abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:44 | IT novinky

    Samsung na akci Galaxy Unpacked July 2026 (YouTube) představil své nové telefony Galaxy Z Fold8 Ultra, Fold8 a Flip8, hodinky Galaxy Watch Ultra2 a Watch9 a chytré brýle ve spolupráci s Gentle Monster a Warby Parker.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:11 | IT novinky

    Po pěti letech vývoje vyšla česká počítačová hra Scarlet Deer Inn (ProtonDB). Scarlet Deer Inn je vyšívaná temná středověká pohádka. Zatímco život ve zdánlivě obyčejné vesnici se točí kolem běžných povinností a sousedských drbů, v podzemí se skrývají zlověstná tajemství.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:33 | IT novinky

    Představen byl Raspberry Pi Touch Display 2 s uhlopříčkou 10 palců a rozlišením 1200 × 1920 pixelů. Cena je 80 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 13:22 | Komunita

    RPCS3 (Wikipedie), tj. open source emulátor Sony PlayStation 3, snížil minimální požadavky. Nově jsou podporovány starší grafické karty ATI Radeon řady HD 2000, 3000 a 4000 z let 2007 až 2009. Na PC běží už 75 % všech her pro PlayStation 3. V budoucnu bude RPCS3 fungovat bez firmwaru z PS3. V RPCS3 byl implementován systémový modul cellSysmodule (𝕏).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 11:00 | Zajímavý software

    Vyšel open-source nástroj winetop (MIT) — nativní CLI/TUI pro sledování a ukončování Wine, Proton, Lutris, Heroic a Bottles sezení. Seskupuje procesy podle WINEPREFIX / Steam AppId, umí bezpečně zabít jen hru (včetně Steam reaperu) a nabízí i skriptovatelné příkazy (list, kill, orphans, …). Balíčky jsou mimo jiné na crates.io, Copru (dnf copr enable kovariadam/winetop), PPA ppa:kovariadam/winetop a AUR (winetop-bin).

    kovariadam | Komentářů: 0
    včera 02:44 | IT novinky

    Ve spolupráci společností OpenAI a Work Louder byla představena (𝕏) hardwarová klávesnice Codex Micro pro práci s AI agenty. Cena klávesnice je 230 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    21.7. 20:00 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 153.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 153 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.7. 13:44 | Bezpečnostní upozornění Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    21.7. 13:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.44 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 71 vývojářů. Změněno bylo přibližně 270 tisíc řádků v 1 300 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.7. 12:33 | Pozvánky

    Na 23. září 2026 je do bratislavské Nové Cvernovky naplánovaná jednodenní konference #nobullshit.camp pro tech leadery, DevOps a platform inženýry. Mají tu zaznít upřímné příběhy z praxe o tom, co v produkčních systémech reálně fungovalo, co se pokazilo a co si z toho lidé odnesli. Témata pokrývají tři oblasti – DevOps a platformy (Kubernetes, cloud, provoz systémů), firemní kulturu a leadership. Program běží ve dvou formátech: hlavní

    … více »
    alian | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (30%)
     (5%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (24%)
    Celkem 2207 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Windows na linuxu (v shellu na debianu)

    18.3.2008 09:09 Humik
    Windows na linuxu (v shellu na debianu)
    Přečteno: 443×
    Zdravim :)

    potreboval bych nejakym zpusobem rozchodit pro testovaci ucely windows 2003 server jako virtual stroj na debianim serveru .. pochopitelne vim o moznostech jako VMware, apod, nicmene spoustet to a konfigurovat jen pres "prikazy" a shell mi prijde dost extremni..

    Napadlo me tedy .. neslo by "neco" doinstalovat na tom debianim serveru, aby se na nej slo (trebas pres rdesktop) vzdalene pripojit a videt normalni "klikaci prostredi" .. pricemz pak bych tam nahodil normalne v nejakem grafickem rozhrani vmware a nasledne jiz to snad probiha jen klasicky (nacteni nejakeho "iso" souboru) a nasledna instalace win .. pak uz jen trebas prideleni jine IP a bylo by to ..

    nejkritictejsi je pro me prave ten krok (jakou softwarovou vybavu) musim mit abych mohl rozchodit vzdalene to graficke rozhrani ..

    nebo pokud mate jiny tip, rad si jej vyslechnu :) trebas je to zbytecne komplikovane reseni :)

    Diky moc za kazdou radu a pomoc .)

    Odpovědi

    18.3.2008 09:34 cronin | skóre: 49
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Windows na linuxu (v shellu na debianu)
    VirtualBox mi pride ako celkom vhodne riesenie.
    18.3.2008 09:36 Humik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Windows na linuxu (v shellu na debianu)
    virtualbox vyzera super, ale pojde mi to nejak rozumne "graficky" spustit aj pod debianom, kedze je to normalny 1U server len so vzdialenym shellom ? neviem jak by inac prebiehala instalacia toho windowsu ..
    tristan avatar 18.3.2008 09:51 tristan | skóre: 11
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Windows na linuxu (v shellu na debianu)
    No ja to riesim cez qemu, sice len na locale a vyzera to asi takto: qemu spustam s parametrom -nographic, a s dvoma sietovkami, jedna tap, na ktoru sa rdesktopom pripajam a druha user, co je vlastne nat, aby som mal aj internet vo virtualy.

    Cize na serveri de facto staci jedna sietovka a vhodne navrhnute forwardovanie portov, ale prakticky som toto nerozbehaval, takze nemusi to byt na 100%:)

    Samozrejme instalaciu servera a konfiguraciu siete treba spravit na qemu s grafickym vystupom a potom pripraveny image disku uploadnut na server a tam spustit v predpripravenom prostredi.
    18.3.2008 11:52 Čech Antonín | skóre: 17 | blog: CzechTony
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Windows na linuxu (v shellu na debianu)
    Nainstaluj si vncserver, fluxbox, fbpanel a zavislosti. Po instalaci muzes spustit graf. sezeni pomoci vncserver:1, ke kteremu se pripojis ze sveho stroje pomoci vncviever ip_serveru:1

    Tim budes mit "klikaci" prostredi.
    18.3.2008 12:05 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Windows na linuxu (v shellu na debianu)
    Extrémní seš ty. Protože vmware server se spravuje vzdáleně přes vmware server konzoli. Možnost obsluhovat virtuální stroj také bez grafiky je bonus navíc.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.