abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána beta verze Linux Mintu 22.3 s kódovým jménem Zena. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze, že nástroj Systémová hlášení (System Reports) získal mnoho nových funkcí a byl přejmenován na Informace o systému (System Information). Linux Mint 22.3 bude podporován do roku 2029.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 01:55 | Nová verze

    GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 17.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.12. 17:22 | IT novinky

    Josef Průša oznámil zveřejnění kompletních CAD souborů rámů tiskáren Prusa CORE One a CORE One L. Nejsou vydány pod obecnou veřejnou licenci GNU ani Creative Commons ale pod novou licencí OCL neboli Open Community License. Ta nepovoluje prodávat kompletní tiskárny či remixy založené na těchto zdrojích.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    19.12. 17:00 | Komunita

    Nový CEO Mozilla Corporation Anthony Enzor-DeMeo tento týden prohlásil, že by se Firefox měl vyvinout v moderní AI prohlížeč. Po bouřlivých diskusích na redditu ujistil, že v nastavení Firefoxu bude existovat volba pro zakázání všech AI funkcí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.12. 10:11 | IT novinky

    V pořadí šestou knihou autora Martina Malého, která vychází v Edici CZ.NIC, správce české národní domény, je titul Kity, bity, neurony. Kniha s podtitulem Moderní technologie pro hobby elektroniku přináší ucelený pohled na svět současných technologií a jejich praktické využití v domácích elektronických projektech. Tento knižní průvodce je ideální pro každého, kdo se chce podívat na současné trendy v oblasti hobby elektroniky, od

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    19.12. 03:11 | Komunita

    Linux Foundation zveřejnila Výroční zprávu za rok 2025 (pdf). Příjmy Linux Foundation byly 311 miliónů dolarů. Výdaje 285 miliónů dolarů. Na podporu linuxového jádra (Linux Kernel Project) šlo 8,4 miliónu dolarů. Linux Foundation podporuje téměř 1 500 open source projektů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.12. 02:11 | Zajímavý článek

    Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.12.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.12. 02:00 | Nová verze

    OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.12. 01:00 | IT novinky

    Kriminalisté z NCTEKK společně s českými i zahraničními kolegy objasnili mimořádně rozsáhlou trestnou činnost z oblasti kybernetické kriminality. V rámci operací OCTOPUS a CONNECT ukončili činnost čtyř call center na Ukrajině. V prvním případě se jednalo o podvodné investice, v případě druhém o podvodné telefonáty, při kterých se zločinci vydávali za policisty a pod legendou napadeného bankovního účtu okrádali své oběti o vysoké finanční částky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    18.12. 14:44 | IT novinky

    Na lepší pokrytí mobilním signálem a dostupnější mobilní internet se mohou těšit cestující v Pendolinech, railjetech a InterPanterech Českých drah. Konsorcium firem ČD - Telematika a.s. a Kontron Transportation s.r.o. dokončilo instalaci 5G opakovačů mobilního signálu do jednotek Pendolino a InterPanter. Tento krok navazuje na zavedení této technologie v jednotkách Railjet z letošního jara.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Kdo vám letos nadělí dárek?
     (26%)
     (2%)
     (12%)
     (2%)
     (2%)
     (2%)
     (12%)
     (24%)
     (17%)
    Celkem 42 hlasů
     Komentářů: 14, poslední včera 19:13
    Rozcestník

    Dotaz: Problem s Promise RAID IDE FastTrack100

    14.1.2001 10:38 Bretislav Duda
    Problem s Promise RAID IDE FastTrack100
    Přečteno: 171×
    Zdravim vsechny<BR> Nezkousel nekdo rozjet radic Promise RAID IDE FastTrack100 v RH6.2?<BR> Mam to v bedne spolu s 2x 20GB IDE HD jako RAID 1. RAI OK, ale je nejaky problem v instalaci ovladace ke karte od Promise.<BR>

    V redme je popis jak presne postupovat u RH6.2 - Instalovat jako "expert text" a pridat ovladac z diskety. Tato cast a vlastne cela instalace probehne OK, tvari se to jako SCSI - sda.<BR>

    Po restartu ale napise kernel panic a v hlaskach nikde nevidim zavedeni ovladace nebo nejake sda. Mam pocit ze pri instalaci si nacte ovladac jen do pameti a nenakopiruje ho kam patri. Pritom na www promise neni nic vic a bohuzel ani na hardware.penguin.cz<BR>

    Nevite nahodou nekdo co dal delat?

    Odpovědi

    10.1.2001 08:46 Jan Pšeja
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problem s Promise RAID IDE FastTrack100
    Mam FastTrack66 a pri postupu dle README vse fungovalo a korektne se ulozilo.
    Dodrzel jste i uvedene omezeni na velikost root partition (do 1024 clusteru) ?
    1.10.2001 08:48 Jiri Bajer | skóre: 34 | blog: Sarimuv koutek | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problem s Promise RAID IDE FastTrack100
    Zkousel jsem to v RH 7.1 s 2x30GB IDE:<BR> 1) presvec se, ze mas disky spravne propojene<BR> do RAID pole<BR> 2) pri instalaci pouzij *fdisk* (i kdyz ti druid<BR> ukazuje, ze vsechno je OK, *never mu*!!! - pokud<BR> napr. jsou disky rozdeleny kazdy jinak, ukazuje<BR> jen rozdeleni 1.disku)<BR> 3) udelej si extra /boot partition (bohate staci<BR> 8-16MB *na zacatku disku* a radsi ji nastav jako<BR> bootovatelnou, i kdyz podle me druid si to stejne<BR> pak prepise)<BR> 4) nech posledni 2 cylindry nealokovany (kontrola:<BR> druid hlasi vyuziti dosku z 99%), aby mel radic<BR> kam zapisovat udaje o diskovem poli<BR>

    pokud to nepomuze, zkus "rescue expert" mod<BR> z instalacniho CD, alt-F2, cd /mnt/sysimage,<BR> chroot /mnt/sysimage, su a mas namountovany<BR> /dev/sda na / a muzes se podivat napr. do LILA<BR> (po upravach nezapomen napsat "lilo", aby se<BR> aktualizovaly zmeny) + koukni se do /lib/kernel/<BR> modules/2.2.*/scsi - jestli je tam soubor ft.o<BR> Jestli tam neni, tak chyba byla asi v rozdeleni<BR> disku. Jestli tam je, chyba je asi v lilu nebo<BR> v zavislostech modulu...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.