abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:00 | Zajímavý software

    Společnost Cloudflare představila Cloudflare OS (GitHub), tj. open source platformu navrženou pro integraci umělé inteligence (agentů) přímo do pracovních procesů organizací.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.13 svobodného multiplatformního softwaru pro konverzi a zpracování digitálních fotografií primárně ve formátů RAW RawTherapee (Wikipedie). Vedle zdrojových kódů je k dispozici také balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:44 | Zajímavý článek

    Jean-Baptiste Kempf na svém blogu představil novou verzi 9.0 "Lei" kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:11 | Komunita

    Richard Hughes oznámil, že službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzoruje také společnost NVIDIA.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | Zajímavý software

    Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil svou aplikaci SlideRshow (GitHub). Funguje jako prohlížeč fotek, ale i jako jejich organizér a prezentátor. Neinstaluje se, běží přímo v prohlížeči. Bez serveru. Offline.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 11:44 | Nová verze

    Kermit, tj. protokol pro přenos souborů, vznikl před 45 lety. Při této příležitosti byla po 15 letech od vydání poslední stabilní verze 9.0.302 vydána nová stabilní verze 11 implementace C-Kermit. S podporou IPv6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý článek

    První verze konverzního nástroje Pandoc byla vydána před 20 lety. Jeho autor John MacFarlane při tomto výročí rekapituluje jednotlivé etapy vývoje a přidávání nových funkcí – rozšíření nejen Markdownu a podporu mnoha dalších formátů.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    včera 00:55 | Pozvánky

    Srpen přinesl nejen další spalující vedro, ale také Virtuální Bastlírnu s neméně žhavými novinkami. Využijte tedy předpovědi na deštivý čtvrteční večer a od 20:00 se připojte online k tomuto neformálnímu setkání kutilů, techniků a vědců, kde se strahovskými bastlíři proberete nejzajímavější věci, na které jste narazili za poslední měsíc. Pokud jde o novinky, řeč zcela jistě přijde na systém INDX pro tiskárny Průša, který na konci

    … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    3.8. 17:22 | Zajímavý článek

    Firma T-Mobile blokovala „dezinformační web“ AC24 bez toho, aniž by k tomu měla závazný pokyn orgánů veřejné moci. Píše to ve svém rozsudku Městský soud v Praze, který po čtyřech letech uzavřel kauzu blokace zmíněného webu. Operátor musí uhradit škodu ve výši 35 tisíc korun. Advokát společnosti T-Mobile se snažil i u odvolacího senátu argumentovat tím, že firma jednala v dobré víře, když na stránky omezila přístup poté, co ji k tomu vyzvalo

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 45
    3.8. 16:33 | IT novinky

    Padla obžaloba v bitcoinové kauze. Státní zástupkyně chce pro Blažka 6,5 roku vězení, pro Titze 8 let.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (6%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (23%)
    Celkem 2326 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Vhodny PHP framework

    25.7.2008 12:07 puty | Kosice
    Vhodny PHP framework
    Přečteno: 1069×
    Nazdar,
    pred casom som acal rozmyslat nad napisanim vlastneho na mieru siteho frameworku, k vyvoju php aplikacii, no ako som zistil je to na mna zatial prilis velke susto, jednak by som sa rad venoval vyvoju aplikacii a jednak na to nemam dostatocne skusenosti. Zacal som sa teda obzerat po uz hotovom rieseni, myslim, ze velmi vhodne som ako na prvy vyskusal CodeIgniter, ktory ma oslovil pre svoju jednoduchost a skvelu dokumentaciu na ktorej som rychlo pochopil princip MVC, ktory sa mi velmi pozdava. Jedina vec, co mi mierne prekazala je stala podpora php4.. => vyskusal som Kohanu, ktora sa mi zdala byt dokonala, hlavne so svojim ORM. Dokonala bola az kym som nezistil ze dalsim releasom mienia dost "brutalne" zmenit API ORM, pricom porusia spatnu kompatibilitu.. Akosom sa docital nieco take uz urobili v predchadzajucom vydani.. Tym padom u mna Kohana skoncila, aspon kym nedospeje.. Cize som sa dostal do situacie ked hladam relativne lightweight(nie je nutna podmienka, len nech fici:P) php(uvazoval som aj nad pythonom ale neviem no..) MVC framework, s ORM pristupom k db. No a nejaka ta dokumetacia tiez nie je na skodu.. Momentalne uvazujem nad Symfony(strasi ma zlozitost), CakePHP(vraj pomaly?), Zend(asi tiez nie najvhodnejsi na zciatok..)

    Este sa pokusim nacrtnut co vlastne idem tvorit.. Pojde modularny CMS system pre male a stredne weby, to uz mam celkom premyslene;) Tiez by som potreboval integrovat do ssytemu AJAX(prototype) a FCKEditor(ale myslim ze to by nemal byt problem nikde)

    tfr

    Odpovědi

    stybla avatar 25.7.2008 15:08 stybla | skóre: 29 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vhodny PHP framework
    AngelineCMS, PVC.
    26.7.2008 00:21 kolisko | skóre: 21 | blog: prace
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vhodny PHP framework
    Pokud nemáte dostatečné zkušenosti, pak doporučuju zkusit rovnou Javu. Framework Spring vše potřebné řeší. :-)
    26.7.2008 01:11 puty | Kosice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vhodny PHP framework
    Heh, neviem akosi si javu a web neviem dat dokopy.. Ale to su len predsudky pravdepodobne:P Okrem toho s javou nemam zatial vobec ziadne skusenosti.. Ake vyhody ma take riesenie?
    26.7.2008 01:13 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vhodny PHP framework
    Je to správné Enterprise řešení (TM)? :-)
    stybla avatar 26.7.2008 01:16 stybla | skóre: 29 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vhodny PHP framework
    Je to správné Enterprise řešení (TM)? :-)
    Nejaka vice motivujici odpoved by nebyla? Porad hledam zaminku pro Javu, ale ne a ne ji najit :(
    26.7.2008 09:14 kolisko | skóre: 21 | blog: prace
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vhodny PHP framework
    Souhlasím. Myslím, že už to je dost motivující.

    Rozumím, že přejít z PHP na něco lepšího jako je Java je pro PHP programátora trochu problém. Protože buďto si hájí PHP, že vlastně umí vše co potřebuje, nebo si tajně přeje, aby v Javě uměl. Každopádně myslím, že tyto lidi spojuje to, že jsou v PHP zaběhnutý a přejít na Javu je pro ně problém. Nějaký čas to zabere. Nedostatek studijního materiálu, jak přejít z PHP na Javu - nějaké quick howto. Ale jak mohu z vlastní zkušenosti říct, jakmile se to podaří, už zpět nejdete.

    S PHP už jsem dlouho nedělal, možná už je celé objektové, ale to bych viděl jako první velkou výhodu Javy oproti PHP - striktně objektové. Všechny výhody si ošahejte sám. Hlavně přeju víc trpělivosti, protože hodně lidí to brzy vzdá a nakonec pořád jede PHP.

    Třeba by mohlo být motivující i to, že Java programátor ma jednou takový plat než PHP programátor. A že je to nedostatkové zboží na trhu :-) Že v Javě neprogamujete pouze webové aplikace (JSP, Servlet), ale od rozsáhlých enterprise řešení po aplikace např. do mobilu nebo do pračky. :-)

    Ale abych PHP jenom nehatil - nemyslím, že je špatné. Díky své jednoduchosti a dostupnosti se na něm odchovalo velké množství dobrých programátorům samouků. A také se pořád PHP vyvíjí a dostává se mezi dospělácké programovací jazyky. Myslím, že PHP je v současné době velmi rozšířené a populární a nebýt tohoto jazyku, programátorů by bylo mnohem méně. Sám jsem v něm celou řadu let programoval a byl jsem určitě spokojen (tím nechci říct, že jsem dobrý programátor :-) ).
    26.7.2008 09:40 Pavel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vhodny PHP framework
    Da se souhlasit krome tvrzeni o opravdove objektovosti Javy. Java je sice objektovejsi nez PHP, ale k striktni objektovosti ma porad daleko. Opravdu objektove jazyky vetsinou nejsou staticky typovane (tzn. pri jednoduche dedicnosti se obejdou bez rozhrani). To neni podminka, ale casta vlastnost. Co ale opravdu objektove jazyky nemaji, jsou treba primitivni datove typy a nevirtualni metody (bez pozdni vazby). Pro ukazku se doporucuju podivat na Smalltalk.
    26.7.2008 09:51 kolisko | skóre: 21 | blog: prace
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vhodny PHP framework
    Dík za doplnění. Nezvolil jsem vhodnou formulaci.
    stybla avatar 26.7.2008 10:34 stybla | skóre: 29 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vhodny PHP framework
    Lepe uz to asi napsat neslo. Cas, bohuzel neni. Hlavnim zajmem je Linux a PHP vedu pro odreagovani, a take proto, ze obcas je potreba udelat nejakou web-vec pro sit(z toho duvodu jsem se vlastne PHP naucil). Hajit tu PHP rozhodne nebudu. Ma sve vyhody, ma sve nevyhody ... a momentalne me spis uz stve kvuli nejakym principum.
    Uvidim. Mozna v prubehu skolniho roku. Ted pres prazdniny je snaha dohnat vsechno, na co nebyl v prubehu roku cas - asi klasika. Co me na Jave nejvice zaujalo je prenositelnost aplikaci, i kdyz nevim do jake miry. Ted nemam na mysli web aplikace. A to je asi vec, se kterou bych rad experimentoval. Bohuzel jsem nasel pouze jednu aplikaci, ktera by mohla byt uzitecna vice lidem, a ta ma tak malou prioritu, ze se propada v ToDo listu az pod pomyslne dno :)
    Jinak diky, pridam to k dalsim + pro Javu a jednoho dne se do ni snad pustim.
    PS: s kamaradem uz vedeme takovy vtipek: jakmile clovek zvladne echo "hello world!"; v PHP, zvladl cely jazyk. ;)
    26.7.2008 12:44 puty | Kosice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vhodny PHP framework
    Java je urcite zaujimava, aj aplkacie pre nu.. Aj ked ich vnimama vacsinou ako take neohrabane, na prostriedky nenazrane obry.. Ale to zas na modernom harwdari nie je taky problem.. Na javu si pockam do letneho semestra, nejake zaklady sa naucim, apotom uvidim cez leto:)
    26.7.2008 09:17 Ladicek | skóre: 28 | blog: variace | Havlíčkův brod
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vhodny PHP framework
    Kvalita kódu Springu pravděpodobně o třídu převyšuje vše, co kdy bylo v PHP napsáno :-D Rval bych to lidem jako studijní materiál hlava nehlava :-D
    Ještě na tom nejsem tak špatně, abych četl Viewegha.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.