abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 20:44 | Zajímavý článek

    Jean-Baptiste Kempf na svém blogu představil novou verzi 9.0 "Lei" kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 20:11 | Komunita

    Richard Hughes oznámil, že službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzoruje také společnost NVIDIA.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:22 | Zajímavý software

    Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil svou aplikaci SlideRshow (GitHub). Funguje jako prohlížeč fotek, ale i jako jejich organizér a prezentátor. Neinstaluje se, běží přímo v prohlížeči. Bez serveru. Offline.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:44 | Nová verze

    Kermit, tj. protokol pro přenos souborů, vznikl před 45 lety. Při této příležitosti byla po 15 letech od vydání poslední stabilní verze 9.0.302 vydána nová stabilní verze 11 implementace C-Kermit. S podporou IPv6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Zajímavý článek

    První verze konverzního nástroje Pandoc byla vydána před 20 lety. Jeho autor John MacFarlane při tomto výročí rekapituluje jednotlivé etapy vývoje a přidávání nových funkcí – rozšíření nejen Markdownu a podporu mnoha dalších formátů.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    dnes 00:55 | Pozvánky

    Srpen přinesl nejen další spalující vedro, ale také Virtuální Bastlírnu s neméně žhavými novinkami. Využijte tedy předpovědi na deštivý čtvrteční večer a od 20:00 se připojte online k tomuto neformálnímu setkání kutilů, techniků a vědců, kde se strahovskými bastlíři proberete nejzajímavější věci, na které jste narazili za poslední měsíc. Pokud jde o novinky, řeč zcela jistě přijde na systém INDX pro tiskárny Průša, který na konci

    … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    včera 17:22 | Zajímavý článek

    Firma T-Mobile blokovala „dezinformační web“ AC24 bez toho, aniž by k tomu měla závazný pokyn orgánů veřejné moci. Píše to ve svém rozsudku Městský soud v Praze, který po čtyřech letech uzavřel kauzu blokace zmíněného webu. Operátor musí uhradit škodu ve výši 35 tisíc korun. Advokát společnosti T-Mobile se snažil i u odvolacího senátu argumentovat tím, že firma jednala v dobré víře, když na stránky omezila přístup poté, co ji k tomu vyzvalo

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    včera 16:33 | IT novinky

    Padla obžaloba v bitcoinové kauze. Státní zástupkyně chce pro Blažka 6,5 roku vězení, pro Titze 8 let.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 15:22 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 14:22 | Komunita

    Na GitHubu byl publikován seznam 55 kritických bezpečnostních chyb v SQLite s přiřazenými CVE čísly. JFrog Security informuje, že se jedná jenom o AI slop, části kódu na které CVE odkazují, v daných verzích vůbec neexistují. Upozorňuje také, že čísla CVE jsou přiřazována bez ověřování.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (6%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (23%)
    Celkem 2322 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Problém s devfs(Linux 2.6.24.3)

    4.3.2008 15:17 Seki | Michalovce/Brno
    Problém s devfs(Linux 2.6.24.3)
    Přečteno: 400×
    Dobrý deň, googlim už hodnú chvíľu a zatiaľ som nenašiel riešenie môjho problému s devfs.

    Skompiloval som si jadro Linux 2.6.24.3 s použitím môjho terajšieho configu z jadra 2.6.22.3. Upravil som zopár drobností a skompiloval, nalinkoval do /boot a vytvoril initrd(mkinitrd). Nabootoval som no pri boote mi to vytuhne na:
    
    mount unknown filesystem type 'devfs'
    umount: devfs: not mounted
    pivot_root no such file or directory
    /sbin/init: 432: connot open /dev/console: no such file
    Kernel panic - not syncing: Attemped to kill init!
    
    Nechápem ako je možné to, že systém hľadá devfs keďže udev nahradil devfs už vo verzii 2.6.15(ale tak nejak). Ďalej sa neviem pohnúť, neviem kde je chyba :(.
    Nejaké návrhy?
    Distribúcia: Debian HW : IBM/Lenovo Thinkpad R61i
    Ďakujem

    Odpovědi

    4.3.2008 15:26 rastos | skóre: 63 | blog: rastos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s devfs(Linux 2.6.24.3)
    Od 2.6.15 je devfs nahradene udev. Viď http://en.wikipedia.org/wiki/DEVFS.

    Pozri dokumentáciu k svojmu distru - ako na ňom rozchodiť udev.
    4.3.2008 15:35 Seki | Michalovce/Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s devfs(Linux 2.6.24.3)
    Podľa všetkého ja už teraz používam udev, keďže v /etc/fstab nemam ani zmienku o virtualnóm FS devfs. Udev funguje v starom jadre tak prečo nejde v novom?
    Pavel Stárek avatar 4.3.2008 16:21 Pavel Stárek | skóre: 43 | blog: Tady bloguju já :-) | Kolín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s devfs(Linux 2.6.24.3)
    A co zkusit ten initrd vytvořit pomocí mkinitramfs (z balíčku initramfs-tools) místo mkinitrd ? Něco o tomto píšou Debianí release notes.
    Kdo chce, hledá způsob; kdo nechce, hledá důvod.
    blami avatar 4.3.2008 21:47 blami | skóre: 29 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s devfs(Linux 2.6.24.3)
    1) Zkompilujte znovu kernel. Vypnete volbu 'support for devfs (obsolete)' a zapnete podporu udev (uevent). Kernel se snazi devfs pripojit tusim automaticky.

    2) Cela vec funguje tak ze spousta veci v prebootu, v pripade ze nepouzivate initramfs ktery by vytvoril /dev/ jako virtualni fs pomoci udevu, jeste potrebuje minimum zarizeni na disku v /dev (pres nej se pak pripoji udev fs). Zrejme (pokud mate spravne zkompilovany kernel) mate /dev/ na disku prazdny (coz je spatne). Resenim je vzit instalacni cd debianu a z live environmentu spustit MAKEDEV update skript v /dev vasi instalace na disku (pripadne jeste MAKEDEV console).

    Vysvetleni proc: udev bez intiramfs nebezi driv nez se spusti init (urcite mate udev initskript ktery udev inicializuje, syntetizuje eventy pro zarizeni atp.), ovsem nektere veci (jako treba primountovani pivot_rootu atp.) a nejake veci nez se dostane ke slovu init potrebuji minimum zarizeni (napr. /dev/console pro vypisovani chyb a hlasek) a tady vznika zacarovany kruh.
    blami avatar 4.3.2008 21:48 blami | skóre: 29 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s devfs(Linux 2.6.24.3)
    Ono to vypada hloupe ty prikazy v /dev jsou:
    MAKEDEV update
    MAKEDEV console
    5.3.2008 12:06 Seki | Michalovce/Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s devfs(Linux 2.6.24.3)
    Ďakujem veľmi pekne za detailné vysvetlenie problému. Už aj idem skúšať.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.