Společnost OpenAI, která stojí za chatovacím robotem s umělou inteligencí (AI) ChatGPT, získala od investorů 122 miliard USD (2,6 bilionu Kč). Hodnota společnosti tak dosáhla 852 miliard dolarů (více než 18 bilionů Kč). Nejnovější kolo investování se stalo největší, jaké zatím firma uskutečnila, a peníze mají posílit ambiciózní plány rozšíření výpočetní kapacity, datových center a nábor talentů.
Nástroj k identifikaci občanů v on-line komunikaci s úřady byl dnes dopoledne zhruba dvě hodiny částečně nedostupný. Problém se objevil kolem 09:00 a podařilo se ho vyřešit kolem 11:00. Částečně nedostupná byla služba Národní identitní autority (NIA), problémy podle DIA (Digitální a informační agentura) ovlivňovaly přihlašování například i přes bankovní identitu. „Dostupnost NIA byla plně obnovena, přihlášení k digitálním službám
… více »Eben Upton oznámil další zdražení počítačů Raspberry Pi kvůli růstu cen pamětí a představil Raspberry Pi 4 s 3 GB RAM za 83,75 dolarů.
Anthropic patrně omylem zveřejnil celý zdrojový kód svého CLI nástroje Claude Code prostřednictvím přiloženého sourcemap souboru v npm balíčku. Únik odhalil doposud nijak nezveřejněné funkce jako je například režim v utajení, autonomní agent 'KAIROS', orchestrace multi‑agentů, režim snění nebo dokonce virtuální mazlíček Buddy. Zajímavostí je detekce naštvání uživatele pomocí obyčejného regexpu. Anthropic rychle odstranil sourcemap a vydal opravu, nicméně kopie kódu se již stihly na GitHubu rozšířit mezi prostým lidem.
Copilot automaticky vkládal do pull requestů 'propagační tipy', reklamní text se na GitHubu objevil ve více než jedenácti tisících pull requestech. Po vlně kritiky byla tato funkce zablokována a produktový manažer Tim Rogers připustil, že umožnit Copilotovi upravovat cizí pull requesty bez vědomí autorů byla chyba.
Je 31. března a tedy Světový den zálohování (World Backup Day). Co by se stalo, kdyby Vám právě teď odešel počítač, tablet nebo telefon, který používáte?
Digitální a informační agentura (DIA) přistupuje ke změně formátu důvěryhodného seznamu České republiky z verze TLv5 na verzi TLv6, která nastane 29. dubna 2026 v 00:00 (CET). Ke změně formátu důvěryhodných seznamů členských států (tzv. Trusted Lists) dochází na základě změn příslušné unijní legislativy. Důvěryhodné seznamy se používají v rámci informačních systémů a aplikací zejména pro účely ověřování platnosti elektronických
… více »Rspamd (Wikipedie), tj. open source systému pro filtrování nevyžádané pošty, byl vydán v nové major verzi 4.0.0. Přehled novinek v Changelogu.
SolveSpace (Wikipedie), tj. multiplatformní open source parametrický 2D/3D CAD, byl vydán v nové verzi 3.2. Přehled novinek v Changelogu na GitHubu. Vyzkoušet lze novou oficiální webovou verzi.
Organizátoři Dne IPv6, tradiční akce věnované tématům spojeným s tímto protokolem, vyhlásili Call for Abstracts. Na webu konference mohou zájemci přihlašovat příspěvky o délce 20 nebo 40 minut či 10minutové lighting talky a to až do 30. dubna. Tvůrci programu uvítají návrhy přednášek z akademického i komerčního sektoru, které mohou být technického i netechnického zaměření. Den IPv6 se letos uskuteční 4. června a místem konání bude i
… více »VIDEO: [SVQ3] 1920x1080 32bpp 59.940 fps 0.0 kbps ( 0.0 kbyte/s) ========================================================================== Opening video decoder: [ffmpeg] FFmpeg's libavcodec codec family Selected video codec: [ffsvq3] vfm: ffmpeg (FFmpeg Sorenson Video v3 (SVQ3)) ========================================================================== ========================================================================== Opening audio decoder: [faad] AAC (MPEG2/4 Advanced Audio Coding) FAAD: compressed input bitrate missing, assuming 128kbit/s! AUDIO: 48000 Hz, 2 ch, s16le, 128.0 kbit/8.33% (ratio: 16000->192000) Selected audio codec: [faad] afm: faad (FAAD AAC (MPEG-2/MPEG-4 Audio) decoder) ========================================================================== AO: [null] 48000Hz 2ch floatle (4 bytes per sample)2. Nejede H.263/ H.264
Ogg stream 0 has a header marker but is of an unknown type
Enabled optional drivers:
Input: ftp pvr tv-v4l2 tv-v4l tv cddb cdda libdvdcss(internal) dvdread(internal) vcd dvb smb network
Codecs: x264 xvid libdv libamr_wb libamr_nb libavcodec qtx real xanim win32 faad2 faac libmpeg2 liba52 mp3lib libtheora tremor(internal) libmad gif
Audio output: alsa openal jack esd arts oss v4l2 sdl mpegpes(dvb)
Video output: v4l2 sdl gif89a pnm jpeg png mpegpes(dvb) fbdev svga caca aa xvidix cvidix opengl dga xv x11 xover md5sum tga
Audio filters: ladspa
Disabled optional drivers:
Input: dvdnav vstream radio tv-teletext tv-dshow live555 nemesi
Codecs: musepack libdca speex toolame twolame liblzo
Audio output: sun pulse ivtv dxr2 nas
Video output: zr zr2 ivtv dxr3 dxr2 vesa ggi xmga mga winvidix 3dfx xvmc dfbmga directfb bl xvr100 tdfx_vid s3fb tdfxfb
ogminfo limerick_720x480x40_365k.ogm (ogminfo.c) (1) found new header of unknown/unsupported type (ogminfo.c) (a1/serial 1) Vorbis audio (channels 2 rate 48000)a první stream nejde demuxovat. Se schopností mplayeru přehrávat h.264 to nemá nic společného. A btw x264 je pouze encoder, dekódování obstarává libavcodec, takže by mělo jít na každém mplayeru.
Tiskni
Sdílej: