Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
ZONER software, s.r.o., nepřebírá žádnou záruku za škody způsobené použitím tohoto programu na počítači uživatele, ani za jakékoliv jiné škody nepřímo spojené s užitím tohoto programu.. Chápu, je to free, ale v podstatě by bylo nejlepší, kdyby ten program vůbec nic nedělal, aby něco nedokopal. Jo a na další server/stanici bych potřeboval písemné prohlášení producenta (licenční smlouva), také nechápu... Jsem trošku přetažen, tak mi to klidně všechno vyvrať, ani nevím jestli nedělám překlepy (jo a taky mam mizernou náladu, že se někdo registruje a mele jen o produktech svého chlebodárce mě dokáže vytočit. To si nemůžete koupit reklamní plochu?). Ještě tedy odpověď na dotaz: tento produkt jsem ještě ani nevyzkoušel a už s ním mám (ze svého pohledu) špatné zkušenosti... PS: license 'Zoner AntiVirus for Linux Mailservers' taints Debian Gnu/Linux ;)
Ucetni program nebudu jmenovat, jenom reknu, ze Pohoda to neni. A proc jsme zustali u naseho reseni? Protoze podobne problemy ma sposta ucetnich programu, ktere se nevyhnou ani takovym drahym resenim, jakym je SAP.
Zoner AntiVirus for Linux uvadime v BETA verzi, i kdyz jiz od zari 2007 bezi naostro a plne vytizen na nasich komercnich postovnich serverech CZECHIA.COM a SLOVAKNET.SK. Bezi na 8 predrazenych serverech, ktere filtruji postu pro cca 25.000 domen, cca 300.000 email schranek.
Na serverech je linux distribuce Gentoo, AMAVIS, SpamAssasin, ClamAV a Zoner AntiVirus. Servery se navic staraji o odmitani posty, ktera k nam nepatri [blacklist, neexistujici schranky]. Jenom pro zajimavost, v prosinci 07 bylo na predrazenych serverech doruceno 26 mil. zprav, odmitnuto 92 mil.
Zoner AntiVirus byl nasazen po nekolikamesicnich testech do ostreho, zatizeneho provozu v zari 2007 a bezi bez problemu. Po zarazeni do systemu se vytizeni serveru na statistikach a na grafech nezmenilo, takze se da predpokladat, ze zabira opravdu malo zdroju.
Ale je to dobry napad, pripravime srovnavaci test ClamAV a Zoner AntiViru.
WOW. První hostingová firma, která se nebojí na plno říct, že její servery jsou předražené. To se cení!
Uz naposled k ucetnimu SW. Ano, pouzivame Money. Je to skvely software, nicmene plno chyb vznika prave pouzitou databazi. Diky tem chybam si platime support, kdy clovek prijede a opravi chyby vznikle pri padu aplikace a naruseni integrity dat v db. Ano, souhlasim, firma ZONER vysrostla natolik, ze by mela prejit na vetsi reseni, zatim neni cas k prechodu.
Pokud budete chtit najit nejake diskuze k Money, poradim: Spustte Google a zadejte do radku treba: "chyba v money cigler software".
Jeden prispevek cituji, ktery vystihuje nase problemy. V minulych letech to bylo zle, a to kdyz jsme pracovali sitove nad jednou databazi. Ted mame Money na jednom vykonnem serveru a ucetni pracuji pres Terminal services.
"Myslim pan Grof, ze Vas musi Cigler dobre platit za taketo hlasky. Ake indexne subory apod... Co tak tranzakcie a tranzakcne spracovanie. 99% chyb Money je len koli tej ich blbej databaze a indexaciam a pod... Ved to v dnesnej dobe nie je myslitelne aby to tak padalo. A samozrejme ked si zavolam niekoho z Money alebo nebodaj Vas, tak je jasne ze to vyriesite (ved ste experti), lan potom maju zakaznici hlavu v smutku, ze si radsej mohli kupit nieco solidnejsie aj ked drahsie. Ved naklady na opravy Money uz daleko prevysuju ich nakupne ceny. Zamyslite sa hlboko nad tym a prestante donekonecna obhajovat Money ako naj ekonomicky krabicovy software. Myslim ze je dobre prepracovany a ma vela veci ktore ine programy nemaju, ale volba tej databazy !!!"
Tiskni
Sdílej: