bin/bash': Permission denied
. Omlouvam se
mount /media/UGBB
, ponevadz to napise ze neexistuje pripojny bod. Takze to mountuju v grafice a tam asi prava roota, tj cist a zapisovat, nebudou. Ale opravdu nevim proc:-/
/dev/sda7 /media/UBGG ext3 defaults 0 2
sudo mount /media/UBGG
sudo chroot /media/UBGG/ update-alternatives --config usplash-artwork.so
mount: přípojný bod /media/UBGG neexistuje
To prostě nechápu. Taky jsem odstranil ten splash screen, ale stejnak to vypisuje tu samou chybu jako na začátku. Píše to.Checking root file system
nebo tak něco a pak to vyhodí tu chybu že ho nemůže najít. Takže asi ten splash, to bude falešná stopa. Asi to bude tedy nakonec neco v menu.lst
nefunguje ani jedna z techto moznosti
title Ubuntu 7.10, kernel 2.6.22-14-generic
root (hd0,6)
kernel /boot/vmlinuz-2.6.22-14-generic root=/dev/hda7 ro
initrd /boot/initrd.img-2.6.22-14-generic
quiet
///////////////////////////////////
title Ubuntu 7.10, uuid
root (hd0,6)
kernel /boot/vmlinuz-2.6.22-14-generic root=UUID=11747e3b-1913-40b3-9946-766bb4b68e43 ro
initrd /boot/initrd.img-2.6.22-14-generic
quiet
sudo mkdir /media/UBGG
Tiskni
Sdílej: