abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1986 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: instalace murmur

    14.1.2008 12:14 Nes | skóre: 20 | blog: Nes
    instalace murmur
    Přečteno: 1207×
    Prosim o radu - v cestine toho na google neni temer nic -

    debian 64bit

    zkopiroval jsem si murmur-static_x86-1.1.1.tar.bz2 (readme co jsem v tom nasel vubec k tomu nesedi - tedy dle me velmi spatne angliny)...

    toto jsem se snazil nacpat do phpmyadmina - http://mumble.sourceforge.net/Murmur_and_PostgreSQL#From_a_SQL_console - vytvorili se jen 3 tabulky, pak to zkoncilo errorem (http://www.pastebin.cz/show/3119) - dle meho to neni ciste na mysql....

    do WEB/cgi-bin/ jsem zkopiroval adr murmur a pri zadani do webu IP://cgi-bin/murmur/murmur.pl mi to pise:

    Software error: Can't locate CGI/Session.pm in @INC (@INC contains: /etc/perl /usr/local/lib/perl/5.8.8 /usr/local/share/perl/5.8.8 /usr/lib/perl5 /usr/share/perl5 /usr/lib/perl/5.8 /usr/share/perl/5.8 /usr/local/lib/site_perl .) at /var/www/seal/cgi-bin/murmur/murmur.pl line 44. BEGIN failed--compilation aborted at /var/www/seal/cgi-bin/murmur/murmur.pl line 44.

    chybu vidim asi v perlu??? - pritom openwebmail.pl (jiny program na perlu) tam bezu uplne vpoho....

    pote jsem jeste nejak nenasel zda to je vporadku (kvuli bezpecnosti) ze murmur adresar je v /home/userbla/murmur a spoustim to pod tim userem (ne pod rootem)...

    Dekuji za Vasi pomoc :-)
    ICQ 454104749 zacatecnik v debianu 64 bit, mala znalost anglictiny

    Odpovědi

    14.1.2008 12:16 ams
    Rozbalit Rozbalit vše Re: instalace murmur
    apt-get install libcgi-session-perl
    14.1.2008 12:19 Nes | skóre: 20 | blog: Nes
    Rozbalit Rozbalit vše Re: instalace murmur
    nainstalovano...

    Software error:

    Can't locate Net/DNS.pm in @INC (@INC contains: /etc/perl /usr/local/lib/perl/5.8.8 /usr/local/share/perl/5.8.8 /usr/lib/perl5 /usr/share/perl5 /usr/lib/perl/5.8 /usr/share/perl/5.8 /usr/local/lib/site_perl .) at /var/www/seal/cgi-bin/murmur/murmur.pl line 46. BEGIN failed--compilation aborted at /var/www/seal/cgi-bin/murmur/murmur.pl line 46.
    ICQ 454104749 zacatecnik v debianu 64 bit, mala znalost anglictiny
    14.1.2008 12:40 Nes | skóre: 20 | blog: Nes
    Rozbalit Rozbalit vše Re: instalace murmur
    libnet-dns-perl

    a dalsi chyba:

    Can't locate Net/DBus.pm in @INC (@..............

    aptitude install libnet-dbus-perl

    Nemohl jsem najít balík, jehož název nebo popis se shoduje s "libnet-dbus-perl"
    ICQ 454104749 zacatecnik v debianu 64 bit, mala znalost anglictiny
    rudiik avatar 14.1.2008 13:12 rudiik | skóre: 16 | blog: rudiikuv miniblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: instalace murmur
    Obavam se, ze klicovy problem bude v tom, ze mas Debian amd64, kdezto stazena aplikace je dle nazvu pro i386 architekturu. Idelani by bylo sehnat 64bit binarni verzi. Pokud neni, tak zkusit zkompilovat ze zdrojaku. Dalsi variantou je pak zprovozneni 32bitove vrstvy v podobe instalace ia32-libs. Nasledne bude nutne sehnat perl a dalsi nutne baliky v i386 architekture a nalit knihovny do /usr/lib32. Nicmene to prilis nedoporucuju, protoze by to bylo opravdu dost chaoticke. Nejspis pomuze zdrojak a klasicka svata trojice - ./configure, make, make install ;-)
    KDE 2.0 .. KDE 3.5.10 -> KDE 4.1 .. KDE 4.4.5 -> E17 Alpha/Beta -> Trinity 3.5.12 -> GNOME 2.30 -> KDE 4.6.5
    14.1.2008 14:59 Nes | skóre: 20 | blog: Nes
    Rozbalit Rozbalit vše Re: instalace murmur
    jeden clovek psal ze to je dostupne i v 64 bit :-(

    mno nic, asi to zatim vynecham - ale toto reseni jiz ma? -

    toto jsem se snazil nacpat do phpmyadmina - http://mumble.sourceforge.net/Murmur_and_PostgreSQL#From_a_SQL_console - vytvorili se jen 3 tabulky, pak to zkoncilo errorem (http://www.pastebin.cz/show/3119) - dle meho to neni ciste na mysql....
    ICQ 454104749 zacatecnik v debianu 64 bit, mala znalost anglictiny
    14.1.2008 15:27 Brokarna | skóre: 18 | blog: problemy_s_r_o
    Rozbalit Rozbalit vše Re: instalace murmur
    Můžu ti poslat 64-bit *.deb balíček ;-) Je v něm mumble i murmur
    14.1.2008 16:11 Nes | skóre: 20 | blog: Nes
    Rozbalit Rozbalit vše Re: instalace murmur
    Muzes ho prosim nekam uploadnout? At tu je i pro ostatni - a dekuju mooooooccccccccccccccc
    ICQ 454104749 zacatecnik v debianu 64 bit, mala znalost anglictiny
    14.1.2008 23:08 Brokarna | skóre: 18 | blog: problemy_s_r_o
    Rozbalit Rozbalit vše Re: instalace murmur
    Tady sem ti to uploadnul. Doufam, že neavadí závislosti (při nejhoršim si z toho tu binárku vybal ;-) )
    Ilfirin avatar 15.1.2008 00:29 Ilfirin | skóre: 32 | blog: ilfblog | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: instalace murmur
    No, já na to kouknul jenom arkem, ale stejnak vevnitř vidím jen Mumble.
    Ilfirin avatar 14.1.2008 16:55 Ilfirin | skóre: 32 | blog: ilfblog | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: instalace murmur
    Jeden člověk psal, že je to opensource, tudíž to může být v jakékoli architektuře (téměř a teoreticky ;-) ). Ovšem balíčky musí někdo někdo udělat. Ale už vidím, že se ti jeden dobrodinec nabídl. Pak zbývá kompilace.
    14.1.2008 17:02 Nes | skóre: 20 | blog: Nes
    Rozbalit Rozbalit vše Re: instalace murmur
    vsak ja si pockam (tedy doufam ze ho sem pan veliky pastne) :-)

    Jinak nenasel by se jeste nekdo kdo by poradil tedy jeste (doufam s poslednim) s tim mysql? je to vubec mozne u tohoto? - ja totiz nevim jak treba udelat admina atp.. (kdyz nejede to sql)
    ICQ 454104749 zacatecnik v debianu 64 bit, mala znalost anglictiny
    15.1.2008 00:57 Andrej Herceg | skóre: 43
    Rozbalit Rozbalit vše Re: instalace murmur
    Je nejaký dôvod používať namiesto databázy sqlite3 práve PostgreSQL? Keď sa používa sqlite3, tak by malo stačiť použiť príkaz
    murmur -supw <password>
    (a potrebná databáza sa automaticky vytvorí).

    PS: Ten SQL príkaz je určený pre PostgreSQL, takže aby fungoval aj na MySQL musel by sa mierne upraviť.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.