NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
DNS server routr + firewall pro cca 800 ucastniku traffic shaper DHCPDNe scela pravidelne se stava ze se server proste KOUSNE. Kousnutim rozumim to, ze sice traffic pres nej jede, ale uz nejde DHCPD server, nebo se na nej dostanu ale prikazy typu TOP ci prohledavani logu nezvladne a tvari se opet zamrzle, nebo se na nej nedostanu vubec. Vzdy to vsak konci tak, ze pres ILO jej musim restartnout. V LOGACH jak v OS tak v ILU nic NENI... :(.Tyto seky se dejou velice nepravidelne nekdy je mesic klid, a nekdy jako dnes 2x za den. Vytizenost CPU je tak max. na 20% a v danou chvili kdy je ZAMRZLY tak 30%. Mam jeste jeden totzny server se s tejnou distribuci a na nem bezi MYSQL server + web server. Jede uz asi rok bez vypadku. :(. Nevite cim by to to mohlo byt zpusobeno ?
Když už se ptáte na disky ... já bych čekal v logu něco jako "error access ..." a tak? Stejně tak bych zkusil jiný zdroj použít, jestli tuten ve špičkách nestíhá?
P.S. když zatuhne, tak se k němu, do něj, nedostanete vůbec? Ani přes konzoli, klávesnici, tedy ne po síti? Pokud ohledně provozu žije, funguje, tak tam něco vyhnije a vezme něco s sebou ...?
Co to je, že nic nemůžete spustit? Přihlásíte se? Když nemůžete, tak je nějaká hláška nebo jen odklepnete příkaz a nic se nestane?
To vezme jen jeden příkaz a pak chcípne? Pouštíte externí příkazy? Pokud se nepletu, je něco jako interní příkazy shellu - po těch to taky chcípne? Když necháte na jedné konzoli běžet třeba htop, dá se i po tom zatuhnutí ovládat?
Předpokládám funkčnost přepínání konzolí (text. režimu), tedy na jedné z nich byste mohl mít puštěný dstat a na další třeba htop?
Tiskni
Sdílej: