abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    21.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1965 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Radeon X1250/RS690

    4.3.2008 08:45 Václav Kramář | skóre: 31 | Nechanice
    Radeon X1250/RS690
    Přečteno: 1370×

    Nevíte, co by mohlo způsobovat takovýhle rozpad obrazu v glxgears, fgl_glxgears, Torcs a dalších OpenGL aplikacích? Obraz zůstane rozhozený i po ukončení aplikace, ale stačí překreslení obrazovky jiným oknem a vše je jak má být.

    - integrovaná grafika Radeon X1250 (RS690, čipset AMD 690G)
    - ovladače od AMD v. 8.2
    - Archlinux 64b

    S ovladačem vesa je to čisté, ale samozřejmě pomalé. S ovladačem radeonhd 1.1.0 je to stejné jako vesa.

    Odpovědi

    tsLnox avatar 4.3.2008 12:57 tsLnox | skóre: 31 | blog: Blog jednoho ukecaného Gentoolemana | Žďár nad Sázavou
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Radeon X1250/RS690
    eh.. tohle mi někdy taky dělá, (radeon X1550, předposlední fglrx - na posledních mrznul systém... Taky nevím v čem to je (ale mě to dělá fakt jen občas a obvykle jen na dolní části obrazovky u panelu
    4.3.2008 15:24 Václav Kramář | skóre: 31 | Nechanice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Radeon X1250/RS690

    Hmm. Ale mě to dělá pořád. Jak aktuální verze 8.2, tak i starší 8.1. A bohužel mě vůbec nenapadá, kde hledat problém... :-(

    6.3.2008 15:25 Václav Kramář | skóre: 31 | Nechanice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Radeon X1250/RS690

    Vyřešeno: ovladače Catalyst v. 8.3.

    cezz avatar 6.3.2008 19:57 cezz | skóre: 24 | blog: dm6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Radeon X1250/RS690
    Distribucne ovladace aj mne robili problemy, proste som tam hodil catalyst ako ty a uz som dlho nemal problem.. :-)
    Computers are not intelligent. They only think they are.
    7.3.2008 06:56 Václav Kramář | skóre: 31 | Nechanice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Radeon X1250/RS690

    Mezi "distribučníma" Catalystama a ručně instalovanejma že je nějaký rozdíl? To zní jako dobrý vtip...

    tsLnox avatar 7.3.2008 08:10 tsLnox | skóre: 31 | blog: Blog jednoho ukecaného Gentoolemana | Žďár nad Sázavou
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Radeon X1250/RS690
    nevim no.. už mám radeonů dost... jak to půjde, kupuju nvidii..
    cezz avatar 14.3.2008 10:50 cezz | skóre: 24 | blog: dm6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Radeon X1250/RS690
    No je tam rozdiel niekolko verzii. ;-) Aspon v offic. repos.
    Computers are not intelligent. They only think they are.
    14.3.2008 12:59 Václav Kramář | skóre: 31 | Nechanice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Radeon X1250/RS690
    To záleží na distribuci... ;-)
    cezz avatar 14.3.2008 14:11 cezz | skóre: 24 | blog: dm6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Radeon X1250/RS690
    To je pravda, take gentoo je o jeden release popredu oproti oficialnym. ;-) Inak je zaujimave, ze ked instalacka vygenerovala deb package, robilo to psie kusy, ked som ju nechal urobit svoju pracu bez balikov, slo to bez problemov..
    Computers are not intelligent. They only think they are.
    16.3.2008 22:10 charlie2806 | Jablonec nad Nisou
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Radeon X1250/RS690
    >Muze mi nekdo pomoc s timhle problemem?

    karel@karel-linux:~$ lspci -nn | grep VGA 01:05.0 VGA compatible controller [0300]: ATI Technologies Inc RS690M [Radeon X1200 Series] [1002:791f]

    >pritom ale: karel@karel-linux:~$ fglrxinfo display: :3.0 screen: 0 OpenGL vendor string: Mesa project: www.mesa3d.org OpenGL renderer string: Mesa GLX Indirect OpenGL version string: 1.2 (2.1 Mesa 7.0.1)

    >navic u tohoto prikazu se cely xserver nejak zblbne a musim ho opravit prikazem compiz --replace &

    >nainstaloval jsem ze stranek ATI posledni driver 8.3

    karel@karel-linux:~$ glxinfo | grep direct direct rendering: No (If you want to find out why, try setting LIBGL_DEBUG=verbose) OpenGL renderer string: Mesa GLX Indirect

    >xorg.conf:

    # xorg.conf (xorg X Window System server configuration file) # # This file was generated by dexconf, the Debian X Configuration tool, using # values from the debconf database. # # Edit this file with caution, and see the xorg.conf manual page. # (Type "man xorg.conf" at the shell prompt.) # # This file is automatically updated on xserver-xorg package upgrades *only* # if it has not been modified since the last upgrade of the xserver-xorg # package. # # If you have edited this file but would like it to be automatically updated # again, run the following command: # sudo dpkg-reconfigure -phigh xserver-xorg

    Section "ServerLayout"

    # Uncomment if you have a wacom tablet # InputDevice "stylus" "SendCoreEvents" # InputDevice "cursor" "SendCoreEvents" # InputDevice "eraser" "SendCoreEvents" Identifier "Default Layout" Screen "Default Screen" 0 0 InputDevice "Generic Keyboard" InputDevice "Configured Mouse" InputDevice "Synaptics Touchpad" EndSection

    Section "Files" EndSection

    Section "Module" Load "glx" EndSection

    Section "InputDevice" Identifier "Generic Keyboard" Driver "kbd" Option "CoreKeyboard" Option "XkbRules" "xorg" Option "XkbModel" "pc105" Option "XkbLayout" "cz" Option "XkbVariant" "qwerty" EndSection

    Section "InputDevice" Identifier "Configured Mouse" Driver "mouse" Option "CorePointer" Option "Device" "/dev/input/mice" Option "Protocol" "ImPS/2" Option "ZAxisMapping" "4 5" Option "Emulate3Buttons" "true" EndSection

    Section "InputDevice" Identifier "Synaptics Touchpad" Driver "synaptics" Option "SendCoreEvents" "true" Option "Device" "/dev/psaux" Option "Protocol" "auto-dev" Option "HorizEdgeScroll" "0" EndSection

    Section "InputDevice" Identifier "stylus" Driver "wacom" Option "Device" "/dev/input/wacom" Option "Type" "stylus" Option "ForceDevice" "ISDV4"# Tablet PC ONLY EndSection

    Section "InputDevice" Identifier "eraser" Driver "wacom" Option "Device" "/dev/input/wacom" Option "Type" "eraser" Option "ForceDevice" "ISDV4"# Tablet PC ONLY EndSection

    Section "InputDevice" Identifier "cursor" Driver "wacom" Option "Device" "/dev/input/wacom" Option "Type" "cursor" Option "ForceDevice" "ISDV4"# Tablet PC ONLY EndSection

    Section "Monitor" Identifier "Obecný monitor" HorizSync 30.0 - 70.0 VertRefresh 50.0 - 160.0 Option "DPMS" EndSection

    Section "Device" Identifier "Obecná grafická karta" Driver "fglrx" Option "VideoOverlay" "on" Option "OpenGLOverlay" "off" BusID "PCI:1:5:0" EndSection

    Section "Screen" Identifier "Default Screen" Device "Obecná grafická karta" Monitor "Obecný monitor" DefaultDepth 24 EndSection

    Section "Extensions" Option "Composite" "0" EndSection

    >Pritom efekty v Compiz mi funguji

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.