Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
authmodulelist="authpam"
, přičemž PAM je systém ověřování uživatelů, který se používá třeba při přihlašování do Linuxu.
Konkrétně už to závisí na distribuci (nevím, jaká je vaše), v debianu je defaultně (pokud se nepletu) courier nastaven tak, aby se ověřoval právě proti systémovým uživatelům (což právě vy chcete) a není třeba nic měnit.
Dobrými pomocníky pro testování jsou příkazy authtest
a authenumerate
, které zmiňuje užitečný návod zde, jehož některé části by se vám mohly hodit.
######################################################################### ## ## Authentication modules which attempt to validate userid/password ## combinations. See authpam(8) for more information. The default set ## is installed at configuration time. You may have to edit the following ## to remove unnecessary authentication modules. In particular, if ## authpam is included in the list below, you will have to remove authpwd ## and authshadow, since their functionality is included in the authpam ## module. ## ######################################################################### # # If this is currently set to AUTHMODULES="authdaemon", DO NOT CHANGE IT. # Instead, change the parameter authmodulelist in authdaemonrc. AUTHMODULES="authdaemon"Takže buď tam máte authdaemon, ale nemáte ho nainstalovaný (courier-authdaemon a asi i courier-authlib), takže neautentikuje. Ve vašem případě je to však asi nadbytečné, pokud neautentikujete těch uživatelů spoustu nebo nějakými zvláštními způsoby. Podle dokumentace se zdá, že byste zde potřeboval mít uvedený modul authpam. Pokud ho tam máte a nefunguje to, možná nemáte v /etc/pam.d soubory pro pop3. K tomu se něco říká zde:
If you use PAM library for authentication, you may need to set up PAM for authenticating POP3 logins, IMAP logins, webmail logins, and/or ESMTP authentication. In most cases, all you have to do is install /usr/lib/courier/etc/pop3d.authpam as /etc/pam.d/pop3, /usr/lib/courier/etc/imapd.authpam as /etc/pam.d/imap, /usr/lib/courier/etc/webmail.authpam as /etc/pam.d/webmail, and /usr/lib/courier/etc/esmtp.authpam as /etc/pam.d/esmtp. However you will have to consult your PAM documentation, and the manual pages for authpam, in order to make sure.Divil bych se, že to debian takhle neudělá out-of-box, ale kdoví.
Feb 24 23:07:10 server courierpop3login: Connection, ip=[::ffff:10.0.11.50] Feb 24 23:07:12 server courierpop3login: LOGIN FAILED, user=ferda, ip=[::ffff: 10.0.11.50] Feb 24 23:07:17 server courierpop3login: LOGOUT, Feb 24 23:17:04 server courierpop3login: Connection, ip=[::ffff:10.0.11.50] Feb 24 23:17:04 server courierpop3login: LOGIN FAILED, method=CRAM-MD5, ip=[::ffzkousel jsem menit metody overovani, ale zadna nezabrala:(
Tiskni
Sdílej: