Kit je nový maskot webového prohlížeče Firefox.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.5. Přehled novinek s náhledy v oznámení na blogu.
Německo zvažuje, že zaplatí místním telekomunikačním operátorům včetně Deutsche Telekom, aby nahradili zařízení od čínské firmy Huawei. Náklady na výměnu by mohly přesáhnout dvě miliardy eur (bezmála 49 miliard Kč). Jeden scénář počítá s tím, že vláda na tento záměr použije prostředky určené na obranu či infrastrukturu.
Po dvaceti letech skončil leader japonské SUMO (SUpport.MOzilla.org) komunity Marsf. Důvodem bylo nasazení sumobota, který nedodržuje nastavené postupy a hrubě zasahuje do překladů i archivů. Marsf zároveň zakázal použití svých příspěvků a dat k učení sumobota a AI a požádal o vyřazení svých dat ze všech učebních dat.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zahajuje sektorové šetření v oblasti mobilních telekomunikačních služeb poskytovaných domácnostem v České republice. Z poznatků získaných na základě prvotní analýzy provedené ve spolupráci s Českým telekomunikačním úřadem (ČTÚ) ÚOHS zjistil, že vzájemné vztahy mezi operátory je zapotřebí detailněji prověřit kvůli možné nefunkčnosti některých aspektů konkurence na trzích, na nichž roste tržní podíl klíčových hráčů a naopak klesá význam nezávislých virtuálních operátorů.
Různé audity bezpečnostních systémů pařížského muzea Louvre odhalily závažné problémy v oblasti kybernetické bezpečnosti a tyto problémy přetrvávaly déle než deset let. Jeden z těchto auditů, který v roce 2014 provedla francouzská národní agentura pro kybernetickou bezpečnost, například ukázal, že heslo do kamerového systému muzea bylo „Louvre“. 😀
Z upstreamu GNOME Mutter byl zcela odstraněn backend X11. GNOME 50 tedy poběží už pouze nad Waylandem. Aplikace pro X11 budou využívat XWayland.
Byl publikován plán na odstranění XSLT z webových prohlížečů Chrome a Chromium. S odstraněním XSLT souhlasí také vývojáři Firefoxu a WebKit. Důvodem jsou bezpečnostní rizika a klesající využití v moderním webovém vývoji.
Desktopové prostředí LXQt (Lightweight Qt Desktop Environment, Wikipedie) vzniklé sloučením projektů Razor-qt a LXDE bylo vydáno ve verzi 2.3.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Organizace Open Container Initiative (OCI) (Wikipedie), projekt nadace Linux Foundation, vydala Runtime Specification 1.3 (pdf), tj. novou verzi specifikace kontejnerového běhového prostředí. Hlavní novinkou je podpora FreeBSD.
No, tohle je spíš PDA s telefonováním, takže ovládání je spíš "počítačové". Přestylovat jde, ale pokud vím, tak to není zadarmo, při svém zběžném průzkumu jsem našel ceny kolem 800Kč.
Nevím jaké je ovládání na klasických smartphonech, ale proč musím mít "start" menu, které vypadá stejně, ale ovládá se odlišně od ostatních menu?
Proč když chci ve file browseru smazat video, tak musím zkontrolovat, jestli náhodou není v playlistu WMP, protože jinak dostanu "sharing violation"?
Proč mi to ukazuje kontakty na SIMce, ikdyž jsem SIMku vyndal? Navíc nejdou NIJAK smazat, jenom skrýt?
Proč je v tom nějaká pochybná Emertec Java, na které mi nefunguje ani jedna hra?
Proč každá aplikace vypadá úplně jinak? Já nechci na telefonu WMP, Exploiter a jiné osekané verze PC programů, které sajou i na PC.
A co kdybych si to chtěl rozšířit? Zkoušel jsem na to dát Python, ale moc spolehlivě to nefungovalo. Vizual C++ kvůli tomu kupovat nebudu;)
Zkrátka, kdybych místo toho dostal Nokii se Symbianem, tak bych radostí skákal, ale tohle mě fakt zklamalo. Kdyby na tom jel Android, to by bylo super, zkusím to vyzkoumat, ale dost pochybuju o úspěchu:(
Apropos: vyměním fungl nový Asus M530w za Nokia E61
Tiskni
Sdílej: