abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1986 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Chyba Synapticu, co dál?

    17.2.2008 18:57 Kubas
    Chyba Synapticu, co dál?
    Přečteno: 256×
    Mám dnes Linux první den a podařila se mi asi nějaká blbost... Nainstloval jsem si Ubuntu Ultimate edition v1.5, protože jsem nikde nemohl najít novější verzi takovou, aby se mi stáhovala nějakou rozumnou rychlostí s tím, že na novější distribuci ubuntu budu aktualizovat ze systému... Bohužel mi to nějak nejde, když dám v Systém->Správa->Správa aktualizací, tak mi to napíše že byly nalezeny aktualizace, které ale nebude možno naintsalovat, protože způsobují chybu... Po prozkoumání seznamu jde vesměs o aplikace nějak spojené s KDE. Snažil jsem se tom trochu povrtat, vyzkoušl jsem víc možností ale teď mě to nepustí do Synapticu a jeho správy balíčků. Respektive to napíše chybu a já nevím jak dál... Mám spusti příkaz dpkg --configure -a, jenže když ho napíšu do terminálu, tak se prý musím zalogovat jako superroot. Tak dám 'su root', ale to chce napsat heslo a to mi tam nejde zadat napíše to "Password:" a čeká a jedná klávesa co funguje je enter, jinak nic... Docela už nevím ja dál, poradíte?

    Odpovědi

    17.2.2008 19:00 Ses | skóre: 16 | blog: Nevím nic, ale zato to vím správně | Ivančice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyba Synapticu, co dál?
    Když píšeš, tak se nezobrazují znaky. Ty píšeš heslo, ale nejde to vidět...
    Nikdo mi nerozumí. Jsem záhadný.
    17.2.2008 19:09 Kubas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyba Synapticu, co dál?
    Příloha:
    No, tak zaprvé by podle mě měly být vidět aspoň nějaké pomlčky, čárky nebo něco co by mi ukázalo kolik mám napsaných písmen, a za druhé jsem to zkoušel a stejně nic...
    17.2.2008 19:14 Kubas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyba Synapticu, co dál?
    I když, teď jsem to skoušel s "normálním" uživatelským účtem a u něj to vypadá že to funguje... Jaké je standartní heslo roota? protože při instalaci jsem si obě dve ty hesla nastavil stejná (ze začátku pro jistotu), a na roota mi to nejde...
    AsciiWolf avatar 17.2.2008 20:10 AsciiWolf | skóre: 41 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyba Synapticu, co dál?
    Proč skoušíš Ubuntu Ultimate?

    Skus Normální Ubuntu (7.10 32bit) ;-)

    AsciiWolf avatar 17.2.2008 20:12 AsciiWolf | skóre: 41 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyba Synapticu, co dál?
    Účet Root je v Ubuntu defaultně deaktivovaný...

    Pro získání práv roota se v Ubuntu používá sudo (konzolové aplikace) a gksu (grafické aplikace) ;-)

    17.2.2008 20:43 Jan Včelák | skóre: 28 | blog: Fcelda
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyba Synapticu, co dál?
    Účet root je v Ubuntu po výchozí instalaci vypnutý. Pokud potřebujete vykonat příkaz jako superuživatel, použijte příkaz sudo.
    Takže spusťte ten váš příkaz takhle: sudo dpkg --configure -a
    SkyRaT avatar 19.2.2008 06:21 SkyRaT | skóre: 8 | Blansko, Praha, Nagoya
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyba Synapticu, co dál?
    Trochu jinak! Mas to prvni den, proc se s tim nejdriv aspon neseznamis nez zacnes upgradovat na posledni ultimate cosi???

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.