Komunitná konferencia Bratislava OpenCamp, ktorá sa uskutoční už o tri týždne 5. 4. 2025 na FIIT STU pozná svoj program – návštevníkom ponúkne 3 paralelné behy prednášok a workshopov na rôzne témy týkajúce sa otvoreného softvéru či otvorených technológií.
Časopis MagPi od nakladatelství Raspberry Pi se s číslem 151 přejmenoval na Raspberry Pi Official Magazine. I pod novým názvem zůstává nadále ve formátu pdf zdarma ke čtení.
Japonská SoftBank Group kupuje firmu Ampere Computing za 6,5 miliardy dolarů. Ampere Computing vyrábí 32-128jádrové procesory Ampere Altra a 192jádrové procesory AmpereOne.
Byla vydána (𝕏) nová verze 2025.1a linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení na blogu.
Po půl roce vývoje od vydání verze 47 bylo vydáno GNOME 48 s kódovým názvem Bengaluru. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Vypíchnout lze počáteční podporu HDR, nová výchozí písma Adwaita Sans a Adwaita Mono, přehrávač zvukových souborů Decibely, Pohodu v Nastavení (Digital Wellbeing), …
Engineering Open House v Red Hatu v Brně proběhne v pondělí 31. března [Facebook].
Byla vydána nová stabilní verze 7.2 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 134. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Eric Migicovsky, zakladatel společnosti Pebble, v lednu oznámil, že má v plánu spustit výrobu nových hodinek Pebble s již open source PebbleOS. Včera je představil a spustil předprodej: Core 2 Duo za 149 dolarů s dodáním v červenci a Core Time 2 za 225 dolarů s dodáním v prosinci.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.4. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Byla vydána Java 24 / JDK 24. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 24. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců. LTS verze jsou 8, 11, 17 a 21 a bude 25.
ifconfig wlan0 down
ifconfig wlan0 up
iwconfig wlan0 essid nazov_siete
2. pripadne niektore sitovky este potrebuju :
ifconfig wlan0 down
ifconfig wlan0 up
iwconfig wlan0 mode Managed
iwconfig wlan0 key open
#pockaj 2sekundy
iwconfig wlan0 essid nazov_siete
3. Niektore sietovky potrebuju asociovat pomocou
iwconfig wlan0 ap MAC:00:00:565546
Předevšim před přiřazenim ajpiny musíš vidět linkovou vrstvu ... tedy nesmí tam být
eth0: <NO-CARRIER,BROADCAST,MULTICAST,UP> mtu 1500 qdisc pfifo_fast qlen 1000 link/ether 00:0a:e4:3f:37:3b brd ff:ff:ff:ff:ff:ffale něco jako
ath0: <BROADCAST,MULTICAST,UP,LOWER_UP> mtu 1500 qdisc noqueue link/ether 00:16:ce:0c:92:7b brd ff:ff:ff:ff:ff:ffa dmesg atd. by mohlo taky napovědět ... je skutečně konfigurace ta samá, připojuješ se s wepem na wep či wpa na wpa?
Přesně tak, i když chci nastavit jiný essid pro provoz, tak musim nastavit wifi aspoň nějak, abych se dozvěděl, co je venku, tedy jaké sítě jsou dostupné ... navíc jsem si ověřil, že ve skriptu musim dát mezi nastavováním essid, klíče atd. asi tak 2s pauzu, jinak neuspěju.
To si myslim, že nebude mít moc vliv, ifconfig mi zatím vždy fungovalJe ale poněkud zbytečné zkoušet to, jestli náhodou funguje i v tomto případě. Protože předpokládám, že vám zatím
ifconfig
na Linuxu vždycky fungoval, ale nedokážete dopředu předpovědět, kdy fungovat bude a kdy ne. Ano, je dost možné, že chyba bude v něčem jiném, ale použít pro konfiguraci nástroj, který je k tomu určen, je první věc, která se dá snadno udělat.
To by mohlo bejt, prej se přesunul/změnil kus stromu ... já mam 2.6.22-suspend2-r2, čili zatim v daném kontextu v pohodě.
co vypise iwconfig ?
Nieje problem iba v prideleni ip adresy ?
dhcpcd wlan0
PS: pises polovicu po cesky polovicu po slovensky :)
PS: ten zvysok ,vyvracat nebudem mohlo by sa to zvrhnut do diskusii ktore nemusim - typu CZvsSK
ifconfig
prostě není spolehlivý a není až tak dobré jej používat.
"Nastavte si síť: # ifconfig ..."Dokud to tak bude, tak se bude ifconfig používat. Nebo dokud se na něho distributoři konečně úplně nevykašlou.
Tiskni
Sdílej: