Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
1. jj, low-costami som myslel všetky tie sieťové komponenty - switche, routere, DSL modemy, whatever
2. Keď robíš obrázok sieťovej topológie, tak je dobré jednotlivé komponenty jednoznačne pomenovať, napr. PC1, PC2, Switch S1, S2, Router R, a podobne. Pri dlhších kábloch je vhodné si poznačiť aj ich dĺžky - môže byť, že niektoré body sú tak ďaleko od seba, že signál už pomaly faduje pod úroveň spoľahlivej rozoznateľnosti.
3. Tie káble medzi budovami - to sú obyčajné TPčka?? Nedivím sa, že to zlostí a navyše riskuješ život tých vecí, ktoré máš v sieti pozapájané. Problémom je totiž to, že pri metalických vedeniach sa signál prenáša ako potenciálový rozdiel od zeme (GND). Potenciály zeme sa v rôznych miestach líšia, takže to čo je v jednej budove +5V od zeme, môže byť v budove cez ulicu, o pár desiatok metrov ďalej už +55V. V lepšom prípade to funguje nespoľahlivo - čo bude asi Tvoj prípad, v horšom to niektorú sieťovku upečie.
Takze najprv na semo, ak nechces poradit, tak nepis radsej nic...Jenže on poradil - zadáš-li příště v hodnější titulek, dočkáš se pravděpodobně rychleji odpovědi. Na nicneříkající titulek klikne málokdo.
1. Súhlasím so Semom.
2. Hoď sem obrázok, lebo podľa popisu som sa v tom stratil hneď na začiatku.
3. Na prvé počutie to vyzerá, že tam je príliš vysoká koncentrácia low-cost komponentov - tie naozaj občas zblbnú a chce to vypnúť a znova zapnúť.
Drobný šprocht ode mne do mlýna ... když nejde internet, tak co vlastně jde? Ty znáš topologii, tak se v tom vyznej ...
Nápověda, příklad, podle mého návodu pro jisté lidi ... 1) máš IP adresu? 2) Pinkneš si na první hop? 2) Pingneš si na druhý hop? 3) Je na druhém hopu synchro? 4) Má druhý hop přidělenou IP adresu na wan interfejsu? 5) Trace končí kde? 6) DNS překládaj?
Tiskni
Sdílej: