abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:00 | Zajímavý software

    Společnost Cloudflare představila Cloudflare OS (GitHub), tj. open source platformu navrženou pro integraci umělé inteligence (agentů) přímo do pracovních procesů organizací.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.13 svobodného multiplatformního softwaru pro konverzi a zpracování digitálních fotografií primárně ve formátů RAW RawTherapee (Wikipedie). Vedle zdrojových kódů je k dispozici také balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:44 | Zajímavý článek

    Jean-Baptiste Kempf na svém blogu představil novou verzi 9.0 "Lei" kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:11 | Komunita

    Richard Hughes oznámil, že službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzoruje také společnost NVIDIA.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | Zajímavý software

    Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil svou aplikaci SlideRshow (GitHub). Funguje jako prohlížeč fotek, ale i jako jejich organizér a prezentátor. Neinstaluje se, běží přímo v prohlížeči. Bez serveru. Offline.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 11:44 | Nová verze

    Kermit, tj. protokol pro přenos souborů, vznikl před 45 lety. Při této příležitosti byla po 15 letech od vydání poslední stabilní verze 9.0.302 vydána nová stabilní verze 11 implementace C-Kermit. S podporou IPv6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý článek

    První verze konverzního nástroje Pandoc byla vydána před 20 lety. Jeho autor John MacFarlane při tomto výročí rekapituluje jednotlivé etapy vývoje a přidávání nových funkcí – rozšíření nejen Markdownu a podporu mnoha dalších formátů.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    včera 00:55 | Pozvánky

    Srpen přinesl nejen další spalující vedro, ale také Virtuální Bastlírnu s neméně žhavými novinkami. Využijte tedy předpovědi na deštivý čtvrteční večer a od 20:00 se připojte online k tomuto neformálnímu setkání kutilů, techniků a vědců, kde se strahovskými bastlíři proberete nejzajímavější věci, na které jste narazili za poslední měsíc. Pokud jde o novinky, řeč zcela jistě přijde na systém INDX pro tiskárny Průša, který na konci

    … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    3.8. 17:22 | Zajímavý článek

    Firma T-Mobile blokovala „dezinformační web“ AC24 bez toho, aniž by k tomu měla závazný pokyn orgánů veřejné moci. Píše to ve svém rozsudku Městský soud v Praze, který po čtyřech letech uzavřel kauzu blokace zmíněného webu. Operátor musí uhradit škodu ve výši 35 tisíc korun. Advokát společnosti T-Mobile se snažil i u odvolacího senátu argumentovat tím, že firma jednala v dobré víře, když na stránky omezila přístup poté, co ji k tomu vyzvalo

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 44
    3.8. 16:33 | IT novinky

    Padla obžaloba v bitcoinové kauze. Státní zástupkyně chce pro Blažka 6,5 roku vězení, pro Titze 8 let.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (6%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (23%)
    Celkem 2325 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: m-audio 7.1 ice1724 & envy24control & digital out

    30.5.2008 00:26 ladA
    m-audio 7.1 ice1724 & envy24control & digital out
    Přečteno: 548×
    Ahoj, zkousim rozbehat digitalni [koax] vystup na

    http://www.m-audio.com/products/en_us/Revolution71-main.html

    zakladni podpora - driver v jadre - snd-ice-1724

    http://bugtrack.alsa-project.org/main/index.php/Matrix:Module-ice1724

    beha na 3,5 jacky ok.

    Pri nastaveni pres envy24control / kenvy24gui

    http://www.abclinuxu.cz/blog/dustin/2007/4/jednoduchy-vu-meter-pro-ice1724

    http://www.abclinuxu.cz/forum/show/194908

    http://forums.gentoo.org/viewtopic-t-648833-highlight-envy24control.html

    .....smolik

    nevite o nekom, kdo ice1724 montuje? / by mel chut ovladac dodelat?

    ladA

    Odpovědi

    30.5.2008 07:55 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: m-audio 7.1 ice1724 & envy24control & digital out
    Klikátko envy24control funguje pouze pro ice1712, předchůdce ice174. Přímo tento čip má kompletní driver již pár let. Občas se pro konkrétní karty dodělávají nějaké specialitky, týkající se dalšího HW karty.

    Většina ice1724 karet má SPDIF výstup napojený na pin Envy rovnou (pouze přes součástky neměnící tok dat). V takovém případě funguje výstup rovnou, je potřeba jej zapnout např. v alsamixeru. Jsou výjimky, např. Prodigy192, která má na desce dvoupinový konektor pro digitální vstup z CD mechaniky. Deska obsahuje hradlo, které výstupní cinch přepíná mezi tímto konektorem (default) a výstupem Envy. V ovladači se pak musel nahazovat příslušný pin GPIO, který hradlo ovládal.

    Ale na obrázcích revo7.1 žádné takové konektory nevidím. Hoď někam výstup skriptu http://hg.alsa-project.org/alsa/raw-file/tip/alsa-info.sh .
    3.6.2008 16:31 ladA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: m-audio 7.1 ice1724 & envy24control & digital out
    vystup z alsa.info.sh

    http://pastebin.ca/1037755

    3.6.2008 18:20 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: m-audio 7.1 ice1724 & envy24control & digital out
    Díky.

    Ovládací prvky se zdají nastavené správně. Jakým způsobem to zkoušíš, jaký parametr dáš třeba do aplay -v -D xxxx neco.wav ?

    Jinak ten /etc/asound.conf mi přijde dost nekompletní, např. iec958 v/usr/share/alsa/cards/ICE1724.conf a /usr/share/alsa/pcm/iec958.conf řeší i parametry AESxx, zamčení příslušných ovládacích prvků atd. To se myslím předefinováním v /etc/asound.conf ztratí.
    5.6.2008 00:50 ladA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: m-audio 7.1 ice1724 & envy24control & digital out

    taky dekuju, uz to hraje :)

    /etc/asound.conf

    a mam teda uplne cisty ~./asoundrc., cemuz pricitam, ze mi nejde ovladat hlasitost

    ikdyz alsamixer ukazuje nasmerovani IEC958 na PCM, a zkousim pridat

    ty .confy z /usr/share/alsa mam sloucit do jednoho /etc/asoud.conf, nebo ~.asoundrc?

    pristi tejden na to mrknu, zatim se necham unaset naprosto fantastickym zvukem :))

    ps.timhle jednim digital koaxem leze do recieveru 7+1 kanalu ??

    5.6.2008 08:05 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: m-audio 7.1 ice1724 & envy24control & digital out
    Bez /etc/asound.conf a ~.asoundrc by se měly použít defaultní konfigurace pro příslušnou zvukovku v /usr/share/alsa. Základem je /usr/share/alsa/alsa.conf, ve kterém se inkludují oba výše uvedené konfiguráky, pokud existují. Dále se inkludují příslušné konfiguráky pro pcm a konkrétní kartu. Projdi si ty adresáře, jsou tam docela zajímvavé věci.

    Např. ubuntu /etc/asound.conf defaultně vůbec nemá (ale uživatel si jej samozřejmě může přidat), dnešní defaultní konfiguráky alsy jsou poměrně vyladěné.

    SPDIF standardně přenáší jen dva kanály (PCM). Vícekanálový zvuk musí být komprimován do speciálního datového formátu, obvykle Dolby Digital (AC) nebo DTS.

    Karty postavené na ICE1724 regulovat hlasitost SPDIF neumí, hlasitost se reguluje hardwarovými funkcemi kodeků, které slouží pro analogové vstupy/výstupy. Můžeš si vytvořit nové alsa zařízení, na které navěsíš vlastní softwarovou regulaci (viz popis pluginu alsy softvol), ale přes to bych nepouštěl non-audio formát (DD, DTS). Regulace hlasitosti funguje jen pro PCM, dělí vzorky nějakým číslem a tím případný komprimovaný non-audio stream poškodí.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.