LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), dospěl po pěti letech vývoje do verze 1.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »
#!/bin/bash
#$ -cwd
/usr/bin/pngtopnm obr.png > obr.pnm
ale nejak mi to nejede...hlasi to, ze na radce 3 je chyba No such file or directory...
...ale pritom kdyz pouziju prikaz pngtopnm normalne v shellu tak funguje v pohode...
/usr/bin/pngtopnm ./obr.png > ./obr.pnm
resp. celu cestu k vstupnemu (aj vystupnemu) obrazku.
#$ -cwd
???
ale nejak mi to nejede...hlasi to, ze na radce 3 je chyba No such file or directory...
...ale pritom kdyz pouziju prikaz pngtopnm normalne v shellu tak funguje v pohode...
A není teda umístěn někde jinde než v /usr/bin
(which pngtopnm
). A jen tak mimochodem - tohle se jeví spíše jako chyba na úrovni shellu, protože chybová hláška od pngtopnm vypadá jinak (např. pokud se spustí s neexistujicím souborem).
#!/bin/bash pngtopnm $1 > ${1%[Pp][Nn][Gg]}pnmNeřeším žádnou kontrolu typu souboru, přepisování a já nevím co ještě..
user@stroj:~$ ./test.sh obr.png
{1%[Pp][Nn][Gg]}
? jako myslim postupne ty jednotlive znacky, zavorky a tak...diky
"%02i" $[5*$i]
, tak to bude delat co? omlouvam se za ty blby dotazy, ale ja to fakt nevim....
ale $[] je nesmysl
IMHO je to bashovské rozšíření pro vyhodnocení aritmetického výrazu (jako $(( ... ))
).
Zkus se třeba podívat co o regulárních výrazech napsal Pavel Satrapa.
Tiskni
Sdílej: