Byla vydána květnová aktualizace aneb nová verze 1.79 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.79 vyšlo také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Jak to bude s podporou rastrového grafického formátu JPEG XL ve webových prohlížečích? Google ji nedávno z Chrome a Chromia odstranil (#1178058#c84). Jednou z novinek beta verze Safari 17 je ale právě podpora JPEG XL. Vráti se JPEG XL do Chrome a Chromia (#1451807)? Dění kolem JPEG XL lze sledovat například na r/jpegxl.
Byla vydána nová stabilní verze 6.1 (aktuálně 6.1.3035.51) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 114. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Nový Vivaldi se pro Bing tváří jako Microsoft Edge (upravený User-Agent) a díky tomu v něm funguje Bing Chat. Vylepšeny byly Pracovní prostory (Workspaces). Podrobný přehled v Changelogu.
Linuxová distribuce ArchLabs Linux po šesti letech vývoje končí. Dobbie to zabalil.
David Tschumperlé v obšírném článku se spoustou náhledů shrnuje vývoj multiplatformního svobodného frameworku pro zpracování obrazu G'MIC (GREYC's Magic for Image Computing, Wikipedie) za poslední rok a půl.
Vývojáři postmarketOS vydali verzi 23.06 tohoto před šesti lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell, Phosh, Plasma a Sxmo. Aktuálně podporovaných zařízení je 30.
Byla vydána distribuce openSUSE Leap verze 15.5 (poznámky k vydání). Jde o konzervativní distribuci odpovídající komerčnímu SUSE Linux Enterprise 15, nyní Service Pack 5. Mělo jít o poslední aktualizaci Leap v současné podobě před přechodem na Adaptable Linux Platform s „neměnným“ základem, ale padlo rozhodnutí, že v roce 2024 ještě vyjde Leap 15.6 s podporou do konce roku 2025.
Alyssa Rosenzweig v příspěvku na blogu oznámila, že Asahi Linux už zvládá OpenGL 3.1. Dokončuje se podpora OpenGL ES 3.1. Dalším krokem bude Vulkan 1.0.
Intel nedávno představil a pod licencí SIL Open Font License (OFL) na GitHubu zveřejnil font Intel One Mono. Font je určen především pro zobrazování textu v emulátorech terminálu a vývojových prostředích (Přehled fontů s pevnou šířkou).
Na redditu byly publikovány zajímavé QR kódy vygenerované pomocí Stable Diffusion. Přehled použitého softwaru v článku na Ars Technica.
Řešení dotazu:
You probably have experienced one kind of abuse or another of your e-mail address yourself in the past, e.g. when you received an error message saying that a message allegedly sent by you could not be delivered to the recipient, although you never sent a message to that address. Sender address forgery is a threat to users and companies alike, and it even undermines the e-mail medium as a whole because it erodes people's confidence in its reliability. That is why your bank never sends you information about your account by e-mail and keeps making a point of that fact. But it does not have to be this way! The Solution: SPF
X-něco
. Ovšem výchovnější by asi bylo dotyčný server, který rozesílá takovýhle spam, zařadit na nějaký veřejný blacklist. Pokud je to tedy skutečně tak, že jsou to odpovědi na spam. Pokud tyhle chybové hlášky rozesílá přímo spammer, bude těch odesílajících počítačů moc a ruční blacklistování bude málo účinné.
Paradoxní je, že chybové hlášení obálkovému odesílateli je zcela standardní chování.Bylo to zcela standardní chování v době, kdy se dalo na obálkového odesílatele spolehnout. V případě, že se na obálkového odesílatele spolehnout nemůžete (což je zpravidla případ veškeré pošty, která pochází mimo vaši síť, a dost často to nevíte ani u e-mailů z vlastní sítě), je lepší žádné chybové zprávy neposílat.
Jak si představujete, že by měl MTA reagovat?Pokud si MTA sám neověřil identitu odesílatele, je nejlepší nereagovat nijak. Protože pokud dnes 80 % posílaných zpráv tvoří spam, a mezi nedoručitelnými e-maily to procento bude ještě vyšší, pak máte více jak 80% pravděpodobnost, že odesláním chybové zprávy pošlete spam. Bavíme se samozřejmě o MTA někde před cílovým MTA. Cílový MTA by měl, pokud je to možné, odpovědět rovnou během session chybovým kódem.
Tiskni
Sdílej: