abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:22 | Komunita

    V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:00 | Nová verze

    Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.27.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 5 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:11 | Komunita

    Řídící výbor GCC schválil záměr do GCC začlenit backend WebAssembly.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    14.6. 21:00 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.0 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.1. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a časem také na Linux Kernel Newbies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.6. 13:33 | Zajímavý software

    Cheat Engine (Wikipedie) je s verzí 7.7 k dispozici už také pro Linux. Jedná se o proprietární skener/debugger paměti používaný především k cheatování v počítačových hrách.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    13.6. 15:22 | IT novinky

    Vláda USA nařídila společnosti Anthropic pozastavit přístup k modelům Fable 5 a Mythos 5 pro všechny cizince, včetně zaměstnanců Anthropicu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    13.6. 02:22 | Nová verze

    Společnost Murena představila (YouTube) novou verzi 4.0 mobilního operačního systému /e/OS (Wikipedie) založeného na Androidu a LineageOS bez aplikací a služeb od Googlu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.6. 16:33 | Bezpečnostní upozornění

    V Arch User Repository (AUR) bylo kompromitováno přes 400 opomíjených balíčků (jejich seznam). Útočník do nich začlenil škodlivý npm balíček atomic-lockfile, který krade citlivá data uživatelů. Publikována byla předběžná analýza spouštěného malwaru deps.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    12.6. 11:33 | Nová verze

    Homebrew, správce balíčků nejen pro macOS, byl vydán ve verzi 6.0.0 (seznam změn). Hlavními novinkami jsou bezpečnostní mechanismus tap trust kvůli důvěryhodnosti závislostí, vylepšení sandboxingu na Linuxu, interní JSON API nebo zlepšení výkonu.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1914 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: LDAP - členové skupin

    mosquitor avatar 13.6.2008 16:50 mosquitor | skóre: 4 | blog: mosquitor
    LDAP - členové skupin
    Přečteno: 358×
    Zdravím,

    již nějakou dobu bádám nad sambou. Samba zdá se býti v pořádku, ale narazil jsem na jeden zásadní problém. Pokud vytvořím v LDAPu nějakou skupinu a do ní vložím uživatele, tak ten uživatel tam ve výpisu pomocí id uživatel není a objeví se až někdy (nevím jak přesně specifikovat dobu nebo činnost). Prostě se to neděje okamžitě a tím pádem pokud mám ve sdíleních nastaveno povolení přístupu pro danou skupinu, tak uživatel, kterého jsem do skupiny vložil do složky nemůže. Zkoušel jsem různě restartovat smb, ldap i nscd, měnit údaje v LDAP a stále nic nepomáhá. Nevíte kde bych mohl mít ještě chybu?

    Díky radek

    Odpovědi

    13.6.2008 19:44 pht | skóre: 48 | blog: pht
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LDAP - členové skupin
    nebude to tim ze clenstvi skupiny se vyhodnocuje pri prihlaseni?
    In Ada the typical infinite loop would normally be terminated by detonation.
    13.6.2008 23:17 timeos | skóre: 32
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LDAP - členové skupin
    nepouzivat nscd
    mosquitor avatar 16.6.2008 12:32 mosquitor | skóre: 4 | blog: mosquitor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LDAP - členové skupin
    Díky, zdá se, že toto můj problém vyřešilo.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.