abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    dnes 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    18.6. 13:33 | Nová verze

    Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.6. Přehled novinek s náhledy v oznámení na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1952 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Gentoo zamrzá systém při spuštění Xorg s driverem fglrx

    tsLnox avatar 12.1.2008 17:31 tsLnox | skóre: 31 | blog: Blog jednoho ukecaného Gentoolemana | Žďár nad Sázavou
    Gentoo zamrzá systém při spuštění Xorg s driverem fglrx
    Přečteno: 432×
    Dobrý den,

    donedávna jsem fungoval s ATi Radeon 9200 na driveru radeon, ale včera otec koupil novou grafiku, a to: ATi Sapphire X1550. Překompiloval jsem balíky xorg-server a mesa s VIDEO_CARDS="fglrx radeon vesa", odmaskoval ati-drivers a ati-drivers-extra a nainstaloval. Nejdřív Xka s driverem fglrx prostě spadly, něco jsem podle návodů nastavoval v Xorg, už si nejsem jistý co (dělal jsem to včera večer a byl jsem docela unavený), ale dneska jsem ještě překompiloval tu mesu a od té doby Xka nerozjedu jinak, než na driver "vesa". Když spustím Xka s driverem "fglrx", tak zamrzne celý systém, nejen Xka. Nezbývá než reset... V logu Xek kromě pár warningů (nenalezen druhý monitor, něco málo o písmech...) žádná chyba není a EE tam není vůbec. Jádro mám 2.6.23-gentoo-r3, pomocí genkernelu (použitý config ze Sabayon live)

    Děkuji za všechny rady...

    Odpovědi

    mess avatar 12.1.2008 17:46 mess | skóre: 43 | blog: bordel | Háj ve Slezsku - Smolkov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gentoo zamrzá systém při spuštění Xorg s driverem fglrx
    Ujisti se, že nepoužíváš Xgl nebo nějakou grafickou fičuru, co používá OpenGL. Fglrx mají nepříjemný bug, že první aplikace, která se snaží domluvit s ovladačem, vythuhne (druhá už ne :-)). Ještě jsem si vzpoměl, že jsem řešil něco podobného a vyřešilo to pár řádků do xorg.conf. Už nevím, kde jsem je našel. (pozn.: Tu první tuhnoucí aplikaci to neřeší.)
    Section "Device"
            Identifier  "aticonfig-Device[0]"
            Driver      "fglrx"
            Option      "RenderAccel" "true"
            Option      "VideoOverlay" "on"
            Option      "OpenGLOverlay" "off"
            Option      "Centermode" "off"
            Option      "PseudoColorVisuals" "off"
            Option "CapabilitiesEx" "0x00000000"
            Option "XAANoOffscreenPixmaps" "true"
            Option "mtrr" "off"
            Option "BlockSignalsOnLock" "on"
            Option "KernelModuleParm" "locked-userpages=0"
            Option "UseFastTLS" "0"
    EndSection
    Cez párne mesiace zošíváš vaginy, cez neparne montuješ hajzle.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.