abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.98.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.1 (YouTube) svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Mary Lou bylo vybráno na počest americké jazzové klavíristky Mary Lou Williams (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:11 | Nová verze

    Bun (Wikipedie), tj. běhové prostředí (runtime) a toolkit pro JavaScript a TypeScript, alternativa k Node.js a Deno, byl vydán ve verzi 1.4. Představení novinek také na YouTube. Bun byl přepsán z programovacího jazyka Zig do Rustu. Pomocí Claude Fable 5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:33 | Nová verze

    Vývojáři KDE na Mastodonu oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 26.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:11 | IT novinky

    Společnost PINE64 kvůli nedostatku a vysokým cenám DRAM a eMMC dočasně pozastavuje výrobu linuxových zařízení. Výroba zařízení jako PineTime, PineVoice a Pinecil pokračuje.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:55 | IT novinky

    Společnost Stripe se dohodla na akvizici společnosti OpenRouter. Za 7,5 miliardy dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.27 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.8. 16:00 | Pozvánky

    V pátek 28. srpna se v Praze uskuteční již osmý Mobile Linux Hackday. Jako obvykle se potkáme v pražské pobočce SUSE v Karlíně na Křižíkově, takže kromě mobilního Linuxu je to tentokrát i příležitost přijít se podívat na nově zrekonstruované kanceláře. Začínáme v 10:00, ale dorazit můžete samozřejmě kdykoliv v průběhu dne. Setkáním vás provede Petr Hodina, vývojář GPU ovladačů v Mesa 3D a jeden z hlavních lidí české komunity kolem mobilního … více »

    lkocman | Komentářů: 0
    19.8. 14:11 | IT novinky

    Představen byl Raspberry Pi Compute Module 5 Programming Jig. Jedná se o zařízení umožňující připravit Compute Module 5 do plně funkčního stavu bez nutnosti použití dalších vstupně / výstupních desek. Podporuje automatizaci pomocí nástroje rpi-sb-provisioner. Podrobnosti v dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.8. 05:55 | IT novinky

    Hackeři ve Francii ukradli data více než půl milionu daňových poplatníků. Je to jeden z největších hackerských útoků v dějinách země. O útoku z konce června informovala až teď daňová správa. Teprve od pondělí dotčeným občanům zasílá e-maily s instrukcemi, jak postupovat dál. Hackeři se sice nedostanou k penězům dotyčných, hrozí ale věrohodné podvody. Hackeři získali třeba celá jména, údaje o rodinných příslušnících nebo také údaje o

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (19%)
     (30%)
     (7%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (22%)
    Celkem 2448 hlasů
     Komentářů: 31, poslední 13.8. 00:27
    Rozcestník

    Dotaz: NFS: klient se nepripoji

    22.3.2003 12:51 Vlastimil Ott | skóre: 66 | blog: Plastique | Opava
    NFS: klient se nepripoji
    Přečteno: 309×
    Ahoj, mam nasledujici situaci v domaci siti (server+stanice). Na Serveru bezi nfsd a vsechny potrebne sluzby (portmap, mound, lockd, atd.). Na Stanici bezi portmap. Zapnu Server. Pozdeji zapnu Stanici. Nepripoji se. Pokud fyzicky restartnu Server (tzn. pocitac, ne sluzbu), vse se okamzite namountuje a slape.

    Na obou je v poradku nastaveny ifconfig. Sami sebe pinguji (localhost), vzajemne ne: RPC: no route to host (Po restartu Serveru se pinguji.). V /etc/hosts na obou strojich jsou obe adresy a jejich aliasy, v /etc/networks nazev site. route -n vypisuje tabulku ktera je ok. /etc/resolv.conf -- nameserver 127.0.0.1. (Je to vubec nutne?)

    Po restartu serveru uz vse funguje. Restart Stanice nepomuze, nic se nezmeni.

    Nemam nastavenou gateway -- hraje to roli?

    Moje otazka: co delam spatne, ze musim restartnout Server, aby se k nemu pripojila Stanice?

    Diky za odpovedi, vypada to asi zmatene, ale doufam, ze jsem otazku polozil jasne.

    --vo
    Práce: Liberix, o.p.s. | Blog: OpensourceBlog.cz | Online kurz Zlatý WordPress

    Odpovědi

    22.3.2003 14:13 Karel
    Rozbalit Rozbalit vše NFS: klient se nepripoji
    Montujete s paramatrem bg?
    22.3.2003 15:21 Czerteak
    Rozbalit Rozbalit vše NFS: klient se nepripoji
    Tohle asi nebude problem NFS, ale neco bude blbe uz na nizsi urovni, kdyz se navazjem ani nepingujou... Tyhle problemy, co se resi restartem vetsinou souvisu se spatnou detekci 10/100mbit (nebo dokonce BNC/TP/AUI) na sitovce, zkus mrknout na to...
    22.3.2003 19:41 Beda
    Rozbalit Rozbalit vše NFS: klient se nepripoji
    • prvni problem netfilter na loopbacku - server i klient potrebuji komunikovat s portmapem a jednotlivyma demonama, tak davat velmi dobry pozor, co je zakazane
    • tcp/udp/ip wrappers - zkontrolujte si nastaveni /etc/hosts.{deny,allow} jestli nebrani njakekoliv sluzbe jak z sebe sama, tak ze serveru/klienta
    • netfilter na rozhranni kudy se komunikuje s druhym hostem... prece jenom ten reset serveru je divnej, jestli treba jindy nespoustite jeste neco dalsiho, ale zase vetsina z toho jde po udp, takze nepripada v uvahu nastaveni: povoleny established a zahozeni new; zapnute az v momente, kdy je navazene tcp spojeni... tedy zadne dalsi ze by uz neproslo, ale existujici je ok.
    • vyloucil bych chybu v /etc/exports i /etc/fstab na serveru a klientovi, protoze by to jinak asi nefungovalo ani po restartu.
    • nic dalsiho me nenapada

    pomoct pri hledani by mohlo

    • server$ rpcinfo -p localhost
    • klient$ rpcinfo -p localhost
    • server$ rpcinfo -p klient
    • klient$ rpcinfo -p server
    • klient$ showmount server

    overi to, jestli se storje navzajem dostanou na sluzbu rpc, a showmount, jestli rpc.mountd na serveru ma nejake informace o svazcich k pripojeni
    v pripade, ze todle vse projde, tak uz na minimalni konfiguraci staci overit prave namountovanim, jestli tecou informace smerem k nfsd a od nfsd. jeste pak zbyvaji dalsi pridruzene sluzby (lockd...), ale to uz pak snad bude jasne, kde co povolit...
    pripadne v identifikovani portu, ktere je treba povolit muze pomoci
    server$ netstat -anup
    z restartu serveru a naslednym fungovani bych to tipnul na chybu v nastaveni netfilteru na serveru

    ad gateway. pokud se dopingas, a nenastavoal jsi dumb nat s porty nebo netfilter, tak by to nemelo hrat vubec zadnou roli, protoze cesta existuje v obou smerech a gateway rika pouze kterym smerem nakopnout pakety, ke kterym nedokaze urcit nejakou jinou cestu, presnejsi podle cilove adresy(masky)

    22.3.2003 19:59 Beda
    Rozbalit Rozbalit vše NFS: klient se nepripoji

    jo ping loopback ok
    kdezto ping navzajem ani prd? tak to bych zacatek naprosto skrknul a napsal znovu:
    netfilter na rozhrani na kterym spolu komunikuji stroje nastaveni asi na serveru, kvuli tomu restartu
    a protoze pingaji na loopbacku, tak je blbost, aby to bylo kvuli 0 v /proc/sys/net/ipv4/icmp_echo_ignore_all, takze zbyva
    blby driver, nedostatecne kompatidebilni sitofky pr. server je v FD-100M a klient je HD-10 a nepodporuje vyjednavani o parametrech linky, pripadne blby media sensing a autonegotiation, tedy nekompatibilita tzv. "kompatibilnich" sitovek pokud jde o ethernet. muze to byt libovolna z obou sitovek, to ze se restartne server nerozhoduje, protoze pouze muze vyvolat vyjednavani o mediu a tim nahodit sitofku na klientovi do nejakeho rozumneho stavu, stejne tak muze byt vadna sitofka serveru, ktera pri zadne odezve prepla do nejakeho nestandardizovaneho stavu, se kterym se nedokazala dohodnout s nove se objevivsi klientovou sitofkou. (3com jsou uz nejaky ten rok prosluly temadle NADstandardnima vecma... pokud je nekde 3com, tak uz do te site pripojovat jenom 3com, jinak nejspis budou problemy, ale jinak to bude fungovat nad ocekavani vyborne...)
    asi vse

    23.3.2003 00:08 Vlastimil Ott | skóre: 66 | blog: Plastique | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše NFS: klient se nepripoji
    No tak Bedo, diky za precerpavajici odpoved, ted to musim vsechno otestovat (mezitim mi na Stanici odesel hadr :-D ). Zatim dik. --vo
    Práce: Liberix, o.p.s. | Blog: OpensourceBlog.cz | Online kurz Zlatý WordPress
    25.3.2003 09:30 Vlastimil Ott | skóre: 66 | blog: Plastique | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše NFS: klient se nepripoji -- VYRESENO
    Tak diky vsem za zajimave odpovedi. Na jejich zaklade jsem karty fyzicky prohodil. Vsechno jede, jak ma. Diky vsem. --vo
    Práce: Liberix, o.p.s. | Blog: OpensourceBlog.cz | Online kurz Zlatý WordPress

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.