Grafický správce balíčků Myrlyn pro SUSE a openSUSE, původně YQPkg, dospěl do stabilní verze 1.0.0. Postaven je nad libzypp a Qt 6. Projekt začal na SUSE Hack Weeku 24.
Vývojáři se podařilo vytvořit patch pro Wine, díky kterému je možné na linuxovém stroji nainstalovat a spustit Adobe Photoshop (testováno s verzemi Photoshopu PS2021 a PS2025). Dalším patchem se podařilo umožnit dokonce instalaci téměř celého Adobe Creative Cloud Collection 2023, vyjma aplikací Adobe XD a Adobe Fresco. Patch řeší kompatibilitu s windowsovými subsystémy MSHTML - jádrem prohlížeče Internet exporer, a MSXML3 - parserem
… více »Hackeři zaútočili na portál veřejných zakázek a vyřadili ho z provozu. Systém, ve kterém musí být ze zákona sdíleny informace o veřejných zakázkách, se ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) nyní pokouší co nejdříve zprovoznit. Úřad o tom informoval na svém webu a na sociálních sítích. Portál slouží pro sdílení informací mezi zadavateli a dodavateli veřejných zakázek.
Javascriptová knihovna jQuery (Wikipedie) oslavila 20. narozeniny, John Resig ji představil v lednu 2006 na newyorském BarCampu. Při této příležitosti byla vydána nová major verze 4.0.0.
Singularity je rootkit ve formě jaderného modulu (Linux Kernel Module), s otevřeným zdrojovým kódem dostupným pod licencí MIT. Tento rootkit je určený pro moderní linuxová jádra 6.x a poskytuje své 'komplexní skryté funkce' prostřednictvím hookingu systémových volání pomocí ftrace. Pro nadšence je k dispozici podrobnější popis rootkitu na blogu autora, případně v článku na LWN.net. Projekt je zamýšlen jako pomůcka pro bezpečnostní experty a výzkumníky, takže instalujte pouze na vlastní nebezpečí a raději pouze do vlastních strojů 😉.
Iconify je seznam a galerie kolekcí vektorových open-source ikon, ke stažení je přes 275000 ikon z více jak dvou set sad. Tento rovněž open-source projekt dává vývojářům k dispozici i API pro snadnou integraci svobodných ikon do jejich projektů.
Dle plánu certifikační autorita Let's Encrypt nově vydává také certifikáty s šestidenní platností (160 hodin) s možností vystavit je na IP adresu.
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 14.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Just the Browser je projekt, 'který vám pomůže v internetovém prohlížeči deaktivovat funkce umělé inteligence, telemetrii, sponzorovaný obsah, integraci produktů a další nepříjemnosti' (repozitář na GitHubu). Využívá k tomu skrytá nastavení ve webových prohlížečích, určená původně pro firmy a organizace ('enterprise policies'). Pod linuxem je skriptem pro automatickou úpravu nastavení prozatím podporován pouze prohlížeč Firefox.
Svobodný multiplatformní herní engine Bevy napsaný v Rustu byl vydán ve verzi 0.18. Díky 174 přispěvatelům.
Zdravim,
mam takovy divny problem s Operou (na windows toto nedela). Pri prohlizeni stranek jsem asi jako kazdy zvykly scrollovat po strance koleckem mysi. Jenomze, pokud onim koleckem zascrolluju moc rychle, vyvola to jakousi akci, ktera me vrati o stranku zpet (jakoby stistknuti tlacitka back). Pri rychlem scrollu dolu je akce opacna - stranka se posune vpred (pokud tam nejaka je).
V nastaveni mam mouse gestures vypnuty a ani nikde jinde jsem toto nastaveni nenasel. Operu mam velice rad a nerad bych ji kvuli takoveto prkotine opustil, takze pokud mel nekdo stejny problem a vyresil ho, byl bych velice vdecny, kdyby mi prozradil, kde je zakopany pes.
Dekuji.
Docela rád bych tedy tuto funkcionalitu vypnul (krom toho se do této plošky často dostanu omylem). Měl jsem 9.24, po radě aktualizovat jsem udělal upgrade na 9.25. Nepomohlo. Tak jsem zkusil i 9.50b. Také nepomohlo. Ale riskovat přesun zpět na stable verzi raději riskovat nebudu, protože mi zkonvertovala úložiště mailů a feeds do nového formátu, čož by ve staré verzi asi nedělalo dobrotu. Ostatně: s betami Opery mám velmi dobré zkušenosti, co se stability týče (strašně dlouho jsem např. jel na 9.00b
), takže mě to zpátky ani moc netáhne.
Ale toto bych opravdu moc rád vyřešil...
Uz to nedela. Pro ostatni:
editujeme soubor /etc/X11/xorg.conf, najdeme sekci s mysi a upravime hodnotu Option "ZAxisMapping" "4 5 6 7" na Option "ZAxisMapping" "4 5", restartujeme xka (treba ctrl+alt+backspace) a je to. Funguje! Hura :)
A mas to urcite ve spravne sekci? Ja to mam treba takto:
Section "InputDevice"
Identifier "Mouse1"
Driver "mouse"
Option "Protocol" "Auto" # Auto detect
Option "Device" "/dev/input/mice"
Option "ZAxisMapping" "4 5"
EndSection
Tak já to tedy mám trošku větší (asi to bude tím, že to není myš, ale touchpad...). 
Section "InputDevice"
Identifier "SynapticsMouse1"
Driver "synaptics"
Option "Protocol" "auto-dev"
Option "Device" "/dev/input/mice"
Option "MinSpeed" "0.09"
Option "MaxSpeed" "0.18"
Option "BottomEdge" "4200"
Option "SHMConfig" "on"
Option "FingerLow" "25"
Option "LeftEdge" "1700"
Option "MaxTapMove" "220"
Option "MaxTapTime" "180"
Option "FingerHigh" "30"
Option "VertScrollDelta" "100"
Option "AccelFactor" "0.0015"
Option "RightEdge" "5300"
Option "TopEdge" "1700"
Option "ZAxisMapping" "4 5"
EndSection
Všechno mi tam nastrkala Mandriva v rámci autodetekce (kterou jsem pak jenom odsouhlasil). Nezdálo se mi tam nic podezřelého navíc, ale třeba někdo uvidí. 
Section "InputDevice"
Identifier "Synaptics Touchpad"
Driver "synaptics"
Option "SendCoreEvents" "true"
Option "Device" "/dev/psaux"
Option "Protocol" "auto-dev"
Option "HorizScrollDelta" "0"
EndSection
Button6 = Back Button7 = ForwardTakze bud to oeditovat tam, alebo si v Preferences skopirovat mysaciu schemu a toto z nej vyhodit. Takato kopia sa potom ulozi v ~/.opera/mouse
Tiskni
Sdílej: